VLCI DOMA PODLEHLI VRCHLABÍ

Na ledě jabloneckého zimního stadionu se ve středu 19.září hrálo první domácí utkání proti atraktivnímu soupeři z Vrchlabí. Zápasy jabloneckých a vrchlabských hokejistů v II. hokejové lize mají vždy náboj derby. Nejinak tomu bylo i tentokrát.

První šanci měli domácí, ale Plíhal orazítkoval pouze tyčku. Stadion odpověděl vzápětí, když skóre otevřel od modré Jakub Muška. Přesně za čtyři minuty se navíc prosadil také Michal Procházka a zdvojnásobil tak náskok svého celku. Hosté důrazným napadáním získali mírnou převahu a po využití dvou chyb v domácí rozehrávce se ujali dvoubrankového vedení, na které Vlci nedokázali odpovědět.

Podobný charakter, i když trochu vyrovnanější, měla i druhá část hry. Hned v jejím úvodu přidalo Vrchlabí třetí branku, konkrétně Matějíček. Vlci se sice snažili o dobití soupeřovy branky, v koncovce ale scházel potřebný klid a přesnost. A radovali se opět hosté, kteří v polovině zápasu vedli již o čtyři branky. Všechno začala v rohu útočného pásma, Pavel Mrňa sebral puk jabloneckému hráči dotáhl akci do zdárného konce.

Do třetí třetiny nastoupili jablonečtí v brance s Hrstkou, lépe se koncentrovali a při hře 4na4 předvedl vynikající individuální akci Bříška, když v čase 45:28 byl poprvé v letošní sezoně překonán vrchlabský gólman. Neuplynula ani minuta a domácí fanoušci se mohli radovat podruhé, když se důrazem před brankou prosadil Mulač. V tu chvíli se zdálo, že utkání není ani zdaleka rozhodnuto a na střídačce hostí byla slyšet důrazná trenérova slova.

Jenže nedisciplinovanost a zbytečné vyloučení přineslo v padesáté minutě přesilovou hru 5na3 ve prospěch Vrchlabí. To si s touto výhodou dokázalo poradit a přidalo pátou branku. Tím bylo o osudu zápasu definitivně rozhodnuto. Pátý gól znamenal konec nadějí. Vlci tak na domácím ledě přišli o všechny body a Vrchlabí potvrdilo, že bude patřit k favoritům letošního ročníku soutěže.

HC Vlci Jablonec – HC Stadion Vrchlabí 2:5 (0:2,0:2,2:1)

Branky: 46.Bříška, 47.Mulač (Maďar) – 12.Muška (Mrňa, Půlpán), 16.Procházka (Urban, Pšurný), 22.Matějček (Vašíček, Chalupa), 31.Mrňa, 51.Urban (Pšurný, Muška)

Vyloučení: 9:6 navíc Čechura a Frk (Jbc) 10 min osobní trest            Využití: 0:1

Sestava: Jelínek (40.Hrstka) – Čechura, Pavlů, Mrkvička, Abraham, Havelka, Melovič, Šuráň – Nevyhoštěný, Bříška, Tondr – Mulač, Plíhal, Maďar – Babec, Homolka, Frk – Tejko, Švík, Gecko