Vlci byli na ledě celý zápas lepší

Hokejistům Trutnova se v Jablonci nedaří. Nedařilo ani tentokrát a v polovině utkání bylo po zápase. Po naprosto nezvládnutém utkání prohráli 5:1. Na našem kluzišti se jim dlouhodobě nedaří a body ze severu nevozí. Soupeř byl všude pozdě, domácí byl ve všem rychlejší a zakončoval akce, jak měl. Tři góly vstřelili prakticky do prázdné branky. Skvělý zápas odehrál mladý Tomáš Nezbeda.

První třetina se odehrála převážně podle domácích, Severočeši byli výrazně aktivnějším týmem. Nejprve využil hned první přesilovku Tomáš Plíhal a Michal Pavlů po nádherné individuální akci poslal Vlky do vedení 2:0. Trutnov se převážně bránil, přesto si však vytvořil několik šancí. Měl vekou šanci snížit v závěru třetiny, ale proti střele Kally vytasil beton Jelínek a Ukhin pak z dorážky trefil pouze tyčku!

Ve druhé třetině se domácí prosadili hned třikrát, když síť postupně rozvlnili Tomáš Mrkvička, Jiří Babec a Lukáš Tondr. Za hosty korigoval Jakub Tatar. Po páté obdržené brance vyhnali tak Ašenbrennera z brány. Ten přepustil mezi trutnovskými tyčemi místo Jeschkemu a ten už do konce zápasu neinkasoval. Po čtyřiceti minutách vedl už Jablonec o čtyři branky a také zaslouženě. Vlci byli na ledě stále lepší.

Hra ve třetí třetině i přes několik šancí žádanou další branku nepřinesla, i když hra byla už trochu vyrovnanější. Jablonec s přehledem zvládl souboj dvou sousedů v tabulce a zvítězil vysoko 5:1.

HC Vlci Jablonec – BAK Trutnov 5:1 (2:0,3:1,0:0)

Branky: 8. Plíhal (Bříška, Abraham), 17. Pavlů (Brokeš), 24. Mrkvička (L. Tondr, Bříška), 30. Babec (Nezbeda, Frk), 33. L. Tondr (Plíhal) – 31. Tatar (Šefl)

Vyloučení: 3:3       Využití: 1:0

Sestava: Jelínek (Hrstka) – Mrkvička, Abraham, Melovič, Pavlů, Pilař, Havelka, Šuráň – Plíhal, Bříška, Tondr – Mulač, Brokeš, Maďar – Frk, Nezbeda, Babec – Švík