Šlágr kola – Vlci doma znovu vyhráli a dál vedou tabulku

Co přinese souboj prvního s druhým ? Co bude pokračovat a co skončí ? Vítězná série domácích nebo prohry v řadě hostí ? To byly otazníky před zápasem. A tak se dalo čekat vyrovnané a tvrdé utkání.

Pravda, na hokejovou krásu to tak úplně nebylo, ale vše, co má přijít v zápase mezi vedoucími celky tabulky tam bylo. A více než pětistovka diváků se rozhodně nenudila. I když lépe v první části vypadali domácí, do kabin šli s vedením hosté. Zasloužila se o to trefa Urbana v 10.minutě.

Na vyrovnání se čekalo do první minuty druhé části hry. Přesilovou hru zužitkoval Tondr. Jenže netrvalo ani tři minuty a Vrchlabí šlo opět do vedení a s Vlky to vypadalo všelijak. To vše platilo až do 32. minuty. V té Brokeš opět srovnal stav zápasu a během dalších čtyřech minut přidali Vlci Homolkou a Havelkou další dva góly a utkání dostalo zcela jiný obraz. Pravda, tvrdosti a soubojů neubývalo, spíše naopak, domácí celek ale hru více kontroloval a nervy tekly spíše soupeři.

A podobný obraz zůstal i v poslední části hry. Stadionu se sice podařilo snížit, Vlci ale kontrovali. A situace se opakovala. Jenže v 58.minutě přidala první útočná formace Jablonce akci, která by mohla aspirovat na Zlatou helmu a vedli 6:4. Při vyloučení Mrkvičky pak soupeř dokázal ještě 15 vteřin před koncem snížit, na tom, že série obou týmů budou pokračovat to ale nic nezměnilo a Vlci zaslouženě zvítězili.

Útočník Vlků Lukáš Tondr to viděl takto : „ Dnes jsme přistoupili k zápasu asi lépe než soupeř. První třetina nám sice nevyšla podle představ, ve druhé nám to tam ale napadalo a zaplať pán bůh, vyhráli jsme. A stejně tak musíme vyhrát i další zápas „ a pak pro poškádlení kolegů dodal „ obrana na tom ale musí zapracovat , to útok ten byl excelentní „ Jak vidět, dobrá nálada po vítězném zápase Vlkům nechyběla.

HC Vlci Jablonec – HC Stadion Vrchlabí 6:5 (0:1,4:2,2:2)

Branky: 21. L.Tondr (Plíhal, Bříška), 32. Brokeš (Mrkvička), 33. Homolka (Mulač, Maďar), 37. Havelka (Frk, Babec), 50. Mulač (Maďar, Brokeš), 58. Plíhal (L.Tondr, Bříška) – 10. Urban (Voženílek, Bendík), 24. Bláha (Matějček, Bendík), 40. Urban (Mrňa, Procházka), 56. Kastner (A.Půlpán), 60. Kastner (Urban, Matějček)

Sestava: Jelínek (Hrstka) – Melovič, Mrkvička, Pilař, Čechura, Pavlů, Abraham, Havelka – Lukáš Tondr Bříška ,Plíhal (C) – Frk, Homolka, Babec – Mulač, Brokeš,Maďar – Nezbeda,

Vyloučení : 6:10 navíc Mrkvička (Jbc) a Bendík (Vrch) 10min osobní trest