Až v dramatické třetí třetině se Vlci připravili o body

Ve třetím zápase bojů o WSM ligu se Vlkům v Porubě nezadařilo. I když se hned na začátku utkání dostali do vedení, prohráli si zápas sami. Jejich nevýhodou bylo to, že pracovní povinnosti nebo zdravotní stav a zranění zapříčinily, že se do Ostravy vydalo jen patnáct hráčů do hracího pole.

Tyto výsledky potvrdily, že Vlci byli Porubě vyrovnaným soupeřem a vůbec neměli v úmyslu vrátit se bez bodů. Výsledek zápasu mohl ještě zamíchat kartami. Tým Poruby po druhé třetině začal tušit nebezpečí. I když v průběhu celého zápasu hodně střel pochytal Lukáš Hosnedl, na zvyšující se porubský tlak postupem času nestačila ani Vlčí obrana a nakonec ani sám brankář.

Třetí třetina byla nejdramatičtější. Poruba našla trpělivost a pomyslnou chladnou hlavu v koncovce. A byla to ona, která slavila neskutečný obrat. Vyrovnání zařídil obránce Luboš Adam a pak už to byl koncert porubských hráčů. Za stavu 5:3 a při jablonecké přesilovce, sáhli Vlci po hře bez gólmana. Druhý porubský pokus se ale hostům nepodařilo zachytit a inkasovali do prázdné brány. Za Vlky se do Poruby vydali také čtyři fanoušci, kterým tým děkuje za podporu v emocemi nabité hale soupeře.

Vedoucí Vlků popsal závěrečnou fázi zápasu slovy: „Zápas jsme začali velice dobře. I když se domácí dostali do vedení, podařilo se nám vyrovnat. A po druhé třetině jsme vedli dokonce 3:1. Pak jsme začali sami vytvářet chyby. Body jsme si od soupeře mohli určitě odvézt. Když se ale domácím podařilo dát v závěru branku, přestali jsme hrát, co jsme do té doby hráli. Pustili jsme je do vyrovnání i do vedení. Vítězství jsme jim prostě darovali.“

„Zveme všechny fanoušky na poslední zápas sezóny, který hrajeme v pátek 13. dubna od 18 hodin doma proti Havlíčkovu Brodu. V žádném z posledních důležitých utkání, ve kterých jsme bojovali o postup, jsme nebyli horším týmem. Přijďte Vlkům poděkovat za úspěšnou sezonu“.

HC RT TORAX Poruba 2011 – HC Vlci Jablonec nad Nisou 6:3 (1:1, 0:2, 5:0)

Branky: 11.Káňa J. (Fojtík, Haas), 42.Haas (Fojtík, Káňa J.), 49.Adam (Jaroš, Finsterle), 51.Káňa J. (Fojtík, Haas), 56.Jaroš (Finsterle, Ollender), 58.Haas – 19.Nevyhoštěný (Peřina), 31.Havlas (Pilař, Zeman), 35.Bříška (Víšek)

Sestava: Hosnedl – Zeman, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M. – Babec, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Demel, Homolka – Peřina

Foto: web HC Torax