Brankář Hrstka střílí gól.

HC Junior Mělník : HC Vlci Jablonec 3:6 (1:2 1:1 1:3)

K přímému souboji o průběžné první místo se jablonečtí Vlci vydali v pátečním odpoledni na led Mělníka. V lize staršího dorostu se tak utkali mužstva na prvním a druhém místě tabulky. Vlky mírně favorizovalo přední postavení v tabulce a kladná bilance se soupeřem. Mělník měl k dobru domácí prostředí.

Lépe začali domácí. Domácí vlétli na Vlky přímo raketovým startem a v osmé minutě se ihned ujali vedení 1:0. Při oslavě vstřeleného gólu bylo patrné jak moc chtějí proti lídrovi tabulky uspět. K obratu zavelel kapitán vlčí smečky Jan Poljak, když střelou z otočky ve 12 minutě vyrovnal stav na 1:1. Neuběhla ani minuta, když zaúřadovala sehraná dvojice Litera (Daněk). Vlci tak šli do kabiny za stavu 1:2.

Druhá třetina přinesla pro domácí naději s vyrovnávacím gólem. Ve 28 minutě vrátil Vlkům vedení Patrik Šíp po přihrávkách Poljaka a Šuráně. Po druhém dějství šli do kabin Vlci opět o jednu branku lehčeji než domácí Mělník.

Ve třetím dějství se děli věci. Vlci díky dělovce Šuráně v čase 43:52 šli do dvoubrankového vedení. Jablonečtí mladíci začali ukrajovat vteřinky do konce zápasu. Pět minut před koncem v přesilové hře soupeř ještě vykřesal naději na zvrat a snížil tak na rozdíl jediné branky. V závěrečné Minutě při hře bez brankáře uklidnil svůj tým Petr Benda, kdy uklidil kotouč do soupeřovi prázdné klece. Obrovskou radost v samotném závěru násobil brankář Vlků Jakub Hrstka, který opět při powerplay soupeře poslal kotouč přes celé hřiště do soupeřovi branky a završil tak skóre na konečných 3:6.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Bylo to nádherné utkání plné emocí a krásných akcí. V Mělníku mají velké hřiště, na kterém máme vždy problémy. Navíc tým soupeře je velmi vyspělý. Naše taktika vycházela právě s ohledem na rozměry kluziště. Stejně jako v minulém utkání tady v Mělníku nám chvíli trvalo než jsme si na změnu zvykli. Jsem rád hlavně za své svěřence, že jsme utkání zvládli. Klobouk dolů před naším brankářem Kubou Hrstkou, který při závěrečné soupeřově hře bez gólmana nezazmatkoval a dokázal přes celé hřiště vsítit branku.“