České juniorky suverénně ovládly turnaj ve Finsku

Po několika letech se náš klub opět dočkal ocenění trenérské práce našich trenérů, kterým je nominace hráčky z našeho klubu do reprezentace žen do 18let. Svým cílevědomým přístupem k tréninkům a utkáním v kategorii Starší Dorost si nominaci na prestižní turnaj ve finském Kuortane vysloužila Karolína Hornická, která byla členkou vítězného týmu turnaje – ČR hráček do 18 let. Z výsledků zápasů našich děvčat je vidět, že se ani v reprezentaci neztratila a dokázala se dvakrát prosadit ve vítězném turnaji. V prvním utkání otevřela skóre utkání proti mistru Finska v TOP lize žen Kärpät Oulu a v posledním utkání s Norskou U18W připravila brankovou příležitost své spoluhráčce a výsledkem akce byla čtvrtá branka v síti soupeře. Je vidět, že i děvčata, pokud mají chuť a cílevědomost, se dokáží prosadit v ledním hokeji nejen v klubech, ale dokonce i v reprezentačních výběrech. Poděkování patří jak hráčce, tak trenérům, kteří se nebojí zařazovat děvčata do mužstev chlapců, čímž je vidět, že svoji práci dělají velmi odborně a s přehledem.

České reprezentantky do 18 let zvládly na výbornou Kuortane Cup, když se jim podařilo vyhrát všechny tři zápasy a bez ztráty bodu slaví prvenství. Svěřenkyně trenéra Zuziaka postupně porazily mistra Finska v kategorii dospělých žen Kärpät Oulu, stejně starý domácí výběr a na závěr i Norsko.

Výsledky českých zápasů:

čtvrtek 5. října 2017
Česko vs Kärpät Oulu 4:2
Branky ČR: 2. Hornická (Škorpíková), 39. Seroiszková (Škorpíková), 51. Dýcková, 53. S. Halounová (Pejšová).

pátek 6. října 2017
Finsko vs Česko 1:2
Branky ČR: 39. Mazancová (Čajanová), 41. Kotounová (Lerchová).

sobota 7. října 2017
Česko vs Norsko 4:0
Branky ČR: 8. Mazancová (Čajanová), 25. A. Halounová (S. Halounová), 30. S. Halounová, 58. Dýcková (Hornická).

Tabulka KUORTANE CUP 2017 s konečným pořadím

Pořadí   Tým V   VP   PP   P   Skóre   Body