Děčín musí jablonečtí Vlci doma porazit. Čeká je boj o play off

Pokud si jablonečtí Vlci měli ve II. hokejové lize uchovat naději na play off, museli vyhrát ve Slaném, kde má svůj domácí stánek celek Řísut. Ale to se nepovedlo. Celek domácích Řísut prošel před sezonou obměnou, posílil a bylo to znát. V Jablonci tomu bylo podobně, ale s opačným výsledkem, vidět to nebylo. Domácí vstoupili do zápasu aktivněji a po deseti minutách hry vedli o dvě branky.Vlci dřeli, bojovali, ovšem bez brankového efektu.

Ze vstřelených branek se radovaly Řísuty. Ty již po polovině utkání vedli o pět branek a teprve tehdy se povedlo skórovat hostujícímu celku. Šťastný střelcem byl Nezbeda.

V tu chvíli už bylo o osudu zápasu rozhodnuto. Domácí celek přidal v závěrečné části hry další tři branky a trefy Nezbedy a Jursy byly pouze kosmetickou úpravou výsledku.

Utkání proti Řísutům tak bylo další nepovedené a play off se Vlkům nezadržitelně vzdaluje. Vedoucí mužstva Josef Březina k zápasu uvedl: „Poslední dva měsíce sice u mužstva ze zdravotních důvodů nejsem, ale pravidelně si s trenérem po zápasech voláme a docela podrobně průběh konzultujeme. Na týmu se nyní projevují velké změny před začátkem sezóny. Podle mě mladí hráči ještě nejsou zvyklí snášet takový tlak, jaký druhá liga vyžaduje. Pokud byl v týmu Plíhal, tak zkušenosti a herní kvality tohoto hokejisty držely tým. Jenže bez něho to již tak nejde a tlak je veliký. Prostě to chce v tuto chvíli hodit za hlavu, snažit se hrát co nejlépe a koncentrovat se na další ročník. Pokud se podaří tým vhodně doplnit, může opět bojovat o přední místa v tabulce.“

Další boj o play off čeká Vlky doma už ve středu 19. února od 18 hodin, přijede soupeř z Děčína.

Třetiny : 2 : 0, 3 : 1, 3 : 2

Branky a nahrávky: 5. Okegawa (Paršakov, Řepka), 10. Kolářík (Vyskočil), 30. Patyk (Petráš, Potěchin), 31. Paršakov (Danov, Okegawa), 35. Formánek (Kolářík, Zderadička), 57. Petráš (Patyk, Řepka), 59. Potěchin (Patyk, Řepka), 60. Keszi (Formánek) – 40. Nezbeda (Nevyhoštěný, Kačírek), 50. Nezbeda (Pavlů, Nevyhoštěný), 51. Jursa (Král, Bouřil)¨

HC Řísuty – HC Vlci Jablonec 8 : 3

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Mašek (31. Jelínek) – Čechura, Pilař, Tržický, Pavlů (C), Pulec, Krejsa – Homolka (A), Král, Miškovský, Nezbeda, Kačírek, Frk, Nevyhoštěný, Jursa, Bouřil. (jb)