Dorost drtí Světlou.

HC Vlci Jablonec : HC Světlá nad Sázavou 7:1 (2:0 3:1 2:0)

V neděli dopoledne čekali starší dorostenci na soupeře ze Světlé nad Sázavou. Utkání začínalo v 10:15.

Již v úvodu utkání začali Vlci potvrzovat svou roli favorita. Ve čtvrté minutě rozvlnil síť branky hostí Petr Benda, kterému naservíroval kotouč Miroslav Litera. První formace nechtěla zůstat pozadu a tak Jan Poljak v 7 minutě nabídl puk Václavu Mockovi, který svou šancí nepohrdl. Hra se do konce třetiny převážně pohybovala na polovině soupeře, avšak skóre se již neměnilo.

Ve druhé třetině rovněž ve 4 minutě přidal další branku šťastný střelec Pavel Daněk. Následně začal úřadovat Miroslav Litera, který nejprve v čase 26:30 využil přihrávky Petra Bendy a o necelé dvě minuty později dostal přihrávku od obránců Dana Pilka a Vítka Zemana. Svůj sólo nájezd využil krásným bekhendovým blafákem bez šance na úspěch hostujícího gólmana. Vlci trochu povolili v koncentraci a nechali soupeře snížit stav na 5:1.

Do třetí třetiny již nenastoupili hráči sužovaní nachlazením. S upravenou sestavou ještě Vlci navýšili svůj náskok. Konkrétně Patrik Šíp a Jan Šuráň.

O následujícím víkendu čeká mladé Vlky pouze jediný zápas a to v neděli na půdě Poděbrad. Utkání začíná v 17:00.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Utkání jsme měli po celý zápas pod kontrolou. Soupeř má v týmu spoustu mladších hráčů a jsem rád, že nedošlo k podcenění utkání z naší strany. Čekají nás poslední tři zápasy nadstavbové části. V přípravě na ně rozhodně nepolevíme. Od celkového vítězství nás dělí jediný krůček. Chlapci si to uvědomují a moc chtějí. “

Branky a nahrávky:

4 Benda (Litera, Pilek), 7 Mocek (Poljak, Šuráň), 24 Daněk (Šíp, Šuráň), 25 Litera (Benda, Mocek), 27 Litera (Pilek, Zeman), 44 Šíp (Mocek, Kulda), 55 Šuráň (Poljak, Mocek)

Sestava:

Hrstka, Vích – Šuráň, Málek, Zeman, Pilek, Mojžíšek, Vlad, Havlíček – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk, Litera, Benda, Kulda, Hornická, Virág, Koula, Hlister.

Všechny zdraví Jindra Zeman