Subtotal :
View Cart Check Out

Dorost i přes velkou snahu podléhá ve svém druhém kvalifikačním utkání.

HC Vlci Jablonec : HC SLOVAN ÚSTÍ NAD LABEM 4:7 (0:2 2:4 2:1)

Ve svém druhém kvalifikačnímu utkání o extraligu juniorů přivítali jablonečtí Vlci na svém ledě tým z Ústí nad Labem. Utkání se hrálo v neděli od 17:00. Vlci v tomto utkání mohli zamotat tabulkou a vynulovat tak současné stavy v počtu bodů. Bohužel i přes urputnou snahu se tento stav nepodařilo nastolit.

Vlci vstoupili do utkání rozhodně lépe než na ledě v Přerově, ale po velmi hrubé chybě při hře ve středním pásmu a špatném střídání hosté poprvé trestali. Vlci se ještě nestačili oklepat z první branky a po 12 vteřinách se hosté radovali podruhé. Pro hráče i početné publikum to byla dosti studené sprcha.

Rozmluva v kabině pomohla, ale bohužel jen dočasně. Petr Benda zužitkoval přihrávku Pavla Daňka a domácí dorostenci se radovali poprvé. Hosté ovšem doslova zmrazili domácí úsměvy. Během dvou minut vsítili 2 branky a vývoj utkání tak naklonili na svoji stranu. Vlci z přemíry snahy počali tvořit menší fauly. Přes řadu oslabení ve druhé třetině se dostávali do velkých šancí. Avšak jako by si všechen střelný prach vystříleli v základní skupině.

Do posledního dějství bylo nutné nedopouštět se faulů a hrát neustále v pěti hráčích do pole. V páté minutě ovšem putoval na trestnou lavici domácí Mocek a hosté opět trestali. V poslední fázi utkání převzali iniciativu domácí Vlci a po brankách Poljaka a Mocka snížili hrůzostrašný stav. Na zdramatizování utkání to ovšem nestačilo.

Ústí se tak ujímá se 6 body v tabulce vedení a před druhým Přerovem (3 body) tak mají nejblíže k vysněnému postupu. Vlci se ve středečním (28.3.2018) utkání na svém ledě pokusí smazat nulu na svém kontě. Utkání s Přerovem začíná opět v 17:00. Je to poslední utkání na domácím ledě. Sezónu Vlci zakončí v neděli na ledě v Ústí nad Labem.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Mým úkolem po debaklu v Přerově bylo dostat z kluků nervozitu a nějak je nakopnout. To se povedlo jen z části. Opět rozhodly chyby, které se v základní části téměř nevyskytovaly. Utkání rozhodly dva rychlé góly , které následovaly po našem snížení na 1:2 ve druhé třetině. Nasazení našim svěřencům nechybělo, ale trochu nás opustilo gólové štěstí. Chtěl bych vyseknout poklonu všem fanouškům, kteří nás přišli podpořit. Všichni bychom ocenili, kdyby si našli cestu na zimní stadion ve středu, kdy sehrajeme poslední utkání na domácím ledě s Přerovem.“