Dorost nezvládá svůj úvodní duel v Přerově.

HC ZUBR PŘEROV : HC Vlci Jablonec 6:0 (3:0 2:0 1:0)

K prvnímu utkání kvalifikace o extraligu juniorů se vydali jablonečtí starší dorostenci do vzdáleného Přerova. Na Vlky čekal velmi silný soupeř odhodlaný nedarovat ani centimetr domácího ledu zadarmo.

Velmi namotivovaní Vlci nevstoupili do utkání vůbec šťastně. Již ve 14 vteřině fauloval Patrik Šíp a daroval ihned do úvodu domácím Zubrům výhodu přesilové hry. Domácí touto výhodou nepohrdli a ještě před uplynutím první minuty se ujali vedení. Vlci se po špatném úvodu snažili oklepat, ale do tempa se dostávali velmi vlažně. Když zažehl plamínek naděje v podobě první přesilové hry, tak ho Zubři ihned uhasili v podobě gólu ve vlastním oslabení. Do konce třetiny po neskutečné chybě Vlků ještě domácí navýšili své vedení na 3:0.

Ve druhé třetině Zubři jasně dominovali a Vlci sražení na kolena nemohli najít recept na domácí odhodlání. Domácí svým skvělým pohybem dávali Vlkům pramálo šancí k výpadům do útočného pásma. Svou fyzickou vyspělostí měli i navrch v osobních soubojích. Své skóre tak navýšili na 5:0 a o zápase tak bylo téměř rozhodnuto.

Třetí třetina přinesla řadu vyloučení na obou stranách a tak byla hra hodně přerušovaná. Domácí fanoušci vytvořili svým svěřencům neskutečnou podporu. Hnali tak svůj tým k jasnému vítězství. Vlci se snažili alespoň o nějaký zářez v podobě vstřeleného gólu, ale marně. Dokonce i veškeré odražené kotouče chodili na hole domácích hráčů.

Vlci se tak musejí po dlouhém cestování oklepat z porážky a připravit se na následné nedělní utkání se Slovanem Ústí nad Labem. Tento duel začíná na domácím ledě od 17:00.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Řekl bych, že utkání hodně ovlivnil první rychlý gól do naší sítě. Naši svěřenci bohužel nezvládali tíhu důležitosti tohoto zápasu. Přehnaná motivace nám hodně svazovala ruce. V určitých momentech selhali klíčoví hráči, kteří kupili chyby, jaké jsem u nich snad ještě neviděl. Okolo desáté minuty první třetiny se zdálo, že si umíme vytvořit tlak a zápas půjde zvládnout. Na kolena nás dostal gól ve vlastní přesilové hře. Nyní se musíme oklepat hlavně psychicky jsem přesvědčený, že v neděli proti Ústí nastoupí na led zcela jiné šelmy. Chtěl bych touto cestou požádat domácí fanoušky o podporu. Choreo, které jsme zažili od kotle fanoušků v Přerově nahánělo až hrůzu. Určitě to byl pomyslný šestý hráč na ledě.“

Branky a nahrávky:

Sestava:

Vích, Hrstka – Šuráň, Málek Zeman, Pilek, Vlad, Hlister – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk, Litera, Benda, Havlíček, Koula, Kulda, Kačo, Virág.

Všechny zdraví Jindra Zeman