Dorost odstartoval nadstavbu těsnou výhrou.

HC Vlci Jablonec : HC Junior Mělník 3:2 po SN (1:0 0:0 1:2 – 2:0)

Nadstavbová část ligy staršího dorostu je tady. Jako první v této části soutěže se na Jabloneckém ledě představil tým HC Junior Mělník. Vlci postrádali čtyři základní pilíře ze svých řad a tak šli do utkání s velkým respektem.

První střídání zvládli lépe domácí a útočná formace Mocek, Šíp, Poljak se usadila ve svém útočném pásmu. Po pár minutách se hra vyrovnala a soupeř ukázal, že si do Jablonce přijel pro body. První branku domácích vsítil v 17 minutě po přímočaré akci Miroslav Litera. Do kabin se tak šlo s rozdílem jediné branky.

Druhá třetina byla z pohledu domácích velmi nervózní. Přispělo tomu i řada vyloučení na domácí straně, ale výborný Zdeněk Vích nedal soupeři šanci zvednout ruce k oslavě gólu. Po první třetině stále 1:0.

Ve třetím dějství se po obrovské chybě v domácí obraně dostal do samostatného úniku mělnický forvard, který byl faulován. Bylo nařízeno trestné střílení a střídačka Mělníku mohla ke své spokojenosti slavit vyrovnávací gól. V poslední pětiminutovce utkání hráli Vlci početní výhodu 5 na 3 při níž vykřesal šanci na zisk tří bodů Jan Málek svoji trefou do černého. V pokračující přesilové hře Vlci zaváhali a soupeř v oslabení snížil po nešťastném odrazu kotouče na 2:2.

V následných nájezdech se na straně domácích prosadili Patrik Šíp a Jan Poljak. Když se soupeři nepodařilo ve čtvrtém nájezdu překonat bezchybného Vícha Vlci zahájili svoje oslavy na ledě k zisku dvou bodů.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Bylo to vyrovnané utkání. V klíčových momentech nás podržel výborný Zdenda Vích v brance. Jsem moc rád, že se mužstvo semklo, právě při absenci našich opor. Myslím, že dva body bereme zaslouženě a je to důležité vítězství.“