shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Dorost poráží Poděbrady a míří do kvalifikace.

HC Poděbrady : HC Vlci Jablonec 2:4 (1:0 1:3 1:1)

V netradiční čas zajížděli starší dorostenci na led do Poděbrad. Začátek utkání byl stanoven v neděli na 17:00. V Poděbradech bylo nádherné počasí a rtuť teploměru se vyšplhala na 18 stupňů. Tímto utkáním si Vlci tři kola před koncem nadstavbové části ligy staršího dorostu mohli zajistit konečné první místo v tabulce a jistotu kvalifikace o extraligovou příslušnost v nadcházející sezóně.

Vlci s vidinou snadného utkání nevstoupili do utkání dobře. Postrádali aktivitu, ztráceli kotouče a po obdržené brance ve 13 minutě se dostal soupeř dokonce do vedení. Rozhádaní Vlci v první třetině již nedokázali gólově reagovat a tak následoval bouřlivý proslov trenéra v kabině.

Do druhé třetiny vstoupili Vlci aktivněji, ale správné nakopnutí přišlo až po vyrovnávacím gólu Václava Mocka, který ze vzduchu tečoval ránu Petra Bendy. Chvíli na to se prosadil díky své aktivitě ve svém druhém střídání Jan Hlister a tím si řekl o místo v sestavě tohoto utkání. Před závěrem druhé třetiny uklidnil Vlky ještě Pavel Daněk, který využil spolupráce Bendy a Litery. Do kabin se tak šlo za stavu 1:3 pro Vlky.

Třetí třetina se hrála v poklidu, když hned v druhé minutě navýšil skóre na 1:4 Petr Benda. Šest minut před koncem utkání snížil ještě soupeř stav na 2:4. I když domácí dostali v závěru výhodu přesilových her dokázali Vlci kontrolovat kotouč.

Vlci si tak splnili svůj sen a postupují do bojů o extraligovou příslušnost. Soupeřem jim bude Přerov, který si také s předstihem zajistil účast v kvalifikaci. Třetí soupeř vzejde z dvojice Ústí nad Labem nebo Třemošná. Vzhledem k tomu, že rovněž v nedělím vzájemném utkání zvítězilo Ústí nad Třemošnou 3:2, mají větší šanci hokejisté Ústí.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „S výkonem svých svěřenců jsem nebyl zcela spokojený, ale úkol splněn. Postup do kvalifikace zajištěný, takže se zlobit ani nemohu. V takovýchto zápasech se jedná spíše o psychiku a motivaci než o samotný výkon.“ 

Branky a nahrávky:

25 Mocek (Benda, Málek), 32 Hlister, 39 Daněk (Benda, Litera), 42 Benda (Daněk)

Sestava: 

Vích – Šuráň, Málek, Zeman, Pilek, Mojžíšek, Vlad, Havlíček – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk, Litera, Benda, Virág, Koula, Kulda, Hornická, Kačo, Hlister.

Všechny zdraví Jindra Zeman

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!