shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Dorost s Přerovem padl v posledním dějství.

HC Vlci Jablonec : HC ZUBR PŘEROV 2:7 (1:1 1:2 0:4)

Své třetí a zároveň předposlední utkání v kvalifikaci o extraligu juniorů hráli jablonečtí Vlci na svém ledě ve středu od 17:00 proti Zubrům z Přerova. Jablonečtí nastupovali do zápasu s již minimální šancí na postup. Naopak Zubři museli brát plný počet bobů, aby si zachovali šanci na postupové ambice.

Vlci vstoupili do utkání přímo raketově. V prvních minutách dostávali soupeře pod tlak a chtěli tím všem ukázat jak moc chtějí v kvalifikaci získat nějaké body. Soupeř byl evidentně zaskočen aktivitou domácích, avšak byl to právě on, kdo v 15 minutě otvíral skóre. Domácí se po úvodní brance nevzdávali a ihned zamířili do brankoviště soupeře, kde museli zakročit nedovoleným způsobem. Sudí nekompromisně nařídil trestné střílení. Trenér domácích Jindra Zeman dal důvěru Václavu Mockovi, který s přehledem zakončil.

Hra se za stavu 1:1 přenesla do druhé třetiny. V čase 26:22 poslal Jan Poljak svou střelou domácí do vedení. Chvíli na to přišel výpadek domácích a hosté dvěma GÓLY během 40 vteřin otáčí zápas ve svůj prospěch.

Vlci do třetí třetiny vstoupili velmi odhodlaně, avšak Zubři ukázali svoji sílu. Špatná produktivita Vlků vedla k jejich frustraci a hosté se chopili otěží. Třetí třetinu Zubři opanovali 0:4 a právem si tak z Jablonce odvážejí 3 body.

Tabulka se pro Přerov a Ústí vyrovnala. Oba týmy mají na svém kontě shodně 6 bodů. V pátek bude na Přerovském ledě rušno, kdy oba týmy sehrají své životní utkání. Jablonec zajíždí v neděli na led Ústeckého Slovanu a pokusí se o malý zázrak.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Dnes kluci opravdu bojovali a konečně jsem viděl jak nacházejí svoji sílu. Po celou dobu kvalifikace nám chybí produktivita. Připadá mi jako kdybychom si všechen střelný prach již v této sezóně vystříleli a nic nám tak již nezbylo. Ve druhé třetině jsme měli neuvěřitelné šance a chybělo opravdu málo abychom se dostali do vícebrankového vedení. Ve třetí třetině nastal obrovský zlom a soupeř nás jasně přejel. Jejich branky nás srazili na kolena. Chtěl bych však vyzdvihnout výkon svého mužstva a pokud bych měl vyslovit jedno jméno byl by to Zdenda Vích. Po zranění Jakuba Hrstky nám zůstal Zdeněk jako jediný brankář a jít do takového zápasu sám není vůbec snadné. Výsledek nevypadá na oko nijak vábně, ale myslím, že po dvě třetiny musel hokej naše diváky bavit. Věřím, že jsme tak jejich důvěru nezklamali. Děkujeme.“ 

Branky a nahrávky:

15 Mocek, 27 Poljak

Sestava: 

Vích – Šuráň, Málek Zeman, Pilek, Vlad, Mojžíšek, Hlister – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk, Litera, Benda, Havlíček, Koula, Kulda, Kačo.

Všechny zdraví Jindra Zeman

 

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!