Dorost zvládá i poslední zápas soutěže ligy staršího dorostu a míří do kvalifikace.

HC Vlci Jablonec : HC Benátky nad Jizerou 6:3 (2:1 2:1 2:1)

Pro většinu týmů ligy staršího dorostu se jednalo v neděli o poslední zápasy své soutěže v letošní sezóně. Vlci z Jablonce k nim však nepatří. Zápas s Benátkami brali jako poslední přípravu před kvalifikací o postup do extraligy juniorů na nadcházející sezónu.

Do zápasu vstoupili svižně oba týmy. Vlci chtěli před svým domácím publikem ukázat, že prvenství v soutěži mají oprávněně a soupeř si chtěl v samotném závěru připsat skalp nejcennější. Již ve 4 minutě k radosti domácích otvíral skóre Václav Mocek. Pět minut před koncem třetiny z přesilové hry navyšuje skóre Jan Poljak na 2:0. Soupeři se do konce první části podařilo snížit stav na 2:1.

Benátečtí se rozhodli, že Vlkům dnes nic nedarují a podařilo se jim vyrovnat stav na 2:2. Tento stav však netrval dlouho. Miroslav Litera byl první kdo byl proti a poslal Vlky znovu do vedení. Následně opět kapitán domácích Jan Poljak poslal svůj tým opět do dvoubrankového vedení.

Ve třetí třetině se podařilo soupeři snížit stav na 4:3 a trenér domácích Jindra Zeman musel své svěřence důrazně vybídnout k aktivitě. První kdo přijal trenérovu výzvu byl Patrik Šíp. Následně nejmladší v týmu domácích předvedli nejkrásnější akci zápasu. Robin Kulda ujel po pravé straně a servíroval kotouč Marcelu Virágovi, který krásným blafákem pečetil vítězství Vlků na 6:3.

Vlky čeká ve středu zápas sezóny. Zajíždějí do dalekého Přerova k prvnímu utkání kvalifikace o extraligovou příslušnost. Utkání začíná v 18:00. V neděli na svém ledě od 17:00 přivítají druhého kvalifikačního soupeře Ústí nad Labem.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Utkání s Benátkami mají vždy nádech derby. Chlapci se znají a tak se snaží nic si nedarovat zadarmo. Před utkáním jsem chlapce spíše krotil s přihlédnutím naší účasti v kvalifikaci. Tým nebyl stále kompletní a já doufám, že budeme do rozhodujících bojů připraveni na 100 %.“

Branky a nahrávky:

4 Mocek (Benda, Šíp), 15 Poljak (Šíp, Mocek), 28 Litera (Daněk, Virág), 36 Poljak, 54 Šíp (Mocek, Havlíček), 56 Virág (Kulda)

Sestava:

Vích – Zeman, Pilek, Mojžíšek, Vlad, Havlíček, Hlister – Mocek, Šíp, Poljak, Daněk, Litera, Benda, Virág, Koula, Kulda, Kačo.

Všechny zdraví Jindra Zeman