FACEBOOK

  JABLONECKÝ DENÍK.CZ

 
Miniaplikace

  Link:
HC VLCI JABLONEC
Naše Jablonecko
CSLH
CSLH HK
CSLH LK
--------------------------
Hokej.cz
Hockey Talent Academy
Goool
Středočeský hokej
Trenink4You
   
--------------------------
   
  Aktuálně z hokeje:
 
BlueBoard.cz
   
 

    Domů     Tréninky     LSD     Foto     Komentáře (298)
    Kontakt/Soupiska     Video     Ke stažení     Formulář     Šatna


BlueBoard.cz
Rozlosování - sezóna 2017/2018(16.6.17)

Rozpis zápasů včetně technických norem Regionální ligy staršího dorostu je na světě.

Rozpis utkání

Technické normy

S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

SPOLEČNÝ TEAMBUILDING

Léta je třeba užívat plnými doušky.

HC VLCI JABLONEC - STARŠÍ DOROST - TEAMBUILDING

S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Kruhový trénink


S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Poděkování společnosti SUNDISK za podporu našeho týmu v sezóně 2016/2017 (5.5.17)


S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Letní příprava

Ve středu 10.5.2017 zahajuje tým staršího dorostu Jablonce nad Nisou "suchou" přípravu a tím otvírá sezónu 2017/2018. Na základě zkušeností z minulého roku jsme se opět rozhodli vést přípravu ve spolupráci s Martinem Pichlem   (FCB)

S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Rozlučkový zápas se sezónou 2016/2017

V neděli 16.4.2017 hráli Jablonečtí dorostenci přátelské utkání na ledě Nymburka s velmi zajímavým soupeřem. Tím byl mládežnický reprezentační výběr Skotska. Se soupeřem jsme se již v minulosti setkali na turmaji v Mělníce a věděli jsme, že není radno nic podcenit. Zápas se hrál v celkem svižném tempu a hra soupeře v ničem nepřipomínala duch přátelského zápasu. Velmi tvrdá hra Skotů přiměla Vlky k aktivitě a častá vyloučení soupeře vedla k početným přesilovým hrám.

Jablonečtí mládežníci se tak jasnou výhrou 12:4 rozloučili s poměrně vydařenou sezónou.

S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

SEČTENO PODTRŽENO (3.4.17)

KONEČNÁ TABULKA PO SEZÓNĚ 2016/2017


S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

PÁTEČNÍ POSEZENÍ (29.3.17)

V pátek 31.3.2017 proběhne trénink na ledě od 16:30 - 17:30. Po tréninku plánujeme posezení s hráči v kabině, kde budeme hodnotit končící sezónu a zároveň plánovat sezónu nadcházející. Následně se přesuneme do místního "bufáče", kde budeme k dispozici rodičům. Diskuze v bufetu je plávována na cca 19:00.

A-mužstvo mužů nám prodlužuje sezónu na ledě.

Díky výborným výsledkům naší vlajkové lodi a postoupením do kvalifikace o WSM Ligu budeme pokračovat v trénincích na ledě až do poloviny dubna.
Pro naše hráče máme připravený zajimavý duel s reprezentací Skotska. Tento zápas se uskuteční 16.4.2017 na ledě Nymburka.

Kvalifikační zápasy A-týmu:

5.4.2017 St HC VLCI JABLONEC - BK HAVLÍČKŮV BROD
7.4.2017 VHK ROBE VSETÍN - HC VLCI JABLONEC
11.4.2017 Út BK HAVLÍČKŮV BROD - HC VLCI JABLONEC
13.4.2017 Čt HC VLCI JABLONEC - VHK ROBE VSETÍN

S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Poslední zápas na domácím ledě. (20.3.17)

Jablonečtí dorostenci sehráli v neděli svoje poslední utkání na domácím ledě. Soupeřem jim byl tým HC Krkonoše. Se soupeřem, který aplikuje velmi agresivní až zákeřnou hru mají Vlci nemilé zkušenosti. V posledním vzájemném duelu hraný 6.1.2017 v Jablonci skončli dva jablonečtí hráči s těžkým otřesem mozku na jednotce intenzivní péče. Jeden z nich se již zapojil do tréninkového i zápasového kolotoče, avšak druhý hráč si následky tohoto zákroku nese i nadále. Čekal se tak těžký a nepříjemný zápas.

Vlci to zvládli na výbornou. První třetina přinesla vyrovnaný hokej s mírnou převahou hostí, ale byli to domácí, kteří stříleli góly. Velké chyby v obraně Vlků hasil s jistotou vynikající Zdenda Vích. Ve druhé třetině se hra vyrovnala. Vlci šli nahoru, avšak trochu paradoxně gólu se diváci v této třetině nedočkali. Jen díky přísnému metru hlavního sudího se utkání nezrvhlo do dimenzí jako v již zmiňovaném zápase. Ve třetí třetině soupeř z Krkonoš opět doplatil na svoji nedisciplinovanost a výbušnost. Častá vyloučení pomohla Vlkům k deklasování soupeře na konečný stav 9:1.

Krom výborného výkonu gólmana Vícha je nutné vyzdvihnout výkon Karolíny Hornické, která celý týden před utkáním absolvovala přípravný kemp České ženské reprezentace před mistrovstvím světa v Kanadě. Kemp probíhal právě na Jabloneckém zimním stadionu. Pro všechny hráče bylo po celý týden velmi dobrou zkušeností sledovat nejlepší ženy jak se prohánějí po jejich ledě pod vedením bývalého vynikajicího hokejisty Davida Moravce.

K poslednímu utkání v této sezóně zavítají Vlci v pátek na led Příbrami, kde se čeká poklidné zakončení sezóny.


S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Dorostenci končí sezónu na prvním místě. (13.3.17)

Tým staršího dorostu TJ HC JABLONEC si našel náplast na to, že se jim v letošní sezóně nepodařilo postoupit do bojů o nejvyšší extraligovou příslušnost. Dvě kola před koncem si vítězstvím v obou víkendových zápasech definitivně zajistili první místo v tabulce o udržení v ligové příslušnosti. Dorostence čekají poslední dva duely této sezóny. V neděli 19.3 od 12:00 se doma střetnou s nepříjemným a agresivním soupeřem z Krkonoš a v posledním duelu zavítají v neděli 26.3 do Příbrami, kde sezónu ukončí.

AKTUÁLNÍ TABULKA...


S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

SPORTOVEC ROKU (8.2.17)

Tým staršího dorostu TJ HC JABLONEC obsadil v anketě Sportovec roku 2016 v Jablonci nad Nisou v kategorii tým mládeže PRVNÍÍÍ MÍÍÍSTO - GRATULUJEME !!!

   

S pozdravem Jindra Zeman  

Pozvánka na páteční utkání (2.2.17)

V pátek 3.2.2017 od 15:00 sehrají starší dorostenci své další utkání. Ligoví dorostenci momentálně spíše hledají motivaci, když se smolně nedostali do finálové skupiny. V pátečním duelu se střetnou s týmem z Poděbrad. Podaří se jim prokázat roli favorita a upevní si svůj bodový náskok na čele tabulky? Přijďte je podpořit a hráči se pokusí předvést výkon hodný vaší návštěvě.

AKTUÁLNÍ TABULKA...

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Přátelské utkání s rodiči (27.12.16)

Zveme všechny rodiče na Silvestrovské posezení, kterému bude předcházet přátelské utkání na ledě. Silvestrovský zápas začíná v 11:30 a pokud se všichni dožijí konce tak ten je naplánován na 12:45. Zúčasnit se mohou všichni rodinní i nerodinní příslušníci co se udrží na bruslích. Opírati se o hokejku je POVOLENO. Občerstvení v průběhu zápasu je POVOLENO (pro 18+ i alko). Po zápase je naplánováno krátké posezení v místním bufáči. Chlebíčky či sladkosti z domácích zdrojů POVOLENO. Posezení je naplánováno s krátkou diskuzí s trenéry (dosavadní hodnocení, předpoklady na příští sezónu).

Přijďte v hojném počtu.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

KRÁSNÉ VÁNOCE (24.12.16)

KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ

PŘEJE TÝM DOROSTU JABLONCE NAD NISOU

Víkendový trojboj završen třetím vítězstvím v Poděbradech (19.12.16)

V poslední adventní neděli zajížděli mladí Vlci do Poděbrad, kde končili víkendový trojboj utkání, když v pátek a sobotu sehráli přátelská mezistátní utkání proti švédskému IFK Österaker Vikings.

V Poděbradech nečekal lehký soupeř, byť by tabulkové postavení mohlo tento dojem vyvolávat. Domácí v posledních zápasech bodují a hrají vyrovnaná utkání se svými soupeři. Vlci přijeli se všemi hráči, kteří byli zdrávi a schopni nastoupit do utkání. Třetí zápas během tří dnů je náročná šichta. Začátek utkání byl pro mladé Vlky šokující, neboť domácí ve 12. vteřině skórovali. Vlci byli zaskočeni a domácí si nadále vyvářeli nebezpečné situace. Vlkům pomohla první přesilovka, kterou sehráli na výbornou a vyrovnali na 1:1. Tento stav byl i po prvním dějství. Druhé dějství bylo již pod taktovkou Vlků, kteří začali být lepším týmem. Přišlo i brankové vyjádření, stav 2:4 po druhém dějství. Třetí dějství Vlci kontrolovali a přidali ještě jednu branku. Na led se začala vnášet nervozita a přibývalo tvrdších střetů. Bohužel jeden likvidační zákrok odnesl klíčový hráč Jan Poljak, který byl domácím hráčem nebezpečně atakován u hrazení. Konečná výhra 2:5 je zasloužená.

Velká pochvala patří všem hráčům, že zvládli 3 utkání ve třech dnech. Je třeba vyzdvihnout výkon mladých hráčů Kulda, Macek, Hollinger, kteří se na ledě dobře adaptovali a podali kvalitní výkon. Zároveň máme radost z výkonu Matěje Mojžíška, který se vrátil do hry po 2 měsíčním zranění a patřil mezi nejlepší. Díky také velké početné podpoře v hledišti!

Poslední mistrovské utkání v tomto roce čeká na Vlky ve čvtrtek 22.12.2016 od 18:00 v Třebíči.

AKTUÁLNÍ TABULKA...

Zdraví Jiří Kubsch & Jindra Zeman  

I po druhé vítězně. (17.12.16)

Druhé přátelské utkání proti Švédskému celku IFK Osteaker Vikings bylo zcela v režii jabloneckých dorostenců. Švédové pod vedením Slovenského kouče Richarda Dema do druhého utkání obměnili sestavu. Vlci po většinu utkání měli zápas pod kontrolou. Skóre otevíral v první třetině Ivan Vlad, který byl vyhlášen nejlepším hráčem domácího celku. Utkání bylo hráno velmi čistě, bez zákeřných zákroků a pro oba týmy to byl krásný zážitek umocněný vynikající fanouškovskou kulisou. Vikingové pár vteřin před koncem vstřelili svůj čestný gól a korigovali tak skóre na konečných 4:1.

V neděli čeká Vlky třetí zápas ve třech dnech. Tentokráte mistrovské utkání na ledě Poděbrad.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

První duel vítězný. (16.12.16)

První přátelské utkání se švédským týmem IFK Osteaker Vikings mladí Vlci zvládli na výbornou. Švédové vstoupili do utkání s odhodláním uhrát v Jablonci dobrý výsledek. Své odhodlání podporovali dobrým bruslařským umem. První třetinu ovládli poměrem 0:1, kdy Vlci ze svého tlaku nedokázali brankově těžit. Ve druhé třetině začal úřadovat Petr Benda a dvěma brankami otočil skóre zápasu na 2:1. Ve třetí třetině docházely soupeři síly a Vlci třemi brankami dokonali obrat utkání na konečný výsledek 5:1. Obrovské poděkování patří fanouškům, kteří vytvořili nádhernou kulisu k tomuto utkání. V zítřejší odvetě se Jablonečtí dorostenci pokusí přesvědčit, že dnešní výhra byla oprávněná. Toto sobotní klání začíná v 10:15

Věříme, že s diváckou podporou odehrajeme líbivé utkání.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Jedeme dál. (13.12.16)

První zápas v nadstavbě mají Vlci z řad dorostenců za sebou. Po neúspěšném boji o finálovou skupinu tak trochu mladíci hledali motivaci. V nadstavbové části jsou Vlci na prvním místě a čekají je tak boje s týmy bojujícími o udržení se v ligové soutěži. Tento fakt se netýká jejich soupeře z Nového Města nad Metují, se kterým jablonečtí sehráli svůj první zápas po čtrnáctidenní pauze. Nové Město se tabulkově nachází na druhém místě právě za Jabloncem.

Utkání se hrálo v celkem poklidném tempu a Vlci si během prvních deseti minut vytvořili hned několik šancí z nichž zužitkovali pouze jedinou. Ve druhé části první třetiny se soupeř oklepal a hru vyrovnal jak prostorově tak gólově. V závěru třetiny se jablonečtí ještě prosadili a šli tak do kabin za stavu 2:1.

Druhá třetina přinášela ještě vyrovnaný hokej. Ve druhé části třetiny se začali Vlci prosazovat a zaslouženě ji opanovali 3:1. V posledním dějství měli Vlci díky brankovému přídělu převahu a zápas tak rozhodli ve svůj prospěch se závěrečným skóre 7:2.

Obrovskou pochvalu zaslouží mladý gólman Matěj Halamka, který doposud nedostával v zápasech tolik prostoru jako jeho parťák Zdenda Vích. Další pochvala musí směřovat k mladším hráčům, kteří budou v těchto zápasech dostávat více šancí. Jejich třetí formace nezůstávala vůbec pozadu. Jmenovitě Robin Kulda a Daniel Pechar si společně vypracovali několik slibných šancí.

Nyní nás čeká zápasový víkend. V pátek (15:00) a sobotu (10:15) sehrají mladíci na domácím ledě přátelské utkání se Švédským týmem IFK Osteaker Vikings a v neděli vyrazí k mistrovskému utkání do Poděbrad.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

V kabině došlo i na slzy. (28.11.16)

Poslední dvě utkání základní části ligy staršího dorostu hrané o víkendu měly definitivně rozhodnout kdo postoupí mezi nejlepších šest týmů a kdo bude v takzvané skupině o udržení. Z každé skupiny postupují pouze tři týmy. Jablonečtí Vlci museli obě utkání vyhrát v základní hrací době, aby měli tu čest, stejně jako v loňské sezóně.

Páteční duel na ledě v Novém Městě nad Metují zvládli na výbornou. Bylo znát jak moc chtějí mezi nejlepší a od začátku utkání se ujali vedení. Svůj náskok navyšovali a až ve třetí třetině domácí za stavu 0:4 korigovali stav na konečný výsledek 1:4.

V neděli čekal mladé Vlky nejdůležitější zápas této sezóny. Do Jablonce zavítal Warrior Brno, který se v tabulce nacházel o dva body na třetím místě právě před jabloneckými Vlky. Brňané nechtěli ponechat nic náhodě a do Jablonce přijeli již den předem. Vlci dali přípravě maximum. Po pozdním příjezdu z Nového Města si v sobotu odpoledne zařadili dodatečný trénink a spoustu času také věnovali mentální přípravě na utkání.

Utkání za přítomnosti fanoušků nejen z řad rodičů, začalo v neděli v 10:15. Obě mužstva vletěla do utkání na plné obrátky a po necelých třech minutách vypukla obrovská radost na straně Vlků. Ve skrumáži před brankou soupeře se nejlépe zorientoval Pavel Daněk a svým důrazem dokázal dostat Vlky do vedení. Dvě vyloučení na straně domácích měla za následek, že soupeř ještě v první třetině dokázal stav utkání otočit na 1:2.

Druhá třetina přinášela rychlý, kvalitní a vyrovnaný hokej se spoustou šancí na obou stranách. Bohužel však pro domácí bez brankového efektu.

Třetí třetina byla ze strany soupeře velmi opatrná. Všem bylo jasné, že Vlci k vítězství v základní hrací době musí vstřelit nejméně dvě branky. Tlak domácích se stupňoval, ale kotouč se stále nedařilo protlačit za záda výborně chytajícího gólmana hostí. Hra na ledě byla ovlivněna 5 minut před koncem utkání velmi tvrdým zákrokem soupeře na domácího hráče Vítka Zemana. Nutno podotknout, že ač byl zákrok veden velmi tvrdě byl v rámci regulí. Atak se bohužel odehrál v prostředí střídaček, kde není ochranné plexisklo. Hráč byl z ledu odnesen na nosítkách s podezřením na poranění v oblasti pánve a odvezen rychlou záchranou službou do nemocnice. Po tomto zákroku vsadili Vlci vše na jednu kartu. Tlak si sice vytvořili, ale při špatném střídání soupeř domácí přečíslil a vstřelil rozhodující branku.

Dovolím si použít osobní hodnocení: myslím, že v tomto duelu vyhrál šťastnější tým. Chlapci se určitě za svůj předvedený výkon nemusí stydět.

Při hodnocení zápasu a celé základní části v kabině bylo patrné veliké zklamání a v některých očích se nedokázaly schovat ani slzy smutku. Hokej i život jdou dál a my se budeme připravovat na další zápasy stejně intenzivně. Utkání nás čeká ještě dostatek. Do hry zapojíme mladší hráče, kteří prozatím dostali méně prostoru. Důležitá zpráva v nedělním odpoledni byla, že Vítek Zeman bude v pořádku. Rentgeny nepotvrdily žádná vážnější zranění.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Dlouhá cesta se šťastným koncem. (21.11.16)

V nedělních brzkých hodinách (5:30) usedali jablonečtí dorostenci do autobusu na tři a půl hodinovou cestu do Třebíče za mistrovským utkáním ligy staršího dorostu. Vlci sice doma soupeře v úvodním utkání porazili vysoko 7:1, ale dobře si pamatují kvality svého soka. Navíc mladíci z Třebíče v posledních utkáních dokázali body nastřádat.

Probuzení po dlouhé cestě se Vlkům podařilo a první třetinu ovládli 3:1. Skóre otevřel Jan Poljak a brzy začal střelecky dominovat Petr Benda, který si v tomto klání vystřílel hattrick.

Uspokojení po vydařené třetině, jak již to tak bývá, mladé Vlky ukolébalo. Soupeř zlepšil pohyb a zaslouženě vyrovnal stav na 3:3. Vlci se však šťastnou střelou Jana Poljaka ze středního pásma opět ujali vedení.

Když ve třetí třetině Vlci navýšili náskok na 5:3 zdálo se, že si 3 body již vzít nenechají. Několik přesilových her domácích a sporných výroků rozhodčích dokázalo vrátit soupeře do hry, když necelé 4 minuty před koncem vyrovnal na 5:5. Vlci v tento moment zbraně nesložili a vrhli všechny zbraně do útoku. Trenér Vlků v průběhu oddechového času dal jasné instrukce o tom, že z Třebíče se musí odjet s plným bodovým ziskem. V čase 58:32 se ve schrumáži před brankou soupeře nejlépe zorientoval již zmíněný Petr Benda a na ledě vybuchlo obrovské nadšení. Závěrečnou hru soupeře v 6 si Vlci s výborně chytajícím Zdendou Víchem již pohlídali.

Diváci z Jablonce, kteří vážili dalekou cestu si tak mohli užít výsledek pěkného zápasu se šťastným koncem. Vlci tak stále neztratili naději postupu do finálové skupiny, do které v letošním roce postupují pouze tři týmy. Ovšem v posledních dvou zápasech musí brát plný bodový zisk. Bude to hodně těžké.

AKTUÁLNÍ TABULKA...

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Vítězství, bohužel jen za 2 body. (20.11.16)

V netradičním termínu a čase (čtvrtek 17.11. 2016 od 13.30 hod.) přivítali mladí Vlci na domácím ledě hosty z Vrchlabí. Podle posledních výsledků hostí se dalo čekat vyrovnané utkání, což se potvrdilo.

Začátek utkání uchopili lépe hosté z Krkonoš. V prvních minutách byli v tlaku, vypracovali si několik šancí a dobrých příležitostí, naštěstí pro domácí Vlky, bez brankového efektu. Vlci se probouzeli pozvolna a když už vypadalo, že režii prvního dějství pevně uchopí do své moci, přišlo několik chyb v útočném pásmu, brejk hostí jedna na nula a hosté vedli! Stav po 1. třetině 0:1. V přestávce přišlo zamíchání sestavou, které mělo být impulsem.

Druhé dějství bylo přehlídkou neproměněných šancí, přesto se podařilo srovnat stav na 1:1. Nutno podotknout, že i hosté svými výpady byli nebezpeční.

Ve třetím dějství pokračovali Vlci ve spalování a zahazování šancí. Co nebyli schopni proměnit je k neuvěření. Přesto se dočkali, když se prosadil důrazný Pavel Daněk, který se nejlépe zorientoval před brankářem hostí. Hosté se nevzdávali a po nedůrazu a polovičatosti v obranné činnosti Vlků se prosadil hostující útočník z mezikruží, který nedal spolehlivému Zdendovi Víchovi nejmenší šanci k zásahu. Srovnáno 2:2.

Vlci mohli vedení strhnout na svoji stranu, když 51 vteřin před koncem dostali výhodu trestného střílení. Nedali, takže se šlo do penalt.

V této disciplíně Vlci 3 sezóny neuspěli. Hrdina odpoledne, Pavel Daněk, ve čtvrté sérii proměnil a rozhodl o výhře Vlků 3:2 po s.n.

Výhra je cenná, ale ztráta bodu je nepříjemná.

FOTO...

Zdraví Jiří Kubsch & Jindra Zeman 

Cenné týmové vítězství v Chrudimi. (14.11.16)

V neděli 13.11. 2016 zajížděli mladí Vlci na led nepříjemné a nevyzpytatelné Chrudimi, kde se jim příliš nedaří.

Domácí od prvního buly do utkání nastoupili hodně zostra, působili živějším a nabuzenějším dojmem. Vlci byli po brzkém ranním vstávání ospalí. Přesto se ujali poměrně rychlého vedení, když se prosadili při vlastním oslabení. Tato branka domácí ještě více nakopla a odměnou jim byla vyrovnávací branka. Stav 1:1 po první třetině napovídal, že utkání bude napínavé i nadále.

Druhá třetina se brankově Vlkům hodně povedla, když 3x skórovali po chybách domácích a brejkových situacích. Nutno podotknout, že druhá třetina byla v režii domácích. Ale branky dávali Vlci. Stav 1:4 po druhé třetině vypadal slibně.

Poslední dějství odehráli Vlci prakticky celé v oslabení. Poctivou prací, obětavostí na hranici sebeobětování (padání a blokování střel) dokázali všechna oslabení přestát a ubránit. Jako bonus přidali ještě pátou branku. Domácí tento nepříznivý stav velmi nelibě nesli. Řada provokací a nemístných poznámek, které do sportu nepatří byly častým jevem.

Rozhodčí byli nejslabším článkem utkání a výraznou měrou přispěli k neklidu a nervozitě na ledě i mimo něj.

Pochvala celému týmu v čele s opět výborným brankářem Zdendou Víchem. Na takhle pracující tým je radost pohledět! Zraněnému Víťovi přejeme brzké uzdravení, ať je brzy fit!

Vysoká rodičovská a fanouškovská podpora byla opět milá. Děkujeme!

Zdraví Jiří Kubsch & Jindra Zeman 

Po náloži opět do útoku. (14.11.16)

Po dvanáctibrankové náloži z Tábora absolvovali mladí Vlci zajímavý týden. Pondělní pohovor v kabině byl zakončen kondičním bruslařským tréninkem. Zdálo se, že slova trenérů padla na úrodnou půdu. V následujících trénincích se mladí dorostenci opravdu snažili a byla znát snaha odčinit to co se v posledních dnech nepodařilo. Víkendové zápasy měly tuto skutečnost prověřit.

V pátečním domácím duelu s Příbramí dali Vlci jasně najevo, že to opravdu myslí vážně. Soupeře po třetinách 4:1, 4:0 a 3:2 deklasovali 11:3 a v ořezané sestavě před početným publikem si zvedli sebevědomí. Od začátku utkání dominoval první nově složený útok Daněk Kvapil Poljak. Posledně jmenovaný zaznamenal dokonce pět vstřelených branek. Vlci v samotném závěru ztratili koncentraci a nechali soupeře aby rozhodnutý stav dvěma brankami korigoval. Vliv na závěrečné ovace to však nemělo. Trenéři Jindra Zeman a Jiří Kubsch se v kabině snažili mírnit radost z výhry a připravit tak tým na nedělní utkání hrané v Chrudimi.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Dvanáctibranková nálož v Táboře. (7.11.16)

V neděli ráno 6.11. 2016 čekal mladé Vlky výjezd na led Tábora, který byl potencionálním soupeřem mladých Vlků v boji o finálovou trojku.

Důležité utkání, které se nepodařilo ve všech směrech (výkon /vyjma 10ti minut 1. třetiny/, výsledek, atd.). Ostudná prohra 12:2.

K utkání v krátkosti lze napsat následující:

Místo toho, abychom po třech minutách vedli dva nula, tak byl stav nerozhodný. Opět se projevila naše nemohoucnost, nedůraz, nehladovost a lehkovážnost v koncovce. Domácí se poté oklepali a získali pevný led pod nohama. Šťastný odraz od mantinelu jim pomohl k vstřelení vedoucí branky a tím se definitivně dostali do utkání. Následně trestali každé naše zaváhání, přesto byl výsledek po prvním dějství stále hratelný a nadějný. Kohouti vedli 3:1.

Bohužel, ve druhé třetině velice rychle všechny naděje zmizely v nenávratnu a z naší strany začal boj o „přežití a ubránění potupné desítky“. Nepodařilo se. Třetí dějství bylo jen zmarem nad zmar.

V tomhle utkání jsme si „vyžrali nedobrý mišmašový kotlík“ posledních 14ti dnů až do dna (neustálé řešení mimohokejových věcí, nedisciplína, špatná tréninková morálka, výmluvy, omluvy, neúcta, nepokora), takže co jsme si zasévali, tak jsme v Táboře sklidili!!

Nejlepším lékem bude co nejrychleji zapomenout, uvědomit si co vlastně chceme (nebo nechceme), kvalitně potrénovat a připravit se na rozhodující klání základní části. Opět je třeba poděkovat hojnému počtu fanoušků v hledišti z řad rodičů, kteří vážili brzkou a dalekou cestu a „odměnou“ jim byla tahle hrůza!

Děkujeme!

Zároveň hluboká omluva za předvedený výkon.

Zdraví Jiří Kubsch & Jindra Zeman  

Bolestivá prohra s prvním v nájezdech. (31.10.16)

Po pátečním zápase v Poděbradech čekal jablonecké dorostence zápas jiného kalibru. Na domácím ledě přivítali první tým tabulky ligy staršího dorostu Žďár nad Sázavou. V prvním vzájemném duelu ve Žďáru Vlci sehráli velmi kvalitní utkání a odvezli si bod, když prohráli těsně na nájezdy. Na domácí zápas se Vlci velmi intenzivně připravovali a věřili, že s domácím publikem v zádech soupeře udolají.

První třetina naznačovala, že to Vlci myslí opravdu vážně a opticky si vytvářeli větší tlak než soupeř. Žďárští mladíci předváděli ve 12 hráčích obrovskou obětavost a byli to právě oni, kdo se ujal vedení. První třetinu tak opanovali hosté 0:1.

Druhou třetinu startovali hosté v přesilové hře a v čase 23:15 zvýšili svůj náskok na 0:2. Trenéři Vlků museli na střídačce zapojit svoje hlasivky a vyburcovat tak svůj tým k aktivitě. A neslo to své ovoce. V šesté minutě překonal vynikajícího gólmana hostí Pavel Daněk. O pár minut později skóre srovnával Lukáš Král na 2:2 a odchod do kabin tak uklidnil.

Třetí třetina přinášela krásný rychlý hokej a bylo obdivuhodné jak hosté v tak malém počtu hráčů dokázali po celý zápas bruslit. Domácí měli po celou dobu výhodu tří formací a 8 minut před koncem těžili z této výhody v podobě vstřelené branky na 3:2. Autorem gólu byl David Rudolph, který před tím zahodil několik svých šancí. Když už se zdálo, že Vlci budou sahat po kompletní trojici bodů, přišla velmi studená sprcha. Nenápadná tečovaná střela po ledě od modré znamenala velký zmar na domácí střídačce. Utkání tak dospělo do samostatných nájezdů, kde šťastnějšími byli hosté.

Tato prohra hodně bolí a trochu nás vzdaluje od prvních příček v tabulce. Do konce základní části zbývá 7 zápasů a Vlci by rádi stejně jako v loňské sezóně nakoukli do finálové skupiny, kde se bude bojovat o postup do extraligy. Bude to ale hodně těžké. Špička tabulky je nesmírně vyrovnaná.

AKTUÁLNÍ TABULKA...

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Příprava na Poděbrady se vyplatila. (30.10.16)

Duel ligy staršího dorostu v Poděbradech připadl na státní svátek. Hráči měli prázdniny a tak jabloneckým dorostencům trenéři dopřáli plně profesionální přípravu na zápas. V poledne proběhl předzápasový trénink s důrazem na přesilové hry a oslabení. Po lehčím tréninku a sprše následoval jednotný oběd o odjezd na zápas do nedalekých Poděbrad.

Trápící se Poděbrady Vlky řádně v první třetině zaskočili. Vlci vstoupili do utkání velmi vlažně a po pár minutách prohrávali 1:0. Tlak si Vlci sice vytvářeli a byly momenty, kdy se domácí nemohli dostat za svou polovinu, ale z brejků dávali góly domácí. Do kabin se tak šlo za stavu 2:0.

Do druhé třetiny se Vlci oklepali a spustili gólové hody. Padala jedna branka za druhou a hosté z Jablonce ji ovládli 5:1. Ve třetí třetině Vlci přidali ještě dvě branky a upravili konečné skóre na 3:7.

Jablonečtí tak potvrdili roli favorita a neztrácejí kontakt s čelem tabulky.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Z Brna bez bodů (24.10.16)


Po pěti výhrách v řadě Jablonečtí dorostenci narazili. Pověstnou zdí jim byl tým Warrior Brno, kdy porazili Vlky 3:0. Dlouhou cestu do Brna v neděli ráno museli absolvovat mladí Vlci aby mohli sehrát velmi zajímavý duel. Byl to přímý souboj dvou týmů s totožným skóre, nejlepším v celé soutěži a jednobodovým rozdílem v tabulce. Hrál se rychlý, tvrdý a pohledný hokej, ve kterém se Vlkům nepodařilo ani jednou překonat domácího gólmana.

Domácí se do Vlků pustili bez bázně a hany a první střídání třetí formace zařídila brzké vedení Brňanů. Jablonečtí nesložili zbraně a svojí aktivitou se snažili vyrovnávat nátlakovou hru domácích. První formace soupeře dělala Vlkům obrovské starosti. Trenéři (Jindra Zeman a Jiří Kubsch) se pokoušeli na tuto pětku posílat vybrané hráče, ovšem Vlkům tato pětka po většinu času pěkně zatápěla. Vlci si ale také vytvářeli gólové příležitosti. Asi největší v první třetině trestuhodně zahodil Matěj Hájek, který bohužel trefil jen ležícího gólmana.

V druhém dějství dominovali domácí. Jablonečtí místo náporu zaspali a soupeř navýšil skóre na 2:0. V zápětí se Vlci dočkali první přesilové hry a vycítili šanci. Bohužel Jakub Kvapil z bezprostřední blízkosti trefil pouze břevno soupeřovi svatyně a Vlci již s rukama nad hlavou nemohli uvěřit, že nepadl gól. V zápětí svou liknavostí v rozehrávce v početní výhodě soupeř vybojoval kotouč a navýšil skóre na 3:0.

V závěrečné části hry se Vlci pokoušeli ještě s nelichotivým stavem něco udělat, ale zmar u soupeřovi branky je značně frustroval. Tečkou byl únik Jana Poljaka (Cadroše), který se ocitl sám před brankářem, ale nedokázal se gólově prosadit.

O body Vlci v Brně sice přišli, ale se špičkou tabulky neztrácí kontakt. O nadcházejícím víkendu se pokusí poprat o šest bodů. V pátek vyrazí do nedalekých Poděbrad a v neděli doma přivítají první tým tabulky Žďár nad Sázavou.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Úspěšný víkend - neděle (17.10.16)


V neděli 16. 10. 2016 přivítali mladí Vlci na svém hřišti nováčka z Nového Města nad Metují, který si vede v dosavadním průběhu soutěže nadmíru dobře.

Všichni tušili a očekávali těžké utkání a to se do puntíku potvrdilo.
Soupeř z Nového Města se od prvního buly prezentoval nátlakovým, bruslivým pojetím hokeje, který je pro každého soupeře nepříjemný. Mladí Vlci utkání začali dle svých představ, když na konci druhé minuty využili přesilovou hru, když se trefil Lukáš Král po milimetrové přihrávce Andreje Moravčíka. Vedení 1:0 bylo příjemné a domácí byli stále aktivní. Hosté se ovšem nechtěli s nepříznivým stavem smířit a začali domácí obraně v čele s opět spolehlivým Zdendou Víchem, zle zatápět. Dočkali se zasloužené odměny, když se po sérii fatálních chyb domácích obránců v obranném pásmu prosadil první útok hostí (bohužel v utkání ne naposledy) a bylo srovnáno,1:1 po 1. třetině.

Druhé dějství mladí Vlci prospali, tak nějak "přežili" a jen díky skvělým zákrokům Zdendy Vícha a notné dávce štěstí hosté vedli pouze 1:2 (branku vstřelil první útok hostí) po 2. třetině.

Trenéři zamíchali složením útoků a snažili se mladé Vlky probudit z jejich podzimního spánku. Do 3. třetiny se na led vrhla hladová smečka Vlků. Přišlo kýžené vyrovnání, když nenápadnou střelu Petra Fleka od modré čáry šikovně tečoval Václav Koula. Srovnáno, 2:2 ve 46. minutě. Hosté dál hrozili a chtěli si ztracené vedení opětovně vzít na svoji stranu. Podařilo se jim to v 52. minutě, když se rychlou dorážkou po prohraném buly v obranném pásmu domácích prosadil první útok hostí. Vedení pro hosty 2:3 v 52. minutě. Vlci se zakousli ještě více a v následném střídání první formace sevřela formaci hostí v jejich obranném pásmu a dotlačila kotouč do branky. Srovnáno, 3:3 v 52. minutě. Hosty rychlé vyrovnání nahlodalo, začali se o výsledek bát, čehož v pokračujícím tlaku mladí Vlci využili a v 55. minutě se prosadil důrazný a chytrý Pavel Daněk, který ošálil hostující obránce a brankáře, když za hostující brankou "klamal tělem" a místo přihrávky drze objel branku a důrazně dotlačil kotouč za zadní tyč. Vedení 4:3 pro mladé Vlky! Závěr utkání odehráli domácí zkušeně ze zajištěné obrany a důsledně pokrytého středního pásma, kde již v zárodku nabourávali pokusy hostí o útok. Obětavě také ubránili následnou hru hostí bez brankáře, když padali do střel a blokovali všechny pokusy.

Utkání bylo hráno ve vysokém tempu a nasazení, tvrdě, ale korektně. Hře nechal spád i hlavní rozhodčí, který nechal hráče hrát a hru nekouskoval. Početné divácké návštěvě se musela předvedená hra z obou stran líbit a potěšit.

Vlci si tak pojistili třetí místo v tabulce. Navíc mají lichotivé skóre 43:13. Z celé souteže mají nejméně obdržených branek a navíc mají po Brnu (44) nejvíce vstřelených gólů (43). Právě v nedělním utkání v Brně zakončí Vlci první polovinu základní části soutěže.

Zdraví Jiří Kubsch & Jindra Zeman  

Úspěšný víkend - pátek (17.10.16)Obě víkendová utkání měli Jablonečtí dorostenci naplánovaná na domácím ledě. V pátek se v Jablonci představil velmi sympatický a nám již dobře známý soupeř z Třebíče (6:1). V neděli se na domácí led dostavil nováček soutěže z Nového Města nad Metují (4:3).

Třebíčtí mladíci se v letošní sezóně spíše hledají a i proto byl jejich výkon pro domácí velkým překvapením. Páteční duel byl velmi vyrovnaný a konečný výsledek 6:1 pro Vlky byl pro soupeře příliš krutý. I když se mladí Vlci na soupeře zodpovědně připravili a nechtěli zápas podcenit, tak první třetina vyzněla na šance lépe pro hosty. Výborně chytající Zdenda Vích měl obrovskou zásluhu na bezbrankovém stavu.

Humbuk v kabině. O přestávce museli trenéři (Jindra Z. a Jirka K.) dosti zvýšit hlas a hráče tak vybičovat k lepšímu pohybu na ledě. Své ovoce to přineslo a domácí Vlci dostávali soupeře pod tlak a vypracovali si v průběhu druhé třetiny dvoubrankový náskok. O ten však necelé dvě minuty před koncem přišli, když soupeř snížil na rozdíl jediné branky.

Třetí třetina již jasně patřila Vlkům, když v první minutě vsítil svůj druhý gól Lukáš Král. Lukáš si touto brankou zadělal na hattrick, který dokonal v závěru utkání a uzavřel tak konečný výsledek na 6:1.

Branky a nahrávky: Král (Daněk, Vojta), Poljak (Daněk), Král (Poljak), Vlad (Poljak), Daněk (Poljak, Flek), Král (Poljak)

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Nedělní výlet do Krkonoš (10.10.16)Venkovní utkání pro Jablonecké dorostence s týmem Krkonoš připadlo na zimní stadion ve Vrchlabí. Díky dálkám, které musí mladí Vlci absolvovat, byla hodinová projížďka autobusem velká pohodička. Vlci měli v hlavách nepříliš lichotivé výsledky Krkonoš z prvních kol a tak museli s motivací pomoci trenéři. Bylo znát, že se soupeř nechce smířit s dosavadním průběhem, začal hráčsky posilovat a v posledním duelu získal 3 body s Třebíčí.

Od prvních vteřin utkání bylo znát, že se bude praktikovat velmi tvrdá hra. Soupeř nebral ohled ani na jedinou dívku v utkání Věrku Horákovou a i ji tvrdě dohrával. První třetina se vydařila Vlkům na výbornou a ovládli jí tak 0:3.

Velmi hlasité hodnocení trenéra domácích k výkonu svých svěřenců v jejich kabině předurčoval nástup domácích do druhé třetiny. Vlci sice navýšili náskok na 0:4, ovšem řada vyloučení včetně 5 minutového trestu pro kapitána Jana Cadrika znamenalo snížení na 1:4 a tlak soupeře.

Třetí třetinu domácí nezvládli psychicky. Jedno vyloučení za druhým na straně domácích znamenalo pro Vlky dvojnásobné pojištění výsledku na konečných 1:6. Dobrý výkon Vlků na ledě hostí znamenal plný bodový zisk a upevnění třetího místa v tabulce.

Tento týden nás čekají dvě utkání na domácím ledě. V pátek přivítáme soupeře z Třebíče a v neděli hráče z Nového Města nad Metují.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Příbram a Chrudim. (3.10.16)V minulém týdnu sehráli starší dorostenci TJ HC Jablonec dvě mistrovská utkání, která ke spokojenosti všech, skončila výhrami.

První utkání sehráli ve sváteční den (středa 28. 9. 2016) v Příbrami, se soupeřem, který je vždy nevyzpytatelný. Naštěstí se obavy nenaplnily a mladí Vlci utkání zvládli a poměrně vysoko zvítězili 6:0 (0:0, 3:0, 3:0) a bez obdržené branky! Na nulovém účtu se podíleli oba brankáři - Zdenda Vích (odchytal 2 třetiny) a Matěj Halamka (odchytal 1 třetinu). Body z venku jsou vždy cenné a důležité. Zároveň je potěšující velký zájem rodičů a FANS - našich věrných fanoušků a fanynek. Děkujeme!

V neděli 2. 10. 2016 přivítali na svém ledě mladí Vlci soupeře z Chrudimi. Podle papírových předpokladů byli mírnými favority domácí. Chrudimští borci se ukázali jako houževnatý a bojovný soupeř, leč mladí Vlci se dokázali prosadit střelecky a střeleckou převahu zúročit i brankově. Výhra 8:1 (3:0, 2:1, 3:0) je vysoká, možná pro soupeře až příliš krutá. Několik velkých šancí soupeře pochytal a dokázal zlikvidovat spolehlivě chytající Zdenda Vích.

Zároveň je třeba tým pochválit za disciplínu, herní kázeň a krásnou hru - např. branka na 6:1 po akci Honzy Cadrika a Pavla Daňka musela přítomné fanoušky potěšit. Jen tak dál, borci a borkyně!

Zdraví Jiří Kubsch & Jindra Zeman 

Trpký závěr s Táborem (26.9.16)V nedělním domácím zápase čekal na domácí dorostence velmi těžký soupeř. Tábor se po dvou odehraných kolech uhnízdil na čele tabulky a do Jablonce přijel s tím, že nehodlá toto místo uvolnit. Vlci si naopak po dobrých výkonech v předchozích duelech brousili drápky na kohouty z Tábora. Úvodní třetina ukázala svižný hokej nahoru dolů a výsledek 0:0 přesně kopíroval situaci na ledě. Řada vyloučení v druhé třetině zamíchala skóre a Tábor se ujal vedení 0:1. Do třetí třetiny nastoupili domácí Vlci opět v oslabení a soupeř těžil a zvýšil tak svůj náskok na 0:2. Vlci se ale nehodlali s tímto výsledkem na domácím ledě smířit. Nejprve snížil Matěj Hájek na kontaktní branku a poté uspěl Petr Benda v nařízeném trestném střílení. Zdálo se, že duel doputuje do samostatných nájezdů, ale chybu domácích ve středním pásmu tvrdě potrestal soupeř v samostatném úniku pár vteřin před koncem utkání. Velkou radost na straně hostí kontroval velký zmar na domácí střídačce. Vlci tentokráte bez bodu. Ve středu 28.9 se jablonečtí mladíci vydají loupit body do Příbrami.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Ze Žďáru s bodem (19.9.16)V druhém mistrovském utkání zavítali Jablonečtí dorostenci na led do Žďáru nad Sázavou. Čekal se velmi zajímavý a rychlý hokej, který předurčoval výsledek obou mužstev v předchozích duelech. Jablonečtí doma porazili Poděbrady 8:0 a Žďár deklasoval ve Vrchlabí Krkonoše 15:3. Utkání začalo ve velmi svižném tempu a bylo zřejmé, že které mužstvo neudrží dané tempo tak to bude mít velmi složité. V první třetině měli možná navrch hosté, avšak výsledek zněl 1:0 pro domácí. Ihned v úvodu druhé třetiny Vlci dokázali srovnat stav utkání krásným gólem Matěje Hájka. Vlci však svou nedisciplinovanou hrou dali soupeři výhodu několika přesilových her. Soupeř trestal a do kabin se šlo za stavu 3:1. Ve třetí třetině se Vlci zmátožili a i oni využili početní výhodu a snížili na kontaktní branku. Hlad Vlků po vyrovnání byl obrovský a domácí tým měl v druhé polovině třetí třetiny obrovské problémy. Nebezpečné úniky domácích likvidoval výborný Zdenda Vích. Čtyři minuty do konce utkání provedl jablonecký Vašek Koula nesmyslný faul, za který dostal vyšší trest 5 + do konce utkání. Zdálo by se, že utkání tím končí. Jablonečtí však i za cenu rizika ve vlastním oslabení nepřestávali tlačit soupeře do vlastního brankoviště a podařilo se jim stav utkání svým důrazem vyrovnat. Vlci dokázali ještě v tříminutovém oslabení uhájit nerozhodný výsledek a poslat tak souboj do samostatných nájezdů. V něm se bohužel potvrdilo prokletí této disciplíny a nakonec se tak s dvoubodové výhry radovali domácí.

Jsem moc rád, že pokud každý jednotlivec ukáže své maximum můžeme jako tým předvést solidní výkon. Po tomto utkání jsme oba trenéři cítili určitou hrdost za předvedené úsilí všech hráčů.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Vstup se povedl (17.9.16)První mistrovské utkání dorostenci zvládli. Na svém ledě přivítali soupeře z Poděbrad. Utkání mírně favorizovalo domácí borce, ale nervozita prvního zápasu mohla s průběhem utkání zamíchat. Naštěstí pro domácí se tak nestalo a i přes řadu chyb, zejména v první třetině se podařilo Vlkům celkem pohodově zvítězit 8:0.

Ke druhému utkání zajíždí Vlci v neděli (18.9) až do Žďáru nad Sázavou. Žďár se v letošní sezóně netají ambicemi na postup do extraligy staršího dorostu. Ve svém prvním utkání se žďárští předvedli v Krkonoších. Jasně tam svou výhrou 15:3 ukázali, že to myslí naprosto vážně. V něděli tak čeká Vlky zcela jiný soupeř než v pátek. Určitě se pokusíme být vyrovnaným soupeřem. Nakolik se nám to bude dařit uvidíme zítra od 14:15.

Zdraví Jindra Zeman 

Přípravné období končí (12.9.16)Za slunného nedělního dopoledne sehrál tým staršího dorostu své poslední a zároveň první domácí přátelské utkání. Přípravné období na ledě se tak uzavírá a v pátek 16.9.2016 odstartuje zápasový koloběh. Jako hrací dny pro ligu staršího dorostu byly opět stanoveny pátky a neděle. Kádr se podařilo sestavit poměrně široký a přípravná utkání naznačila určitý potenciál. K využití potenciálu musí předcházet nejen tvrdá práce všech jednotlivců, ale morálka celého týmu, pokora a zdravý respekt k soupeřům. Budeme se snažit všechny tyto aspekty naplnit, aby oko diváka na Jabloneckém ledě bylo spokojené. V pátek (16.9) od 17:45 čeká na domácím ledě Jablonecké Vlky tým z Poděbrad a v neděli vyrážejí Vlci do Žďáru nad Sázavou (14:15).

Zdraví Jindra Zeman 

V pondělí začínáme (4.8.16)

Již od pondělí 1.8 probíhá na zimním stadionu příprava ledové plochy. Výroba ledové plochy není v těchto dnech jedinnou činností pracovníků HC. Příprava zázemí pro všechny hráče a trenéry je též nedílnou součástí probíhajících prací. Tým staršího dorostu se může těšit na první trénink na ledě v pondělí 8.8 od 19:30. Prvních 14 dní budou tréninky probíhat denně v podvečerních hodinách a v některých dnech dvoufázově. Ve třetím týdnu tedy od 22.8 je nachystáno tradiční soustředění, které bude realizováno na Jabloneckém zimním stadionu. Součástí tohoto soustředění budou tři tréninkové fáze denně a v samotném závěru odjede tým staršího dorostu na dvoudení turnaj do Šumperka. V průděhu srpna a začátku září proběhnou přípravná utkání a 16.9.2016 zahájí dorostenci prvním mistrovským zápasem s Jindřichovým Hradcem novou sezónu.

Soupeři pro nadcházejí sezónu:

SKLH Žďár nad Sázavou
SK H.SL Třebíč
Poděbrady
HC Tábor
HCM Warrior Brno
HC Příbram
TJ Sp. Nové Město nad Metují
HC Chrudim
HC Krkonoše


Zdraví Jindra Zeman 

Období odpočinku pomalu končí (20.7.16)

Hráči staršího dorostu v těchto dnech vychutnávají zasloužené volno. Takzvaná "suchá" příprava trvala 8 týdnů, kdy tréninky probíhaly 5 dní v týdnu a v posledním závěru proběhlo závěrečné soustředění již tradičně v Lomnici nad Popelkou. Výroba ledové plochy na jabloneckém kluzišti by měla být zahájena 1. srpna a k prvním tréninkům by měla být připravena 8.8.2016. Tým staršího dorostu se oblékl na nadcházející sezónu do jednotného krásného oblečení od společnosti Kappa. Všichni se samožzřejmě těší nejen na první tréninky na ledě, ale i na představení nového oblečení.

Několik fotografií ze soustředění si můžete prohlédnout právě zde...


Zdraví Jindra Zeman 

Maximální zátěž není vše... (4.5.16)

Přibližně před třemi lety jsem dal dohromady malé pojednání o tom jak funguje naše tělo při zátěži. Tento dokument napomůže porozumět jak vznikají pohonné hmoty pro náš pohyb a jak tyto procesy podpořit správným stravováním. V tuto chvíli, kdy začínáme s letní přípravou je toto téma opět namístě. S mírnou modifikací vám dokument opět předkládám: Tady :-) ...

Zdraví Jindra Zeman 

Letní příprava 2016/2017 (26.4.16)

Letní příprava týmu dorostu Jablonce nad Nisou bude zahájena v úterý 3.5.2016. Sraz bude na stadionu Střelnice před lehkoatletickou halou v Jablonci nad Nisou v 17.00 hod. Určitá část přípravy (1-2 x týdně) bude probíhat na kolech. Z tohoto pohledu je nutné, aby měl každý člen funkční kolo a cyklistickou výbavu včetně bezpečnostních prvků.

Letní příprava bude probíhat v měsíci květen a červen a bude zakončena závěrečným soustředěním v Lomnici nad Popelkou.

Podrobné informace s denním rozpisem naleznete v přiloženém souboru...

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Schůzka s rodiči (31.3.16)

V sobotu 2.4.2016 se koná schůzka trenérů s rodiči. Od 15:00 v zasedací místnosti klubu (vstup bočním vchodem - do kanceláří) proběhne krátká informativní schúzka. Poté bude následovat posezení v místní restauraci.

S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Turnaj Soběslav (29.3.16)

HC VLCI JABLONEC - dorost - Soběslav 03 - 2016 V neděli před Velikonoci jsme se zúčastnili sympatického turnaje v Soběslavi. Kořením turnaje byla účast extraligového klubu z Mladé Boleslavi odkud máme na hostování několik hráčů. Toto utkání samo osobě přineslo velikou motivaci pro naše hochy a poprvé v sezoně jsme jako trenéři museli mírnit nasazení, s kterým hráči nastoupili do utkání. Utkání bylo pěkné a důrazné a dle papírových předpokladů vyznělo lépe pro bruslařský klub. Na turnaji to byla jediná porážka a tak jsme obsadili krásné druhé místo před Linzem a Táborem.

S pozdravem Jindra Zeman  

VLAJKOVÁ LOĎ V KVALIFIKACI (23.3.16)

TÝM STARŠÍHO DOROSTU SE PŘIPOJUJE KE GRATULACI SMĚREM K TÝMU MUŽŮ, KTERÝ SE HISTORICKY PROBOJOVAL DO KVALIFIKACE O WSM LIGU.

Jistým účastníkem kvalifikace se tak po Táboru stal i Jablonec. Třetím do party se stane vítěz z dvojičky Frýdek-Místek vs. Vsetín. Kvalifikace se hraje systémem každý s každým na dvě vzájemné utkání a celkový vítěz se stává postupujícím do WSM ligy. Jsme rádi, že se koncertu na Kobře mohli zúčastnit i hráči našeho týmu dorostu a to jmenovitě Jan Cadrik a Josef Opočenský.


S pozdravem Jindra Zeman  

Konec sezony klepe na kabinu (8.3.16)

Poslední mistrovský zápas této sezóny nás čeká o tomto víkendu v Kolíně na ledě již jistého vítěze letošního ročníku. Posledních šest utkání, díky předehrávkám na Moravě, nás čekali velmi silní soupeři, kteří sahali po postupu do extraligy. Jsme všichni rádi, že se nám podařilo zvládnout sobotní domácí zápas s Brnem a v současnoti začínáme pomalu bilancovat a tak trochu přemýšlet nad stabilizací kádru na příští sezónu. Momentálně se snažíme poohlédnout po nějakém turnaji. Ovšem pořadatelů není mnoho, kteří by se chtěli věnovat dorosteneckým kategoriím.

V krajské dorostenecké soutěži náš tým již skončil v play-off, když nestačil na soupeře z Jaroměře. Po krásném utkání na domácím ledě si postup zajistili hosté v samostatných nájezdech.

Naši pozornost také upínáme k A-týmu mužů, který v současné době svádí dramatické souboje play-off s Vrchlabím. Samozřejmě jim přejeme co nejvíce zvládnutých utkání před vyprodaným stadionem jak tomu bylo uplynulou sobotu.

S pozdravem Jindra Zeman  

Ocenění nejlepších sportovců (9.2.16)

Nezbyla ani vstupenka. Divadlo bylo zaplněné do posledního místa. Takový byl zájem o vyhlášení ankety Nejlepší sportovec roku 2015 na Jablonecku. To vyvrcholilo ve čtvrtek večer slavnostním předáváním cen v jabloneckém Městském divadle.

Na prkna, která znamenají svět, nastupovali jednotlivci a týmy, pro které byl loňský rok úspěšný a přivedl je k mimořádným výkonům. Ceny přebírali z rukou zástupců politického, kulturního a sportovního života Jablonecka. Nejočekávanější kategorii, Dospělí jednotlivci, vyhrála biatlonistka Gabriela Soukalová, za kterou cenu převzala maminka. A ta se stala opět také Sportovní hvězdou Jabloneckého deníku.

Do hlediště usedli zástupci SKP Kornspitz Jablonec, mezi kterými nechyběl ani hlavní trenér medailového týmu Ondřej Rybář. Přišli judisté, fotbalisté, hokejisté, atleti, plavci, lyžaři a další závodníci a závodnice nejrůznějších sportovních odvětví a věkových kategorií. Moderátor Radek Šilhán zval na pódium postupně další oceněné. Přítomní diváci, fanoušci, rodinní příslušníci si uvědomili, že Jablonec se má čím chlubit a že se rodí výkony, o kterých mnohdy ani veřejnost neví.

Ocenění:

Mládež jednotlivci:

1.Martina Ptáčková IRON FIGHTERS, 2. Matyáš Sobota JUDO Klub Jbc, 3. Natálie Bělinová Triatlon TJ Bižu, 4. Nikola Nosková. KC Kooperativa, 5. Václav Sirůček KC Kooperativa, 6. Tereza Grusová TJ Bižu plavání, 7. Gabriela Masaříková, ze SKI Klubu Jbc, 8. Dan Bárta z TJ LIAZ, 9. Štěpán Machač SKI Klub Jbc, 10. Eduard Trunečka TJ Bižu plavání

Mládež družstva:

1. KC Kooperativa junioři, 2. HC Vlci dorost, 3. JUDO klub, tým starších žáků, 4. TJ LIAZ (dorostenky, junioři), Basketbal dívky TJ Bižuterie

Dospělí jednotlivci:

1. Gabriela Soukalová SKP Kornspitz, 2. Ondřej Moravec SKP Kornspitz, 3. Veronika Vítková SKP Kornspitz, 4. Michal Šlesinger SKP Kornspitz, 5. Jitka Landová SKP Kornsp itz, 6. Robert Hoření JUDOKlub Jbc, Jan Český JUDO Klub Jbc , 8. Janis Ziogas SK TJ Bižuterie, 9. Ondřej Berndt TJ Bižu sjezd, 10. Jiří Stejskal HC Vlci

Dospělí družstva:

1. SKP Kornspitz štafeta MIX, 2. FK Jablonec, 3. SKI Klub, 4. HC Vlci, 5. Atletika muži TJ LIAZ

Trenér profesionál:

Zdeněk Vítek, SKP Kornspitz, 2. Dana Jandová TJ LIAZ

Trenér dobrovolník:

1. Jindřich Zeman HC Vlci, 2. Jan Štol FK (Čertice)

Veterán:

1. Milan Homola SKI Klub Jbc

Handicapovaný sportovec:

Martin Habr

Krajánek:

Milan Engel - Enduro

Mimořádný výkon:

Dan Bárta - TJ LIAZ

Sportovní hvězda deníku:

Gabriela Soukalová

Síň slávy:

Václav Poláček, TJ LIAZ

Cena Fair play:

Václav Vrkoč JUDO Klub Jbc

Cena Josefa Masopusta:

Luboš Šrejma

Zdroj: Jablonecký deník

Závěrem bych rád vyjádřil veliký dík všem, kteří podporují tým hokejového dorostu v Jablonci nad Nisou. Zároveň chci také poděkovat všem, kteří zaslali hlas mé osobě - VÁŽÍM SI TOHO.

SE SRDEČNÝM POZDRAVEM JINDRA ZEMAN  

Jablonecký deník - "Oddychli si dvě vteřiny před koncem" (25.1.16)

Výborný výkon podali hokejoví dorostenci HC Vlci, když v páteční zápase ligy staršího dorostu porazili favorita na postup do extraligy. Radovali se oba trenéři, Jiří Kubsch i Jindra Zeman, kterého jsme se zeptali:

S jakou taktikou jste do těžkého domácího utkání šli?

Jelikož byl soupeř vybaven velmi dobře fyzicky i bruslařsky a měl velmi tvrdou střelu, bylo nám jasné, že nebude prostor na nějaké kombinační akce. Určili jsme si systém v obranném pásmu a dopředu jsme chtěli jít pokud možno jednoduše. To znamená nastřelovat kotouče a dobruslovat s co největším důrazem do brankoviště. Dále jsem vyžadoval rychlý forčekink nejen v útočném pásmu, ale hlavně ve středním pásmu s cílem co nejvíce zkomplikovat soupeři přechod do našeho obranného pásma.

Jakou jste měli k dispozici sestavu?

Některé hráče jsme „vrátili" do Boleslavi i do Liberce, Dále nás trápí některá zranění, a tak jsme dali příležitost mladším klukům. Filip Berka nastoupil vůbec k prvnímu ligovému zápasu za starší dorost. O to více nás těší výsledek, který jsme uhráli. Všichni naši hráči se semkli a navzájem si pomáhali.

Jak se uvedl soupeř z Brna?

Už při rozbruslení působil soupeř velmi sebevědomě. Ve třetí minutě nám při početní převaze pět na čtyři vstřelili úvodní gól zápasu. Takže úvod utkání patřil jasně soupeři. Na začátku druhé třetiny jsme měli krátkou sérii přesilových her a z tlaku, který jsme si vytvořili, jsme již při hře pět na pět vsítili zasloužený vyrovnávací gól.

Který moment zápasu byl pro vás osobně nejtěžší?

Pravděpodobně a možná trochu paradoxně první třetina. Rozhodčí nasadili od začátku velmi přísný metr a trochu nám trvalo, než jsme se přizpůsobili. I já, jako trenér, jsem se musel o přestávce malinko uklidnit, abych na kluky na střídačce nepřenášel negativní záležitosti.

A jaká byla atmosféra na střídačce při tak náročném utkání?

Chvílemi velmi napjatá, ale nijak zvlášť vyhrocená. Ve třetí třetině, jak se blížil konec utkání, se kluci semkli a cítili možnost udělat body v tomto zápasu. Pracovali dobře týmově.

Který moment byl nejtěžší?

Ve třetí třetině byly chvíle, kdy nás soupeř hodně tlačil, ale výborně chytající Jiránek nás vždy podržel. V 51. minutě, kdy šel na dvě minuty ven Vodseďálek, nám do zpěvu nebylo, ale oslabení jsme sehráli s vypětím všech sil skvěle. V těžkých chvílích nás vždy skvěle podporovali fanoušci, kteří nám dodávali potřebnou a rychle ubývající energii.

A kdy bylo jasné, že vítězství bude patřit Vlkům?

S lehkým úsměvem na rtech mohu nyní prohlásit, že asi dvě vteřiny před koncem utkání, kdy jsme kotouč posunuli do útočného pásma. Branku na 2:1 jsme vsítili v čase 59:26 v početní výhodě. V takové chvíli si uvědomili, jak bude následujících třicet čtyři vteřin ještě dlouhých.

Co jste hráčům řekl po zápase?

Pohovor byl pochopitelně pozitivní. Pochválil jsem týmový výkon a zdůraznil práci mladších borců. Poděkování samozřejmě patřilo gólmanovi Jiránkovi a také Filipovi Mizerovi za oba vstřelené góly.

Jak si teď v soutěži vedete?

Abych pravdu řekl, tak tabulku nyní moc nesledujeme. Pro nás jsou důležité výkony jak mužstva, tak jedinců. Sledujeme vývoj mladších kluků. Také si musíme uvědomit, že toto byl jeden povedený zápas. Je to sice příjemné, ale v neděli jedeme na led lídra soutěže do Kolína. Hrajeme neustále dva zápasy týdně, takže se musíme vždy po zápase brzy oklepat, ať už z eufórie nebo z kocoviny po nevydařeném výkonu.

25.1.2016

Autor: Dagmar Březinová

Zdroj: Jablonecký deník

 

Jablonecký deník - "Přijede těžký soupeř" (22.1.16)

Tým dorostenců HC Vlci Jablonec vede Jindřich Zeman a Jiří Kubsch. Hráči si úspěšně vedou v lize staršího dorostu. Probojovali se až do finálové skupiny nejlepších mužstev. Jak vidí budoucnost jeden z koučů, prozradil Jindra Zeman.

Jaké máte dojmy z dosavadních zápasů ve výběrové skupině nejlepších týmů ligy staršího dorostu?

Dojmy máme vesměs pozitivní. Jsme všichni moc rádi, že jsme postoupili mezi nejlepší mužstva v této lize. Jediné negativum můžeme spatřovat v dálkách, které musíme absolvovat autobusem. Ale na druhou stranu jsme poznali nové soupeře a trochu můžeme srovnávat Moravu a Česko.

Zjistil jste, že na finálové boje máte k dispozici kvalitní tým nebo se objevily nějaké slabiny?

Myslím, že s týmem můžeme být spokojení a přibližně v polovině soutěže se pohybujeme ve středu tabulky. Musím, ale přiznat, že se nám hlavně daří naše borce lépe připravovat a motivovat na silnější soupeře. Téměř vždy jsme jako trenéři spokojenější s výkonem proti vyspělejším týmům, a to i mnohdy bez bodového zisku. Letos máme jeden z nejmladších týmů z těch, se kterými jsme se setkali.

A jak zvládají náročnější soupeře kluci? Pociťují jejich kvalitu?

Silnější soupeř je vždy výzva a hráči se na něho lépe připraví i v hlavách. Jdou do utkání s dostatečnou motivací a důrazem, a to již od prvních střídání. Hokej je rychlá hra, kde rozhoduje spousta faktorů a nejhorší je myslet si, že je dopředu vyhráno.

Které utkání bylo zatím pro vás nejtěžší?

Nejtěžší utkání jsme absolvovali v Brně. Hráli jsme tam v pátek, tuším od devatenácti hodin. Na naší proslulé D1 byla nehoda a cesta nám tam trvala skoro pět hodin. Na místo jsme dorazili po zdě a téměř jsme tak nestihli rozbruslení. Soupeř hrál velmi silově a výborně bruslil. Neměli jsme za celé utkání jediný záchvěv, kdy by se dalo přemýšlet o nějakém výsledku. Dostali jsme tam deset gólů, navíc jsme byli dosti pomlácení. A pak zase hurá domů. Tento tým je zajisté adeptem na postup do extraligy. A my ho budeme hostit právě dnes od 17,45 na domácím ledě.

Na jaké umístění v této skupině máte, podle Vás, šanci?

Můžeme se pohybovat kolem čtvrtého místa.

Kdo je hlavní oporou a tahounem týmu?

Pokud budeme posuzovat jednotlivce, tak je důležité, aby spolu s výkonem na ledě, šlo i chování mimo led, a to hlavně ve škole. Klukům je šestnáct a sedmnáct let, a to je docela složité obdo bí. Právě minulý týden jsme chtěli jednoho hráče posunout na trénink do A-týmu mužů. Ale provalily se určité problémy ve škole a hráč tak přišel nejen o tuto možnost, ale i o pár našich záp asů. Pokud bych měl přeci jen jmenovat, tak bych se zmínil o našem kapitánovi Janu Cadrikovi, na kterého se můžeme spolehnout jak na ledě, tak i v kabině s mladšími kluky, kterým v ždy rád pomůže. V obraně je pro nás momentálně oporou Ondra Vodseďálek a v útoku bych ještě vedle Cadrika zmínil také Lukáše Krále.

Kdybyste si mohl přát tři hokejová přání, jaká by to byla?

Mně osobně by asi stačilo přání jediné. Přál bych si, aby si všichni zainteresovaní lidé uvědomili, že hokej jim má přinášet radost. Myslím, že není třeba to dále rozebírat.

22.1.2016

Autor: Dagmar Březinová

Zdroj: Jablonecký deník

 

Příspěvky (21.1.16)

Upozorňujeme naše hráče, že do konce ledna musí být uhracena druhá polovina členských příspěvků.

S pozdravem Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

KRÁSNÉ VÁNOCE (22.12.15)

KRÁSNÉ PROŽITÍ VÁNOČNÍCH SVÁTKŮ VŠEM DOBRÝM LIDEM

PŘEJE TÝM DOROSTU JABLONCE NAD NISOU

Dorostenci ve finálové skupině (8.12.15)

Starší dorostenci si splnili svůj hlavní vytyčený cíl, kterým byl postup do finálových bojů v lize staršího dorostu. Přibližně v polovině soutěže končí základní část a první čtyři týmy ze tří desetičlenných skupin postupují do takzvané finálové skupiny. V letošním ročníku se podařilo našim dorostencům postoupit do těchto bojů, kde je čeká dalších 20 velmi kvalitních a zajímavých utkání. Jablonečtí byli nalosováni do Moravské skupiny a tak je čekají nejen daleké výlety po naší republice, ale především neznámí a hlavně kvalitní soupeři. Ve skupině čítající 6 klubů se naši dorostenci podívají do Přerova, Šumperka, Třebíče, Brna, a Kolína. Tato nadstavba se hraje na čtyři kola a vítěz postupuje do nejvyšší soutěže a to do extraligy staršího dorostu. O tom, že tyto zápasy budou opravdu velmi kvalitní se dorostenci již přesvědčili o uplynulém víkendu. K prvnímu utkání zavítali Jablonečtí do Přerova, který se netají ambicemi na postup. Přerov si s hokejisty ze severu Čech hravě poradil a nadělil jim nehezký výsledek 7:2. Naopak v nedělním utkání si Vlci na domácím ledě poradili s Třebíčí 4:1. Tyto kvalitní utkání budou pro hráče zajisté obrovskou zkušeností, kterou v dalších letech mohou zúročit.

Tabulka LSD po základní části...

Na všechny se těší Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

První kolo odehráno (20.10.15)

První kolo ve dvoukolovém systému základní části je za námi. Jablonečtí dorostenci okupují třetí místo v tabulce. Ovšem je velmi nutné podotknouti, že tabulka na třetím až šetém místě je velmi vyrovnaná. Tomuto faktu nasvědčují i vývoje utkání a v převážné většině z nich jsou vidět vyrovnané zápasy s malými brankovými rozdíly. Uvidíme co nám přinese dalších 9 zápasů druhého kola a zda se mladí Vlci poperou o umístění v elitní čtyřce, která následně odehraje nadstavbovou část. Případnou nápovědou může být páteční duel na domácím ledě, kdy domácí vlci přivítají hosty z Krkonoš. Duel se odehraje 23.10.2015 od 17:45. V úvodním těžkém střetnutí na ledě ve Vrchlabí zvítězili Vlci 7:4, ale utkání bylo po dlouhou dobu vyrovnané. Na domácím ledě budou chtít jablonečtí dorostenci naplno bodovat, ovšem soupeř bude mít zcela jiné plány. Zajisté to bude napínavý souboj mladých borců.

Tabulka LSD po prvním kole...

Na všechny se těší Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Setkání s rodiči (11.10.15)

V pátek 16.10.2015 proběhne informativní schůzka trenérů s rodiči všech hráčů. Týká se to obou týmů - starší i mladší dorost. Setkání se uskuteční od 19:00 v zasedací místnosti HC - vchod z haly přes balkon. V době schůzky bude probíhat trénink hráčů.

Na všechny se těší Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Příspěvky TJ HC Jablonec n. N. pro sezónou 2015/2016 (4.9.15)

Dorost (ročníky 2001 - 1998) - 8.000,- / rok

1. Platba Kč 4.000,-- do 30. 9. 2015 !!!

2. Platba Kč 4.000,-- do 31. 1. 2016 !!!

!!! NUTNO dodržet termíny plateb. !!!

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Přátelák v Poděbradech (2.9.15)

V sobotu 5.9.2015 sehraje tým staršího dorostu přátelské utkání v Poděbradech. Začátek utkání 17:00. Sraz v Poděbradech 15:30. Sraz v JBC v kabině ve 14:00. Nominace bude upřesněna po pátečním tréninku.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch  

Rozlosování soutěže (18.8.15)

Rozlosování soutěže ligy staršího dorostu: stahuj...

Zdraví Jindra Zeman 

Jde se na to. (28.7.15)

Aktualizace:

V pondělí 3.8.2015 čeká tým dorostu první trénink na ledě v sezóně 2015/2016. Trénink proběhně od 19:45 a sraz v kabině bude v 18:00.

Je nutné přinést si již od prvního tréninku oblečení na suchý trénink. V pátek 7.8.15 sehrajeme první prátelské utkání se Švédským týmem od 15:15.

Zdraví Jindra Zeman 

Olympiáda dětí a mládeže 2015 (26.6.15)

Výběr Libereckého kraje v hokejbale na hrách VII. letní olympiády dětí a mládeže 2015 v Plzni podpořili také hokejisté Jabloneckých vlků. Do konečného týmu složených pouze z hokejistů prošlo výběrovým sítem hned několik hráčů, kteří prošli Jabloneckým hokejem. Jmenovitě se této fenomenální a nádherně organizované akce z řad současných nebo minulých Jabloneckých vlků zúčastnili: Vítek Zeman, Matěj Hájek, Pavel Daněk, Daniel Pechar, David Koňák, Marek Halamka, Matěj Meloun, Franta Macek a Filip Berka. Jako jeden z trenérů dostal důvěru od Libereckého kraje také Jindra Zeman. Akce je to opravdu fenomenální a pro všechny zúčastněné děti to bude bezpochyby nezapomenutelný zážitek. Pro všechny sportovce je obrovským přínosem skutečnost, že mají možnost poznat i jiné sporty a získat tím nové kamarády. K tomu všemu přispívá vynikající organizace a díky MHD snadná dostupnost všech sportovišť v Plzni. Mladí sportovci se ve svém volnu hromadně navštěvují na různých sportovištích a při všech zápasech tak vytvářejí svojí podporou vynikající diváckou kulisu. Za svoji osobu bych tak chtěl vyjádřit obrovskou podporu této akci.

Česká televize


Zdraví Jindra Zeman 

Letní příprava 2015/2016 (22.4.15)

Letní příprava týmu dorostu Jablonce nad Nisou bude zahájena v pondělí 4.5.2015. Sraz bude na zimním stadionu v 17:15. Určitá část přípravy (2 x týdně) bude probíhat na kolech. Z tohoto pohledu je nutné, aby měl každý člen funkční kolo a cyklistickou výbavu včetně bezpečnostních prvků. Kdo z hráčů bude potřebovat doplnit výbavu, či pořídit novou může k tomuto účelu využít slevové karty, které jsou již nyní k vyzvednutí u pana Kubsche. Tyto slevové karty platí jak na nákup zboží, tak na servisní práce v Cyklosportu Jiří Bouška - Arbesova ulice.

Letní příprava bude probíhat v měsíci květen a červen a bude zakončena závěrečným soustředěním v Lomnici nad Popelkou.

Podrobné informace s denním rozpisem naleznete v přiloženém souboru...

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Sezóna 2015/2016 (16.4.15)

Dne 15.4.2015 ve večerních hodinách zasedalo vedení TJ HC JABLONEC společně s trenéry. Na programu bylo projednávání herní koncepce dorostu v nadcházející sezóně. Z jednání vzešly následující závěry:

V sezóně 2015/2016 bude mít TJ HC JABLONEC na úrovni dorostu dva týmy. A-tým se bude účastnit Ligy staršího dorostu a B-tým se bude účastnit Krajské ligy dorostu. Obě mužstva budou mít společné tréninkové jednotky.

Trenérské složení: Zeman Jindřich, Kubsch Jiří

Vedoucí A-mužstva: Martina Zemanová

Vedoucí B-mužstva: Petr Kadlec


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Turnaj Mělník (7.4.15)

Ve dnech 10 - 12.4.2015 se zúčastní tým staršího dorostu doplněný hráči Liberce a Mladé Boleslavi mezinárodního turnaje v Mělníku.

Sraz hráčů na ZS Mělník: 9:00 - pátek 10.4.2015

Cena na hráče: 1200,-

Propozice turnaje

Rozpis turnaje


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Sezóna končí (31.3.15)

Poslední zápasy, tréninky a závěrečné loučení včetně hodnocení má tým staršího dorostu Jablonce nad Nisou za sebou. Sezóna 2014/2015 byla po dlouhé době sehrána ve společnosti ligových klubů z celé ČR. Pro všechny zúčastněné uplynulý rok přinesl spousty nových zážitků a především byl přinosný z pohledu nově nasbíraných nejen hokejových zkušeností, které doufejme budou zúročeny i v "civilním" životě. Definitivní tečku tomuto ročníku dáme na třídenním turnaji v Mělníku v období 10 - 12.4.2015. Ikdyž tento turnaj nelze plně chápat jako tečku za uplynulou sezónou, protože právě na něm se již formuje tým na sezónu nadcházející. Nyní mají hokejisté zasloužené volno, kdy letní příprava bude zahájena 4.5.2015.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Závěrečné rozloučení (24.3.15)

Závěrečné rozloučení se sezónou proběhne v pátek 27.3.2015 na městském zimním stadionu. Nejprve proběhne posezení a zhodnocení letošní sezóny mezi hráči a trenéry v kabině. Následně se všichni rádi sejdeme s rodiči, přáteli a našimi fanoušky v místní restauraci, kde provedeme krátké zhodnocení dosavadní činnosti a představíme plány na nadcházející sezónu.

Časový plán:

LED: 16:30 - 17:30
Hodnocení v kabině: 17:45 - 18:45
Posezení s rodiči: 19:00

Na všechny přítomné se těší celý realizační tým staršího dorostu Jablonce nad Nisou.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Start dorostence za A-tým (27.2.15)

Do středečního zápasu (25.2.15) A-týmu mužů s Pražskou Kobrou, která má postupové ambice do vyšší soutěže byl nominovám kapitán starších dorostenců sedmnáctiletý Martin Glos. Martin odehrál celý zápas ve čtvrté formaci s desetiminutovým ice-timem a jednou střelou na bránu. Rozdal i obdržel několik hitů s urostlými Pražany a zajisté zíkal cenné zkušenosti v druholigové souteži mužů. Poprvé v životě si hokejem vidělal i nějaké peníze za vyhraný zápas, které musel pochopitelně po zápase ihned odevzdat do klubové kasy jako zápisné. Určitě je to vynikající krok směrem k Jablonecké mládeži.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

V novém roce bez prohry. (19.1.15)

V novém roce 2015 zatím jablonečtí dorostenci nepoznali hořkost porážky a drží si tak šňůru pěti zápasů bez prohry. Zajímavý byl jistě páteční duel s favoritem skupiny HC Tábor:

Mladí hokejisté z Tábora přijeli do Jablonce k ligovému zápasu starších dorostenců v roli mírných favoritů. V tabulce se pohybují s jistotou na prvním místě a před druhými Vlky mají deseti bodový náskok. První třetina herně potvrdila papírové předpoklady a Táborští svým lepším pohybem hodně motali hlavy Jablonecké obraně. Díky většímu štěstí a výbornému výkonu domácího gólama Vaculy Jablonec vyhrál první třetinu 2:1. Druhá třetina již přinesla vyrovnaný hokej, když Vlci přidali na důrazu a výrazně zlepšili pohyb. Do třetí části vstupovali domácí borci za stavu 3:1 a byli to právě oni kdo střílel branky. V čase 59:57 korigovali hosté svoji brankou stav utkání na konečných 5:2.

Do nedělního utkání nastoupili domácí Vlci proti Příbrami v okleštěné sestavě s maximálním možným počtem mladších hráčů. Řády ČSLH umožňují start pouze pěti mladších hráčů v této kategorii a právě proti Táboru i proti Příbrami Jablonečtí Vlci vstoupili do utkání převážně s mladými hokejisty. Mladíci se soupeře nezalekli a proti houževnaté Příbrami zvítězili 4:2.

V současné době, kdy do konce soutěže zbývá 11 zápasů opanují Jablonečtí druhé místo tabulky s velkým bodovým náskokem a pocitem jistoty udržení se v ligové příslušnosti.

Tabulka k 19.1.2015:

Pořadí Klub Body
1. Tábor 53
2. Jablonec 43
3. Krkonoše 32
4. Chrudim 31
5. Příbram 17
6. Velké Popovice 8

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Příspěvky (13.1.15)

Druhá a závěrená část příspěvků je splatná do 31.1.2015. Je povinností každého hráče tento nejzažší termín splátky dodržet.

Hráči ročníku 1997, 1998 hradí částku 4000,-

Hráči ročníku 1999 hradí částku 3000,-

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

ŠŤASNÝ NOVÝ ROK PŘEJE TÝM STARŠÍHO DOROSTU JABLONCE NAD NISOU (30.12.14)

Změny pravidel (13.11.14)

Hokejová sezona v Česku je sice stejně jako v dalších evropských zemích již v plném proudu, teď však vstoupila v platnost řada nových pravidel. Mezinárodní hokejová federace IIHF totiž v průběhu září a října odeslala do členských zemí finální verzi pravidel na další čtyři roky plus knihu příkladů, které nyní začnou platit.

Na posledním zápase jsme byli svědky zapracování těchto pravidel do praxe, kdy hráč osprchoval brankáře ledovou tříští do obličeje a obdržel dvouminutový trest. Z těchto důvodů zde předkládám nejdůležitější věci, na které je třeba dát si pozor.

- nařízení trestného střílení je nově nařízeno hráči, který byl fauolován, ikdyž nemusí mít kotouč pod kontrolou

    (1) Útočící hráč má puk pod kontrolou nebo je ve zjevné pozici získat pod kontrolu volný puk, a jede samostatně na brankáře.
    (2) Útočící hráč nemá mezi sebou a soupeřovou brankou žádného soupeře.
    (3) Puk je zcela venku z obranného pásma útočícího hráče.
    (4) Útočící hráč má dobrou příležitost ke vstřelení gólu.

- neuznání gólu

Pokud bránící hráč posune svou vlastní brankovou konstrukci a soupeřův tým dosáhne gólu, gól bude uznán za předpokladu, že:
    1. Soupeř právě střílel předtím, než byla branková konstrukce posunuta.
    2. Hlavní rozhodčí rozhodne, že by puk byl vnikl do branky, kdyby byla branková konstrukce ve své normální poloze.

- menší trest

    1. Se uloží hráči, který udeří do ochranného skla na protest proti rozhodnutí rozhodčího.
    2. Se uloží hráči, který udeří do mantinelu na protest proti rozhodnutí rozhodčího.

- zlomená hůl

Hráč, jehož hůl je zlomena, nesmí přijmout hůl hozenou na led z hráčské lavice nebo divákem, ale může přijmout hůl od spoluhráče na ledě, aniž by musel jet k hráčské lavici opatřit si novou hůl. Taková výměna musí být z ruky do ruky. Hráč, který hůl hodí, přisune, nechá sklouznout nebo vystřelí po ledě, bude potrestán menším trestem.

- napadání rozhodčích a nesportovní chování hráčů

Hráč, který oslavuje gól nebo ponižuje soupeře posměšnými či pohrdavými posunky či provokativními slovy, vysmívá se nebo popuzuje soupeře, když jede před soupeřovou hráčskou lavicí, bude potrestán osobním trestem.

Menší trest

     Hráči, který oslavuje spoluhráče nebo gratuluje spoluhráči po zranění protihráče, bude uložen menší trest.
     Pokud útočící hráč zabrzděním nahodí brankáře, který chytil puk k přerušení hry, bude hráči uložen menší trest.

Jakékoliv způsoby použité hráčem provádějícím trestné střílení nebo samostatný nájezd k určení vítěze utkání za účelem odvádění pozornosti brankáře budou mít za následek, že střílení bude považováno za ukončené a nebude uznán gól.

Brankáři, který se účastní oslav týmu po vstřelení gólu na útočné polovině hřiště, bude uložen menší trest.

Toto je pouze výńatek. Všechny změny si můžete nastudovat v následujících publikacích.

DOPLNĚNÍ ZMĚN PRAVIDEL LEDNÍHO HOKEJE PRO OBDOBÍ 2014-2018

IIHF Official Rule Book 2014 - 2018 - prozatím v angličtině


Zdraví Jindra Zeman 

Fotografie Jablonec x Havlíčkův Brod (31.10.14)Díky panu Hrubantovi vám můžeme přinést pár fotografií z domácího zápasu s Havlíčkovým Brodem.

FOTO JBC x HAVL. BROD

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Herní pauza (3.11.14)

Po zápasovém kolotoči a velkém cestování čeká naše dorostence víkendová pauza. V posledních zápasech se nám bodově příliž nedařilo. Herní projev týmu v zápasovém pojetí není úplně špatný, jenže málokdy nám chybí kousek štěstí k získání tak potřebných bodů. Nedělní zápas v Chrudimi nám byl z důvodu virózy v soupeřově týmu přeložen na 12.11. Nadcházející víkend máme plánovanou pauzu. To znamená, starší dorostenci hrají až zmiňovaný duel s Chrudimí ve středu 12.11 a následně v pátek (14.11) doma s Táborem a v neděli (16.11) pocestují do Krkonoš. Budeme doufat, že nám pauza prospěje a pokusíme se naše mužstvo připravit co nejlépe do dalších bojů.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Fotografie z Kolína (11.10.14)Děkujeme do Kolína za zveřejnění fotografií z pátečního utkání ligy staršího dorostu v Kolíně.

FOTO Z KOLÍNA

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

TJ HC JABLONEC : HC KRKONOŠE 5:4 (2:2,1:0,2:2) 5.10.2014

Při nedělním dopoledni přivítali Jablonečtí vlci soupeře nesoucí název HC KRKONOŠE. Tento tým vznikl kooperací Vrchlabí a Trutnova. Oba soupeři se pohybovali ve středu tabulky a dal se tak čekat vyrovnaný hokej. Když se po úvodním tlaku podruhé prosadili domácí krásnou dělovkou Andyho Kubíny, mohlo by se zdát, že si Vlci dojdou hladce pro vítězné body. Zdání, ale mohlo klamat. Soupeř se svým vynikajícím presinkem v útočném pásmu a dúrazem v brankovišti dotáhl na vyrovnaný stav 2:2 ještě v průběhu první třetiny. V čase 32:55 padl po pádu Krále gól, který si zasloužil poradu všech tří rozhodčích a verdiktem hlavnído rozhodčího byla branka uznána. Na druhou pauzu se Vlci vydali do kabiny s jednobrankovým náskokem. V úvodu třetí třetiny opět zahrozil soupeř a po chybě v obranné činnosti domácích opět vyrovnal stav utkání. Třetí třetina byla brankově vyrovnaná a tak se Vlci radovali z těsného vítězství. V pátek Jablonečtí dorostenci zavítají na led silného Kolína a v neděli od 10:15 je čeká domácí duel s Velkými Popovicemi.


Sestava:

Jiránek (Halamka) - Košek, Vodseďálek, Wieser, Štoček, Opočenský, Šimůnek Jakub - Kubíny, Švík, Glos, Král, Hochman, Novotný, Kvapil, Majstr, Cadrik, Kalina

Branky: Novotný Daniel (Štoček), Kubíny Andreas, Král Jan, Král Jan (Kubíny, Wieser),Švík Roman (Kubíny)

Vyloučení: 5:4   Využití: 1:1
HC TÁBOR : TJ HC JABLONEC 10:2 (1:1,5:1,4:0) 3.10.2014

V pátek 3.10. 2014 zajížděli mladí Vlci na táborský led, kde se střetli s domácími Kohouty. Utkání nakonec skončilo vysokou výhrou domácího celku 10:2 (1:1, 5:1, 4:0).

Po vyrovnané 1.třetině a dění na ledové ploše se očekával ve zbylých dvou třetinách vyrovnaný souboj. Bohužel se tomu tak nestalo a domácí utkání ovládli. Mladí Vlci domácím Kohoutům ulehčili roli svojí nedůsledností, nedisciplinovaností a slabou produktivitou. Utkání se nepříliš povedlo trojici rozhodčích, která svými nepřesnými výroky vnesla do utkání napětí, podrážděnost a neklid…. Zároveň je třeba konstatovat, že pokud neudržíme disciplínu za jakéhokoliv dění jak na ledě, tak v hledišti, nemůžeme pomýšlet na úspěch.

Zvláštní kapitolou byli fanoušci (rodiče) domácích hráčů, kteří od 2.třetiny nevybíravým způsobem uráželi všechny na jablonecké střídačce. A pokračovali i po utkání při odjezdu mladých Vlků domů.

Utkání nám opět dodalo další zkušenosti a poznatky a to nejen hokejové. Na utkání musíme rychle zapomenout a dívat se směrem dopředu na další utkání, která nás čekají.


Sestava:

Jiránek (od 50.minuty Halamka)
Košek-Wieser, Glos-Švík (od 30.minuty Kvapil)-Kubíny
Vodseďálek-Štoček, Hochman-Hošek-Král
Opočenský-Šimůnek Jakub, Novotný-Majstr-Šíp

Branky: Majstr Petr (Wieser), Štoček Jan (Král)

Vyloučení: 5:13   Využití: 4:0

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

TJ HC JABLONEC : HC CHRUDIM 7:2 (1:1,3:0,3:1) 28.9.2014

Do nedělního dopoledního zápasu vstupovali vlci bez libereckých tygřích opor. O to více jsme se pokusili ztmelit kolektiv a na zápas se připravit. Po úvodním buly byli aktivnější hosté a ukázali důraz s jakým chtějí tento duel sehrát. Z prvního gólu se však radovali domácí v 13 minutě, kdy po hrubce gólmana hostí zakončil Roman Švík do prázdné branky. Na druhé straně po chybné rozehrávce v obranném pásmu domácích hosté v 17 minutě srovnali skóre na 1:1. Ve druhém dějství dominovali domácí. Již ve 4 minutě se bezchybně trefil Daniel Novotný. Za zmínku jistě stojí vynikající výkon domácího brankáře Jirky Jiránka, který svým výkonem udržel ve druhé třetině čisté konto. V této části hry si zasloužil pochvalu od trenérů Kubsche a Zemana nejmladší hráč domácích Jan Cadrik, který nejprve připravil gól pro Petra Majstra a následně se trefil sám. V závěru druhé třetiny diváci viděli i pěstní souboje, které zvýšily atraktivitu již tak pohledného klání. Třetí třetina patřila domácím a góly Jana Krále, Martina Glose a Andyho Kubíny zajistily vysoké vítězství. Soupeř v 17 minutě pouze snižoval skóre již tak rozhodnutého zápasu.


Sestava:

Jiránek (Halamka) - Košek, Vodseďálek, Wieser, Štoček, Opočenský, Šimůnek Jakub - Kubíny, Švík, Glos, Král, Hochman, Novotný, Kvapil, Majstr, Cadrik

Branky: Švík Roman, Novotný Daniel (Hochman), Majstr Petr (Cadrik), Cadrik Jan (Štoček), Král Jan (Vodseďálek), Glos Martin (Švík), Kuíny Andreas (Švík, Glos)

Vyloučení: 8:11   Využití: 0:0
HC REBEL HAVLÍČKŮV BROD : TJ HC JABLONEC 3:0 (1:0,2:0,0:0) 26.9.2014

Ke druhému venkovnímu zápasu jsme zavítali na led do Havlíčkova Brodu. Čekali jsme velmi těžký zápas, což se s úvodním hvizdem potvrzovalo. Úvodní třetina přinesla vyrovnaný hokej se spoustou šancí na obou stranách. První zužitkovaná střela byla z hokejky domácího hráče v 17 minutě, která trochu nešťastně probadla za záda výborného Jakuba Hrstky. Vlci mohli srovnat z dobře sehrané přesilové hry, ale výborně chytající domácí brankář nás nenechal zvednout ruce nad hlavu.
Ve druhé třetině nás dostaly na kolena dva góly, které padly během 9 vteřin. V ten moment jsme se dostli pod tlak a chvíli nám trvalo, než jsme se opět dostali do zápasu.
Do třetího dějství jsme výrazně pozměnili sestavu a chtěli se pokusit zápas ještě zdramatizovat. Šance jsme si sice vytvořili, o čemž svědčí i dvě nastřeleé tyče Jana Krále a Romana Švíka. Rozvlnit síť domácí svatyně se nám, ale nepodařilo.

Trenér domácích: Václav Adam (HC Rebel Havlíčkův Brod):

Do zápasu jsme vstoupili vlažně, první třetina se nám nepovedla, byl to zmatek nad zmatek. Po druhé třetině jsme do toho šlápli, zatlačili jsme soupeře, vytvořili jsme si brankové příležitosti. Během jednoho střídání jsme dali dva góly a to rozhodlo zápas. Budu se opakovat, jako po každém zápase, ale máme obrovské množství vyložených šancí. To jsou tisíciprocentní šance, které my nejsme schopní proměnit. My bychom měli zápas rozhodovat mnohem dříve. Bohužel stejně tak v Třebíči, kde jsme ve druhé třetině mohli rozhodnout, ale nerozhodli. Dnes to samé, na druhou stranu soupeř hrál velmi dobře. Byl to houževnatý soupeř, dobře bruslili. Dobře, že máme tři body, musím pochválit i obrannou hru, soupeře jsme nepustili do žádné větší vyložené šance a nula vzadu se počítá.

Trenér hostí: Jindřich Zeman (HC Vlci Jablonec nad Nisou):

Zápas nebyl špatný, v určitých fázích to byl vyrovnaný hokej na obě strany. Zejména první třetina byla pohledná, vyrovnaná. I hráčům jsme v kabině říkali, že většina hráčů do této soutěže postoupila poprvé, většina hráčů tuto soutěž nikdy nehrála. Oproti krajskému přeboru, který tito hráči hráli, je to obrovský skok a musíme se s tím poprat, v zápasech sbírat zkušenosti. Jsme rádi, že hrajeme zápasy se silnými soupeři. Doufejme, že nějaké body získáme a výkon se bude zlepšovat.


Sestava:

Hrstka (Halamka) - Velechovský, Vodseďálek, Kubíny, Štoček, Opočenský, Kalina - Wieser, Švík, Král, Hošek, Glos, Hochman, Novotný, Hrubant, Majstr, Kvapil

Branky: 0

Vyloučení: 4:7   Využití: 1:0

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

SK HS TŘEBÍČ - TJ HC JABLONEC 5:2 (1:1,1:1,3:0) 19.9.2014

Do prvního zápasu jsme vstoupili po náročné cestě a pozdějším příjezdem na stadion hodně nervózní. Úvodní branku utkání vsítili domácí v přesilové hře. Brzy se nám podařilo utkání vyrovnat, kdy střelu Švíka domácí brankář ještě vyrazil, avšak na dorážku Krále již nedosáhl. Ve druhé třetině jsme se ujali vedení 2:1, kdy sólo přes celé hřiště zakončil opět Jan Král. Soupeři jsme opět dovolili srovnat skóre našim vyloučením. Do třetí třetiny jsme nastupovali opět v oslabení a soupeři se podařilo získat vedení na svoji stranu. Následně opět v přesilové hře zvýšil soupeř vedení o dvě branky. V závěru utkání soupeř opět z přesilové hry podtrhl vítězství dalším gólem. Všechny branky jsme obdrželi v oslabení pramenících ze zbytečných útočných faulů ve středním nebo útočném pásmu. Naopak oba naše góly jsme vstřelili při hře 5 na 5.

Sestava:

Jiránek (Halamka) - Velechovský, Štoček, Minařík, Vodseďálek, Opočenský, Šimůnek Jakub, Kalina - Hrubant, Švík, Král, Novotný, Glos, Hochman, Šimůnek Jiří, Majstr, Cadrik

Branky: 19.Král Jan (Švík, Glos), 26.Král Jan

Vyloučení: 9:11   Využití: 5:0
TJ HC JABLONEC - HC PŘÍBRAM 2:1 (1:0,1:1,N) 21.9.2014

V úvodním domácím duelu jsme na domácím ledě přivítali HC Příbram. Soupeř dorazil pouze z deseti hráči a jedním gólmanem. I přez tuto zkušenost jsme nechtěli daný moment podcenit. Do zápasu jsme vstoupili aktivněji než soupeř a po 11 minutách jsme se ujali vedení. Ve druhé třetině se soupeři podařilo po naší chybě v obranné třetině vyrovnat. Ve 13 minutě se v úniku výtečně prosadil Roman Švík. V čase 33:12 došlo ke kuriozní situaci v brankovišti soupeře. Brankář hostí neudržel nervy na uzdě a vyrážečkou napadl našeho hráče do obličeje. Rozhodčí mu udělil trest ve hře 5 + do konce utkání. Soupeř měl pouze jednoho brankáře a nevyužil tak 10 minutový interval k převlečení hráče do brankářské výstroje a rozhodl se nepokračovat v utkání. Zápas tak byl předčasně ukončen a bude kontumován v prospěch domácího týmu.

Sestava:

Žajdlík (Jiránek) - Velechovský, Eichler, Kubíny, Štoček, Minařík, Opočenský, Šimůnek Jakub - Wieser, Švík, Král, Novotný, Glos, Hochman, Hrubant, Šimůnek Jiří, Majstr, Cadrik

Branky: 12.Král Jan, 32.Švík Roman (Eichler)

Vyloučení: 3:2   Využití: 0:0

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Začátky zápasů (5.9.14)

KlubPátekNeděle
SKLH Žďár n. Sázavou19:3014:15
HC Tábor19:0016:00
SC Kolín19:00výzva
HC Slavoj Velké Popovice18:3015:30
HC Příbram17:0010:00
HC Chrudim20:0011:00
SK HS Třebíč18:0010:30
TJ HC Jablonec nad Nisou17:4510:15
HC Rebel Havl. Brod18:3014:00
HC Krkonoševýzvavýzva

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Změny pravidel 2014/2015 (5.9.14)
Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Příspěvky (24.8.14)

Příspěvky jsou splatné ve dvou splátkách a to do 30.9.2014 a 31.1.2015.

Hráči ročníku 1997, 1998 hradí čásstku 8000,- resp. 4000,- + 4000,-

Hráči ročníku 1999 hradí čásstku 6000,- resp. 3000,- + 3000,-

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Nová sezóna zahájena (11.8.14)

Týden na ledě máme za sebou. Starší dorostenci se na ledě poprvé sešli v pondělí 4.8. První týden byl poměrně náročný, což bylo převážně způsobeno měsíční absencí tréninkových jednotek. Chlapci si museli přivyknout na výstroj, především na brusle a speciální pohyby, které souvisí s bruslením. První tréninky byly pro hráče právě z těchto důvodů obtížné, ale ke konci týdne celkem slušně zvládali i závěrečné kondiční prvky. Tento týden budeme pokračovat převážně v nabírání kondice a zpestřením budou i dvě přípravná utkání. Příští týden čeká hráče ještě náročnějsí program v podobě soustředění, kdy budou probíhat tři tréninkové jednotky deně. V průběhu soustředění jsou pro hráče naplánované i přípravné zápasy. Příprava na novou sezónu v nové soutěži je tedy v plném proudu.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Nová sezóna klepe na dveře (25.7.14)

HC VLCI JABLONEC Nová sezóna ledního hokeje nám za několik málo dní začne i v Jablonci. Jablonecký klub je již v současné době připraven nové sezóně otevřít dveře dokořán. Šatny jsou vymalované s novými koberci a trenéři jsou připraveni na ledový dril. V sekci tréninky se můžete podívat na harmonogram srpnových tréninků a prozatím domluvených přípravných zápasů.

Někteří jste možná zaregistrovali informaci, že ČSLH vydalo nařízení o úpravě ledové plochy. Konkrétně se jedná o zmenšení středního pásma a tudíž zvětšení obranného a útočného pásma. Na Jabloneckém malém hřišti to vypadá celkem zajímavě a pro nás pro trenéry to znamená naučit hráče trochu odlišný hokej, než na který byli zvyklí. Tato změna by měla výrazně napomoci šikovným hráčům, více se zapojí obránci v útočném pásmu a samozřejmě to ztíží obráncům práci při obranné činnosti. Daleko větší výhodu to přinese mužstvu při přesilové hře než doposud. Tyto poznatky by mohli vést k přepokladu, že by mohlo padat více branek a hokej by mohl být ještě zajímavější. Nechme se překvapit. Více se můžete dočíst na stránkách ČSLH

Užívejte léta a za pár dní se na vás těší trenéři J + J.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Rozlosování soutěže 2014 - 2015 (27.6.14)

HC VLCI JABLONEC - LSD - rozlosování 2014/2015 Rozlosování soutěží ligy staršího dorostu je na světě. Soutěž pro rok 2014/2015 začíná 12.9.2014. Jablonečtí dorostenci v úvodním utkání zavítají na led SK HS Třebíč.

Základ Technických norem:

1. V soutěži startují hráči ročníku narození 1997 a 1998.

2. Start cizinců je omezen na maximálně 3 hráče v zápise o utkání.

3. Do utkání může nastoupit maximálně 5 hráčů ročníku 1999 a mladších dle čl. 19 SDŘ

4. V utkáních ligy mohou do 31. 12. 2013 nastupovat maximálně 3 hráči na střídavé hostování, a to z extraligy staršího dorostu, avšak pouze ročníku narození 1998.

Rozlosování LSD 2014/2015

Vážení kolegové,

z důvodu množících se dotazů na vánoční a jiné termíny jsem upravit rozlosování a zvolil termíny jiné. Čísla na rozlosování jsem ponechal. Soutěž začne o týden později 19.9. a skončí stejně 13.3.2015.

S kolegou Pavlem Setikovským jsme se Vám snažili vyjít vstříc, aby pokud máte týmy s soutěžích LJ a LSD nehráli ve stejný den doma. Protože ale mají obě soutěže odlišný hrací systém nelze vyhovět 100% všem.

Považujte tento zaslaný rozpis za platný a původně zaslaný dne 23.6.2014 nepoužívejte.

Děkuji

Martin Loukota
Sport Manager
Český svaz ledního hokeje / Czech Ice Hockey Association

Rozlosování LSD 2014/2015 - nová verze

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Suchá končí (24.6.14)

HC VLCI JABLONEC - dorost - Lomnice 06 - 2014 "Suchá" příprava dorostu je u konce. V úterý 24.6 absolvují chlapci poslední trénink v rámci letní suché přípravy. Hodnocení této fáze přípravy jsme již prováděli a ani samotné závěrečné soustředění v Lomnici nad Popelkou, které proběhlo od 18 do 21.6.2014 nelze hodnotit jinak než kladně. Jako trenéři (Kubsch, Zeman) pracujeme s týmem již druhým rokem a musíme přiznat značný posun po stránce morálních i volních vlastností.

Pro závěrečné soustředění jsme si opět vybrali nádherné prostředí v Lomnických Popelkách. Touto cestou bychom chtěli se zvýšeným důrazem poděkovat panu Dlouhému z Lomnice za maximální podporu s možností využití zimního stadionu k našim tréninkovým účelům.

Několik fotografií ze soustředění si můžete prohlédnout právě zde...

S chlapci se opět setkáme 4.8.2014 tentokráte již na ledové ploše. V druhé polovině srpna proběhne soustředění v Jablonci nad Nisou. Na měsíc srpen máme již naplánovaná přátelská utkání a bohatý přípravný program na nadcházející sezónu.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Letní soustředění Lomnice (13.6.14)

Závěr letní "suché" přípravy se nám velmi rychle přibližuje a vrcholit bude avizovaným soustředěním v Lomnici nad Popelkou. Hráči staršího dorostu se zúčastní tohoto kempu v termínu od 18 - 21.6.2014. Odjezd bude ve středu v dopoleních hodinách od ZS. Přesný čas bude ještě upřesněn. Návrat je naplánován na sobotu v odpoledních hodinách. Doprava je vlastní. Cena soustředění je 1500,- Kč. Záloha 500,- splatná v pátek 13.6.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Sobotní tréninková jednotka (6.6.14)

V sobotu 7.6.2014 se uskuteční již druhá tréninková jednotka na kolech. Sraz je u zimního stadionu v Jablonci v 8:45. Turnovští a Hodkovičák mají sraz v Turnově na parkovišti u zámku Hrubý Rohozec v 9:30 - pojede se druhým směrem než minulý týden - Český Ráj. Všichni musí být připraveni na delší trénink s ochrannými pomůckami na kolo a pár kačkami na pivko


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Letní příprava staršího dorostu. (29.5.14)

"Suchá" příprava se pomalinku přehoupla do druhé poloviny a je nasnadě provést menší hodnocení. Velmi důležitým úkolem po postupu do ligy staršího dorostu je vytvořit tým, který by naplnil naše předpoklady. Do letní přípravy se již zapojili někteří hráči z Liberce a vše nasvědčuje tomu, že spolupráce se sousedním klubem je na dobré cestě. Naopak někteří jablonečtí hráči pokračují s přípravou v Liberci a někteří se pokoušejí do extraligy nakouknout prvně. Tímto chceme nastínit, že kádr na novou sezónu se nám pěkně profiluje. Rovněž jsme byli velmi potěšeni účastí hráčů z Benátek na našem tréninku.

Další úrovní našeho hodnocení jsou morální vlastnosti našich borců. I v tomto ohledu je znát ve srovnání s loňskou letní přípravou značný posun. Hráči přijali jasně daný režim a musíme přiznat, že naše tréninky nejsou nijak narušovány nějakými výstřednostmi. V neposlední řadě se pojďme podívat na fyzickou kondici hráčů. Jak již bývá zvykem u letní přípravy tak první část je věnována neoblíbenému nabírání objemů a fyzické kondici. První dny možná týdny jsou vždy po víc jak měsíčním odpočinku vždy náročné, ale v současné době se nám hráči opět ukazují v dobrém světle. Náročné každodenní tréninky absolvují s pílí a odhodláním. Pevně věříme, že současnou pohodu, pevný režim a dobrou partu přeneseme na ledovou plochu a především do ligových zápasů.

Závěrem letní přípravy absolvujeme tradiční soustředění v Lomnici nad Popelkou, které proběhne v termínu od 18 do 21 června. V posledním červnovém týdnu proběhnou poslední tréninky a 4. srpna se všichni sejdeme na jablonecké ledové ploše. V současné době již máme naplánované ledy na měsíc srpen včetně týdenního soustředění a přípravných zápasů.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Tréninková jednotka čtvrtek 15.5.2014 (13.4.14)

Tréninková jednotka ve čtvrtek 15.5.2014 proběhne v R-klubu na Podhorské ulici od 17:00. Sraz před tréninkem min. 16:45.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

LETNÍ PŘÍPRAVA DOROSTU - 2014/2015 (29.4.14)

Letní příprava hráčů staršího dorostu začíná 5.5.2014. Pozvánka se všemi informacemi je ke stažení... (PDF)

Dále předkládáme kompletní makrocyklus (PDF) letní přípravy.

Na závěr letní přípravy proběhne soustředění v Lomnici nad Popelkou. Termín soustředění bude upřesněn v průběhu přípravy.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Turnaj Mělník 2014 (22.4.14)

HC VLCI JABLONEC - dorost - turnaj Mělník 04 - 2014 Ve dnech 20 - 21.4.2014 se starší dorostenci zúčastnili velikonočního turnaje v Mělníku. Na tomto klání obsadili Vlci druhé místo. Chlapci se na turnaji museli smířit s porážkou od výběrového týmu East Bohemia, který byl nad naše možnosti. V tomto utkání se hrál tvrdý hokej s mírnou převahou vítězného týmu. Tým East Bohemia tak obsadil první místo a sklidil naši gratulaci. Tento tým byl složen z klubů Havlíčkův Brod, Třebíč, se kterými se budeme těšit v nadcházející sezóně na kvalitní zápasy. Dále doplněný extraligovými dorostenci z Písku a Českých Budějovic. Jsme velice rádi, že jsme se mohli zúčastnit výborně zorganizovaného turnaje, sehrát tak kvalitní zápasy a pomalu ve spolupráci se sousedním Libercem tvořit tým na nadcházející sezónu.

Mělník : Jablonec 1-3

Canada Phenix : Jablonec 2-8

East Bohemia : Jablonec 3-0

O velikonocích se zúčastní dorostenci dvoudenního turnaje v Mělníku. Turnaje se zúčastní 4 týmy a bude se hrát systémem každý s každým. Turnaje se zúčastní zámořský tým z Kanady. Zahájení turnaje je naplánované na 20.4.2014 a Jablonec hraje první zápas od 18:15 s domácím týmem HC Junior Mělník. Druhý den sehrajeme dvě utkání a to od 10:45 a od 16:15.
Hráčům je zajištěno ubytování s plnou penzí. Doprava je vlastní. Já - tedy Jindra zajistím devíti místnou dodávku. Cena za hráče je určena na 1100,- Kč.

Nominace na turnaj:

HRSTKA, VÍCH, KUBÍNY, GLOS, WIESER, JURSA, ŠVÍK, KRYTINÁŘ, MAJSTR, NOVOTNÝ, KRÁL JAN VELECHOVSKÝ, KOŠEK, OPOČENSKÝ, ŠTOČEK, HUJER, KALINA, HÁJEK MATĚJ.

Technické informace:

Sraz v Mělníku: 16:45
Odjezd od ZS Jablonec: 15:30

Dodávku pro 9 lidí bere Jindra Z. a Luboš Krytinář. Můžete se hlásit kdo s kým pojede.

PROPOZICE TURNAJE.

Zdraví Jindra Zeman 

Vyhlídky na sezónu 2014/2015. (14.4.14)

Co nás čeká a nemine v nadcházející sezóně 2014-2015? V úterý 1.4.2014 se uskutečnilo oficiální sezení vedení TJ HC JABLONEC společně se všemi trenéry a vedoucími mužstev. Na programu bylo hodnocení uplynulé sezóny a představení plánů na sezónu nadcházející.

U nejmladších kategorií všechny potešil mírný nárust počtu dětí, kterří se zapojili do hokejové komunity. Tito nejmladší se budou v příští sezóně věnovat minihokeji.
Novinkou v nadcházející sezóně bude účast jak mladších tak starších žáků.
Vzhledem k postupu dorostenců do ligy staršího dorostu budou v této kategorii v příští sezóně dva týmy. Tým "A" bude tvořen hráči 1997/1998 popřípadě 1999 a budou se účastnit ligy staršího dorostu. V této kategorii budeme hrát skupinu střed a hrací dny budou pátek a neděle. Tým "B" bude složen z hráčů 1998/1999/2000 a bude se účastnit kraské ligy dorostu.

Všichni trenéři dostli za úkol předložit makrocyklus letní přípravy. Termín zahájení letní přípravy byl stanoven na 5. května 2014.

Zdraví Jindra Zeman 

Závěr sezóny. (26.3.14)

V pátek 28.3.2014 se od 16:30 uskuteční poslední trénink Jabloneckých dorostenců. Následně od 18:00 proběhne v restauraci zimního stadionu zakončení právě končící sezóny 2013/2014. Na programu bude pochopitelně zhodnocení uplynulého ročníku a pohled na sezónu následující, která začne prakticky za měsíc a kousek . Toto vše by mohlo být podpořené drobnější oslavou na počest splnění jednoznačného cíle a to postupu do ligy staršího dorostu. Tímto zveme všechny spřízněné duše k příjemnému posezení. K tanci a poslechu hraje místní JukeBox.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

DOROST HLÁSÍ SPLNĚNO. (24.3.14)

HC VLCI JABLONEC - dorost - Lomnice 2013 Hlavní cíl v sezóně 2013/2014 Jabloneckých dorostenců vrátit po dlouhých letech ligu dorostu na Jablonecký led byl ve včerejším utkání splněn na sto procent.

Druhý a zároveň rozhodující duel se uskutečnil v neděli 23.3 od 17:00 na novém moderním stadionu ve Vlašimi. Jablonečtí odjížděli na utkání s výhodou vítězství v úvodním domácím zápase 4:2. Na druhé straně respekt k soupeři a důležitost tohoto klání Jabloneckým svazovalo ruce. Z výsledku 7:1 pro vlky by se mohlo zdát, že utkání mělo hladký průběh, ovšem opak byl pravdou. Vítězství se nerodilo vůbec jednoduše. Hrál se důrazný rychlý hokej hodný barážovému klání. Hráči soupeře disciplinovaně uplatňovali taktiku, kterou jim trenér naordinoval. Naštěstí se nám podařilo od prvního střídání přečíst tento systém a včas na to zareagovat našimi pokyny. V 11 minutě 1. třetiny se po krásné akci Romana Švíka podařilo rozvlnit síť soupeřovi branky poprvé. Do konce třetiny jsme skóre upravili na 2:0 a odešli do kabiny díky skvělé práci gólmana Zdeňka Vícha bez obdržené branky. Ve druhé třetině Jablonečtí inkasovali branku ihned po oslabení 5:3 a soupeř tak zúžil vedení na kontaktní gól. Následně jsme se vlastní vinou vyhozením kotouče mimo ledovou plochu dostali opět do oslabení 5:3. Tuto početní nevýhodu jsme uhájili a před koncem třetiny upravil skóre na 3:1 střelec Martin Glos, který odehrával zápas s hendikepem silného nachlazení. Druhou třetinu dohrával ve velkých bolestech brankář Vích po nastřeleném rameni pukem. Po ošetření o přestávce Vích nastoupil se zapřením do třetího sledu. Ve třetí třetině Jablonečtí vsítili čtvrtou branku v páté minutě a tím definitivně rozhodli o utkání. Soupeř se touto brankou smířil se stavem zápasu a klání se dohrálo v exhibičním tempu. V obou duelech byl výraznou oporou celého týmu výborně hrající jak na postu útočníka tak na postu obránce Andreas Kubíny.

V tomto klání se střelecky po dvou brankách prosadili Roman Švík, Martin Glos, Andreas Kubíny a jednou záverečnou brankou Michal Hrubant.

Sestava zápasu: Vích, Halamka - Kubíny, Švík, Glos - Majstr, Novotný, Hrubant - Hujer, Šimůnek Jiří, Cadrik - Košek, Opočenský - Tišev, Zejda - Kalina, Štoček, Šimůnek Jakub.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

První krok splněn. (16.3.14)

V prvním kvalifikačním utkání o ligu staršího dorostu se domácím vlkům podařilo na domácím ledě zvítězit 4:2. V dramatickém zápasu, kdy vlci ztratili tříbrankové vedení a soupeř tak snížil na 3:2 bylo k vidění spousty krásných akcí. V závěru třetí třetiny zajistil domácím vítězství Roman Švík a upravil tak skóre na konečný stav 4:2.

Chtěli bychom poděkovat všem divákům za vynikající podporu. Držte nám všichni palce na ledě soupeře a my se tak pokusíme vrátit po letech na Jablonecký stadion ligu staršího dorostu.

Druhé a zároveň závěrečné utkání se odehraje na ledě soupeře v neděli 23.3.2014 od 17:00.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Nejdůležitější zápas sezóny (12.3.14)

HC VLCI JABLONEC - dorost - Lomnice 2013 V sobotu čeká naše dorostenecké svěřence prozatím nejdůležitější duel letošní sezóny. V kvalifikačním boji o 1. ligu staršího dorostu se Jablonečtí Vlci střetnou s protivníkem z Vlašimi. Celé klání se odehraje na dvě utkání. První souboj odstartuje v sobotu 15.3 od 17:00 na domácím ledě.

POMOZTE VYTVOŘIT BOUŘLIVOU DOMÁCÍ ATMOSFÉRU V TOMTO DŮLEŽITÉM UTKÁNÍ A PODPOŘTE DOMÁCÍ TÝM PŘI PRVNÍM KROKU.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Oprava tréninkových jednotek (6.3.14)

S ohledem na vyřazení A-mužstva z dalších bojů PLAY OFF nastává úprava tréninkových jednotek dorostu pro tento týden. Dnes 6.6 je dodatečně zařazen trénink od 17:45 - 18:45. Zítřejší (páteční 7.6) trénink se posouvá na 17:45 - 18:45.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

2. zápas PLAY OFF dorostu - vítězství pro Jablonec (27.2.14)

V druhém zápase Play Off krajské hokejové ligy dorostu Libereckého kraje zvítězili celkem jednoznačně Jablonečtí Vlci 12:1 nad týmem z Lomnice nad Popelkou a získali tím definitivní prvenství této soutěže. Velikým povzbuzením domácích hráčů byl pocit, že jim na dálku fandí jamajský bobař Varlamov. Hráči bezprostředně po zápase obdrželi zlaté medajle a pohár vítěze. Tímto krokem si tak zajistili místo v kvalifikačních bojích o ligu staršího dorostu. Tento víkend jak v sobotu tak v neděli budeme hostit týmy z Královéhradecké skupiny a pokusíme se o celkové prvenství i v tomto kraji.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

1. zápas PLAY OFF dorostu - bod pro Jablonec (24.2.14)

V neděli 23.2 se odehrál díky olympijským hokejovým zápasům několikrát odložený první zápas Play Off krajské hokejové ligy dorostu Libereckého kraje. Zápas se odehrával na ledě Lomnice nad Popelkou a dle očekávání se hrál odlišný hokej než v základní skupině. Zápas se hrál takzvaně nahoru dolů a jen díky dobrým výkonům obou brankářů se skóre měnilo až v závěru úvodní třetiny. Favorizovaní hosté si tak do kabiny odnášeli dvoubrankový náskok. Druhou i třetí třetinu vyhráli vlci z Jablonce 1:0 a v zápase tak zvítězili 4:0 bez inkasované branky. V utkání bylo k vidění dostatečné množství osobních soubojů a bylo potěšující, že se hrálo v duchu Fair Play a první vyloučení přišlo až ve třetí třetině. Závěrečné pošťuchování v brankovišti soupeře vyřešil razantně a zcela správně rozhodčí, kteří taktéž zvládli celý zápas na výbornou.

Nezbývá než pozvat všechny fandy ledního hokeje na druhé kolo Play Off konané na Jabloneckém zimním stadionu ve středu 26.2 od 17:45. O tom jestli bude tento zápas poslední mohou rozhodnout vlci svým vítězstvím. Tímto krokem by domácí hokejisté nakročili do závěrečné kvalifikace, která vítězovi zaručí postup do vyšší soutěže a to ligy staršího dorostu.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

ANKETA - VARLAMOV (22.2.14)

Pojďme prověřit fanouškovské znalosti.

Miniaplikace

Pokud by snad měl někdo problém s úsudkem uvádím zde menší nápovědu:


Zdraví Jindra Zeman 

PLAY OFF dorostu (22.2.14)

Trochu úsměvně oznamuji, že první kolo Play Off Liberecké skupiny dorostu se odehraje JIŽ tuto neděli (23.2) na ledě Lomnice od 17:45.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

PLAY OFF dorostu OPĚT ODLOŽENO. (20.2.14)

Dnešní (středa 19.2) utkání bylo opět vzhledem k olympijskému čtvrtfinále našeho národního týmu s USA odloženo. Nedělní utkání na půdě soupeře platí, ovšem s největší pravděpodobností bude pozměněn začátek utkání. Druhý duel by se měl sehrát ve středu 26.2.14 na domácím ledě.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

PLAY OFF dorostu startuje. (17.2.14)

Ve středu 19.2.2014 od 17:45 startuje 1. finálové utkání PLAY OFF Libereckého kraje dorostenců ledního hokeje. O prvním místě rozhodnou dva vítězné zápasy mezi soupeři Jablonce nad Nisou a Lomnice nad Popelkou. Všichni kdo máte zájem podpořit Jablonecké hokejky přijďte a odměnou Vám bude zajímavý hokejový zážitek.

Za to vám ručí Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Začátek PLAY OFF se odkládá. (10.2.14)

Tento týden nastává výrazná změna v týdením plánu. 1. kolo PLAY OFF KLD Libereckého kraje, které bylo naplánované na středu 12.2.2014 se na žádost soupeře odkládá. 1. kolo PLAY OFF se tak bude hrát ve středu 19.2.2014 od 17:45 na domácím ledě proti soupeři z Lomnice nad Popelkou. 2. kolo se odehraje na ledě soupeře v neděli 23.2.2014 od 16:30. Druhá výrazná změna na tendo týden je přeložení i pátečního domácího zápasu s Novým Městem nad Metují na 2.3.2014. Sekce tréninky i zápasy jsou již aktualizované.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Příspěvky (28.1.14)

Je to opět tady. Do pátku 31.1.2014 je třeba od všech vybrat povinné příspěvky - 2. část (3000,-Kč).

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Přihořívá (21.1.14)

Nový rok se přehoupl a je na čase si uvědomit, že začíná finální fáze letošní sezóny. Je na čase uvědomění a umění přetvořit sílu jednotlivce v kolektivní výkon. Na základě zkušeností získaných od května roku 2013 spatřuji právě v tomto odledu nejvíce složitostí a těžké práce. Je na čase zapomenout na dosažené úspěchy, pojmenovat veškeré nedostatky a zaměřit se na jejich odstranění s jediným cílem a tím je kvalifikace o postup do ligy staršího dorostu pro sezónu 2014/2015.

Vyzývám všechny zúčastněné o podporu našeho týmu v těchto nadcházejících krocích.


Zdraví Jindra & Jirka 

HC VLCI JABLONEC DOROST 2013/2014

Zdraví Martina, Jindra & Jirka 

Utkání s rodiči (29.12.13)

Dne 30.12 se od 11:30 uskuteční avizovaný zápas mládenců s rodiči. Posléze proběhne lehké posezení v bufáči u Petry.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Změna utkání (20.12.13)

Utkání plánované na 25.12 proti Frýdlantu se z 12:00 posouvá na 10:00. Sraz v kabině je určen na 9:00.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Lednový turnaj (19.12.13)

V průběhu novoročního období se zúčastníme turnaje v Novém Městě nad Metují. Turnaj se koná 3 a 4.1.2014. Ubytování a strava jsou pro hráče zajištěné. Dopravu na turnaj a zpět je nutno řešit indivindy (možná zajistím dodávku). Cena za turnaj činí 1100,- na hráče. V případě zájmu rodičů o ubytování kontaktujte Martinu.

Propozice turnaje.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Hvězdný Zápas (13.12.13)

Včera jsem po delších vyjednáváních dostal povzbuzující informaci. Podařilo se nám vyjednat "náročný" přípravný zápas, který by měl opravdu prověřit kvalitu našeho týmu. Soupeřem nám bude momentálně vedoucí tým ligy staršího dorostu HC Hvězda Praha - tabulka. Cílem zápasu je dostat naše hráče pod tlak s kvalitním soupeřem (96/97) na odlišném hřišti než jsme zvyklí z domácího prostředí. Připravit se tak na náročné zápasy v připadné kvalifikaci. Sestava bude tvořena právě s ohledem na závěrečné zápasy o první ligu. Utkání sehrajeme 28.12.2013 na ZS Hvězda Praha od 16:00. Doprava bude vlastní.

Širší nominace: Vích, Hrstka, Polák - Košek, Štoček, Opočenský, Tišev, Zejda, Kalina, Hujer - Kubíny, Glos, Švík, Majstr, Novotný, Hrubant, Fiala, Nájemník, Cadrik, Šimůnek Jiří, Havel, Hájek.
Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Vánoční program. (16.12.13)

V sekci tréninky můžete nahlédnout na před vánoční - vánoční - po vánoční program


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Pohovor s hráči. (18.11.13)

Ve středu 20.11.2013 proběhne před tréninkovou jednotkou od 18:00 pohovor s hráči v kabině. Účast všech hráčů je nutná. Je důležité aby se pokud možno dostavili i zranění hráči.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Poctivá práce nade vše. (16.11.13)

Podívejte se na zápis z STK ČSLH KHK.

Nezbývá než poděkovat našim rozhodčím za skěle odváděnou práci a dobrou propagaci Jabloneckého hokeje. Jen upřesňuji, že zodpovědnost za odesílání zápisů nese hlavní rozhodčí.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Dvouzápasový týden. (14.11.13)

Tento týden máme na programu hned dvě mistrovské utkání. Ve středu jsme na domácím ledě přivítali zpřátelené hosty z liberecké skupiny Českou Lípu. V zápase jsme vyzkoušeli hostující hráče z Benátek a i bez naší elitní formace se nám podařilo jasně zvítězit. V pátek zavítámne na led Opočna z východočeské skupiny, kde sehrajeme utkání v netradičním čase 19:30.

Pátek 15.11.2013 venku Opočno

začátek zápasu: 19:30
odjezd autobusu: 16:00
zastávka Turnov (vlakové nádraží): 16:15Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

V neděli doma s Novým Bydžovem. (8.11.13)

Neděle 10.11.2013 doma Nový Bydžov

začátek zápasu: 10:15
sraz kabina: 8:45Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Utkání v Novém Městě n.M. (4.11.13)

Utkání v Novém Městě mělo v úvodu patřičný náboj. Do utkání jsme vstoupili s elánem a první formace si po celé své střídání vytvářela tlak na soupeřovu branku. Ovšem soupeř při první střele na naši branku skóroval a tím nás dostal pod tlak. Individuálními hrubkami jsme soupeřovi nabídli hned několik šancí a po první třetině jsme nezvykle prohrávali 3:0. Navíc musíme vyzdvihnout výkon našeho hostujícího gólmana Zdeňka Vícha, který zajistil, že skóre nebylo po našich chybách výraznější. Naordinovaná terapie o přestávce v kabině přinesla své ovoce. Poukázali jsme na konktrétní momenty, které nás dostali do úzkých a vzali si z toho ponaučení. Mírně jsme pozměnili složení formací a začali jsme taktizovat při střídání. V čase 21:14 otvíral naše skóre Tadeáš Košek takovým gólem, který vystihl sám autor slovy "to byl takovej náhodňák". Následně byl dojnásobně faulován náš nejmladší hráč Matěj Hájek, který po druhém zákroku a následném ošetření nebyl schopný pokračovat v zápase. Rozhodčí potrestal tyto zákroky vyloučením domácího hráče 5 + do konce utkání. V dlouhé přesilové hře jsme vsítili 3 branky a ujali se vedení. Ve třetí třetině jsme díky třem formacím dokázali soupeře fyzicky vyčerpat a podržet kormidlo zápasu svým směrem. V zápase bylo možné spatřit náznaky systému hry vyšlé z tréninkových drilů. Za zmínku stojí dobrá přesilová hra pečetěná gólovým zakončením. Zejména přesilová hra v čase 26:53, kdy po sehraném nacvičeném vzorci padl po přečíslení soupeře gól do odkryté branky domácích. Konečný stav jsme zpečetili na 3:9.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

V neděli do Nového Města. (30.10.13)

Neděle 3.11.2013 venku Nové Město nad Metují

začátek zápasu: 13:45
odjezd autobusu: 10:15
zastávka Turnov: 10:30Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Zápasové tempo. (21.10.13)

Do prvních zápasů obou skupin (Liberecké a Královéhradecké) jsme vstoupili úspěšně, kdy jsme zvítězili ve středu na ledě České Lípy a v neděli na domácím ledě proti soupeři z Třebechovic. V obou zápasech by se dalo najít pár akcí, které mohly oko diváka potěšit. Pochopitelně o spokojenosti trenérů nemůžeme hovořit. Čeká nás mnoho práce a je nutné umět přenést do zápasů dril z našich tréninků a systém, který chceme hrát. Jestli se nám to začně dařit můžeme vidět v tomto týdnu již ve středu a v pátek v domácích utkáních. Ve středu přivítáme soupeře z Lomnice nad Popelkou a v pátek nás čeká spojený tým Nová paka / Jičín. Obě utkání začínají shodně od 17:45.

Středa 23.10.2013 doma Lomnice nad Popelkou

začátek zápasu: 17:45
sraz v kabině: 16:15


Pátek 25.10.2013 doma Nová paka / Jičín

začátek zápasu: 17:45
sraz v kabině: 16:15Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

První ostré zápasy. (14.10.13)

Středa 16.10.2013 venku Česká Lípa

začátek zápasu: 17:30
odjezd autobusu: 15:00
zastávka Turnov (květinářstí): 15:15


Neděle 20.10.2013 doma Třebechovice

začátek zápasu: 10:15
sraz v kabině: 8:45Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Inspirace (10.10.13)


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Přípravné období končí (7.10.13)

Je trochu nezvyklé v říjnu čekat na start závodního období, kdy většina týmů hraje zápas za zápasem. Budiž to dalším impulsem k postupu do vyšší soutěže.

Ve středu 9.10 sehrajeme poslední přípravné utkání. Led na sobotní utkání s Benátkami se mi bohužel nepodařilo získat a tak nám nezbývá než-li vyčkat první mistrovské utkání. Tím bude utkání ve středu 16.10.2013 v České Lípě, kde by mělo utkání začít od 16:30. Následně hrajeme v neděli 20.10.2013 doma s Třebechovicemi od 10:00. Tento dril dvou zápasů do týdne bude po většinou zachovaný.

Přátelské utkání ve středu:

Středa 10.10.2013 doma Nová Paka

začátek zápasu: 17:45
sraz v kabině: 16:30

POZOR:

Na dnešním (pondělním) tréninku potřebuji vybrat všechny zápasové dresy.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Dnešní úterní trénink (24.9.13)

Dnešní trénink (24.9.13) proběhne od 16:30

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Čtvrteční TJ (18.9.13)

Ve čtvrtek (19.9) proběhne tréninková jednotka od 17:45 - 18:45.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Pondělní zápas (15.9.13)

V podělí (16.9) hrajeme další přátelský zápas na domácí půdě.

Sraz v kabině: 16:15
Začátek zápasu: 17:45

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Přízpěvky (15.9.13)

Nastal čas né příliž příjemný. Povinné přízpěvky na tuto sezónu zústavají stejné jako v sezóně předchozí. Celková částka čítá 6.000,- Kč. tuto sumu je možné zaplatit ve dvou splátkách. První polovina je splatná do 30.9.2013 a druhá polovina do 31.1.2014.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Po 38 trénincích (14.9.13)

V nové "ledové" sezóně nám uplynul více jak měsíc a na svém kontě máme již 38 poctivých tréninkových jednotek. Pro mnohé nastal čas plný změn, nových cílů a očekávání. Čas zkoušky svých volních vlastností a pocitu, že dokáži fyzicky a morálně splnit to o čem umím tak přesvědčivě hovořit nejenom sám před sebou, ale i před druhými. Při pohledu do zrcadla je patrné, že tento úkol není pro mnohé vůbec jednoduchý. Obětovat své chvíle potěšení za každodenní tvrdý dril a náročnou práci nezvládnou všichni jak by si možná představovali. Každého v dané chvíli napadají myšlenky, že chyba pochopitelně nebývá v sobě samotném, nýbrž v nejbližším okolí. Ano je to přirozená lidská vlastnost, ale právě toto bývá největší životní omyl. Naučme se sami v sobě nalézt nedostatky a umět si přiznat své slabiny. Jedině tak můžeme pracovat na jejich odstranění a stát se nejenom pro své okolí příjemnou a silnou osobností, ale především moci vážit si sám sebe.

Tento odstavec se může zdát poněkud psychologiký, ale slova jako "kádr se nám stabilizoval" by působila příliž hokejově. Jsem moc rád, že po tomto období můžeme spatřovat výrazný posun některých chlapců, alespoň na začátek cesty, o které jsem se zmínil v přecházejících řádcích. Naopak někteří jedinci mají momentálně trochu odlišný pohled na život a je pouze otázkou "snad" času, kdy pochopí smysl života. Pro mě osobně je veliké zklamání v chování některých rádoby mužů, ale věřím v čas. Je důležité zdůraznit, že ve mě výrazně převládají pocity kladné a nejen mě, ale i kolegovi Jirkovi to dodává sílu pracovat v započaté práci.

Je celkem logické, že v těchto řádcích se každý sám najde. A je také přirozené, že kdo nebude chtít pochopit smysl tohoto úryvku, tomu budou připadat tato slova naprosto směšná.

Přeji hezký víkend, týden, měsíc, rok ...

Zdraví Jindra Zeman 

Nedělní zápas (7.9.13)

Na nedělní zápas je třeba přinést 100,- Kč na výdaje spojené s rozhodčími a zdravotní službou.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Změna pátečního tréninku (4.9.13)

Páteční (6.9) trénink je přesunut na 17:45 - 18:45.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Poslední prazdninový týden (26.8.13)

Dnešní (úterní) zápas z důvodu nemoci soupeře odpadá. Hráči mají volný den.

V posledním prázdninovém týdnu vystřídá tréninkový dril dril zápasový. V úterý sehrajeme domácí zápas s Benátkami, ve středu zavítáme na led do Mělníka a v neděli zakončíme týden zápasem v Benátkách. Časový rozvrh je popsán v sekci tréninky. Na úterní zápas je třeba přinést 100,- Kč na výdaje spojené s rozhodčími a zdravotní službou.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Soustředění začíná (18.8.13)

Na první trénink v rámci soustředění stačí chlapcům "lehká výstroj" - šusťáky (holeně, helma, rukavice). Ny suchou je třeba sálová obuv a oblečení do tělocvičny. Všechy tréninky suché budou probíhat v R-klubu. Bude se vybírat cca 400,- Kč na suchou přípravu.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Změna tréninkové jednotky (15.8.13)

Páteční (16.8) trénink je posunt na 18:15. Příští týden proběhne soustředění. Chlapci budou informováni po pátečním tréninku. Soustředění bude zakončeno v sobotu zápasem s Novým městem nad Metují. Ve středu 28.8.2013 je domluven přátelský zápas v Mělníku a 8.9.2013 sehrajeme přátelské utkání doma s Poděbrady.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Technické problémy (6.8.13)

Start do letošní sezóny sužuje trápení s technikou. Bohužel obě rolby, které byly na sezónu připraveny vypověděly naráz své služby. Pondělní trénink proběhl včetně suché přípravy dle plánu, ovšem úterní trénink byl zrušen. V noci z úterý na středu se pokusí tým pracovníků o nemožné a to zprovoznit rolbu. Středeční trénink prozatím zůstává dle plánu neměnný. O dalším vývoji budeme informovat. Sledujte bedlivě tento web pro aktuální informace - i vzkazníček.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Příprava na ledě začíná (2.8.13)

!!! Nepřítomnost omlouvá pouze smrt !!!
Konec lenošení, začíná měsíc dřiny. Vzhledem k subtropickým podmínkám nebylo do poslední chvíle zřejmé jestli se podaří připravit ledovou plochu v daném termínu. Díky mírnému polevení teplot a obrovské snaze pracovníků HC je předpoklad, že v pondělí 5.8.2013 zahájíme prvním tréninkem na ledě "zimní" přípravu.Tréninková jednotka na ledě proběhne od 19:00 - 20:00.
Sraz v kabině je určen na 17:00.
Trénink na suchu proběhne od 17:45 - 18:30.

!!! Nepřítomnost omlouvá pouze smrt !!!

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

TOMÁŠ (12.7.13)

V úterý 9.7. jsem měl možnost navštívit Tomáše v Motoli. Pro Tomáše to bylo překvapení a myslím, že to bylo velmi příjemné setkání. S Tomášem jsme si výborně popovídali a hodně jsme se zasmáli. Řešili jsme pochopitelně hokej a Tomovi přišlo úsměvné, že na dobrovolném tréninku minulou středu byli pouze dva svěřenci. Mě to zase tak vtipné nepřišlo, že ano chlapci? Vsadím se, že polovina lidí z týmu o tom tréninku narozdíl od Toma ani nevědělo Oko už má Tomáš opět v přírodní barvě a chtěl bych říci, že se všichni moc těšíme až bude Tomáš zpátky doma.

Toma zdraví Jindra & Jirka & ALL TEAM 

Dobrovolný trénink (3.7.13)

Dne 3.7.2013 - středa se uskuteční dobrovolný trénink. Kdo má zájem nechť se dostaví 17:45 na ZS. S sebou závaží + oblečení na běhání.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Tomáši jsme s Tebou (28.6.13)

Chtěli bychom zde vyjádřit maximální podporu Tomáši Nájemníkovi. Pevně věříme, že Tomáš úspěšně projde soji životní zkouškou a v srpnu se s námi projede na jabloneckém ledě.

!!! TOME JSME S TEBOU !!!


Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Soustředění v Lomnici - shrnutí (24.6.13)

HC VLCI JABLONEC - dorost - Lomnice 2013 Letošní soustředení našich dorostenců, které se uskutečnilo na můstkách v Lomnici nad Popelkou je již minulostí. Dá se říci, že tato mise splnila naše očekávání a v některých ohledech jsme jakožto trenéři byli i příjemně překvapeni. Dalo by se říci, že vše klapalo naprosto dokonale. V prvé řadě nám přálo nádherné počasí. V řadě druhé vynikající zázemí s nádherným areálem a nově zrekonstruovanými chatkami nám dávalo výborný náboj do náročných tréninků. V řadě třetí vynikající povrch na ploše zimního stadionu, který nám byl k dispozici téměř nepřetržitě nám umožnil připravit tréninkové jednotky mých snů. V tomto ohledu patří nesporný a upřímný dík nás všech panu Jaromíru Dlouhému. V neposlední řadě bylo nádherné představení ve skocích na lyžích na páteční exhibici, které se zúčastnila celá reprezentační špička jak skokanů, tak sdruženářů. K vidění bylo i plachtění vzduchem něžného pohlaví.

Chtěl bych zde také zdůraznit, že přístup našich svěřenců k náročným tréninkovým jednotkám byl na velmi dobré úrovni. V některých momentech jsme byli také mile překvapeni chováním našich borců. Jedinou kaňkou našeho kempu může být monokl Tomáše Nájemníka, který při záverečné boxerské exhibici v ringu inkasoval pravý hák od Martina Glose a poroučel se k zemi. Tomášovi přejeme brzké přebarvení oka rudou, žlutou, modrou barvou

Tréninky suché přípravy budou pokračovat do středy 26.6.2013. V posledním týdnu měsíce července začne suchá příprava a 4.8.2013 odstartujeme přípravu na ledě. V týdnu od 19. do 24.8. máme naplánováno soustředění na ledě. Podrobnější informace dodáme včas.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Další fotografie (19.6.13)

Abychom vyloučili možnou doměnku, že naše tréninky trávíme pouze grilováním přináším důkaz v podobě několika fotografií z podnělního slunného tréninku. Fotografií jsem sem umístil dostatek, aby si chlapečci mohli pozměnit své profilové fotografie na FB Až se dopracujete k poslední fotografii s nebem hledejte tam letadlo - opravdu tam je.

otevřít...

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Páteční překvapení (17.6.13)

Na páteční trénink bylo dopředu avizováno překvapení. Po "výběhu" sjezdovky na Dobré Vodě se chlapci přesunuli na grilovačku. Myslím, že si to všichni užili a team building se vydařil.

Můžete si prohlédnout několik fotografiíí otevřít...

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

SOUSTŘEDĚNÍ. (28.5.13)

AKTUALIZACE (17.6.2013)

Odjezd na soustředení do Lomnice je naplánován na středu 19.6.2013. Doprava je vlastní. Sraz bude na zimním stadionu (JBC) v 17:00. Odjezd z Lomnice proběhne v soobotu 22.6.2013 v 15:00

Na závěr letní přípravy máme připravený "suchý" kemp. Soustředění proběhne v termínu 19 - 22.6.2013. Odjezd bude ve středu odpoledne (po škole) a návrat je naplánovén na sobotu podvěčer. Zázemí nám bude tvořit lyžařský areál v Popelkách - Lomnice nad Popelkou. Ubytování je zajištěno v nově rekonstruovaných chatkách s plnou penzí. Účast hráčů týmu dorostu je povinná.

Termín: 19 - 22.6.2013
Místo: lyžařský areál v Popelkách - Lomnice nad Popelkou
Cena: 1500,- Kč
Platba: záloha 500,- Kč do 7.6.2013, doplatek 1000,- Kč splatné na místě v den nástupu
Doprava: vlastní
S sebou: osobní a hygienické potřeby, tréninkové oblečení na ven i do tělocvičny, hokejové rukavice, hokejka, švihadlo, závaží, láhev na pití.

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Maximální zátěž není všechno (5.6.13)

V současné době, kdy jsme asi v polovině suché přípravy dorostenců ledního hokeje, sleduji v kabině jak si spousta hráčů před tréninkem připravuje různé míchané proteinové povzbuzováky, baští banány a různé tyčinky. V průběhu tréninkové jednotky se ptám kluků proč jednotlivé přípravky používají a zjišťuji, že o zátěži a stravě nevědí téměř nic a jsou tak pouze odkázáni na reklamní letáky a poutače na obalech příslušných produktů. Prodavači těchto substrátů mají jediný úkol a tím je prodat své zboží. Rádi využijí neznalostí puběrťáků a ti pak kupují a utrácejí peníze svých chudáků rodičů. Pokud by se někdo z těchto pubescentů, o čemž silně pochybuji, rozhodl sáhnout po odborné literatuře, tak jsem silně přesvědčený, že mnoha pojmům vůbec neporozumí a svoje vzdělávání ukončí dříve než vlastně začne. Tyto důvody mě vedou k tomu, že se tímto pojednáním pokusím snad přijatelnou a hlavně zjednodušenou formou popsat některé pochody v našem těle. Bude se jednat o pochody při zátěži, mimo zátěž, v regeneraci, dále se pokusíme zjistit kde se bere v našem organismu energie, která rozhýbe naše ochablé svalstvo a jak s tím vším souvisí výživa a jestli je vlastně nutné výše zmíněné utrácení peněz, které spousta borců prozatím ještě nevydělala. Jak číst tento dokument? Hlavně ho nechtějte přečíst za 5 minut se snahou být hned chytrý. Tento dokument nečtěte, ale studujte - pomalu a postupně Pokud to někoho nakopne, může následně sáhnout po odborné literatuře.

Takže kdo má zájem stahujte: Maximální zátěž není všechno ()

Zdraví Jindra Zeman 

NASAZENÍ. (24.5.13)

Přístup k našim tréninkům se pomalu začíná zlepšovat. Někteří jedinci si začínají uvědomovat realitu a fakt, že slova a činy jsou dvě naprosto odlišné záležitosti. Nasazení někerých borců se dá považovat za nadprůměrné. Někteří mají problém s tím, že to nejde. Je nutné si uvědomit, že nejde vymažu z hlavy a naopak do ní dostanu jednoduché CHCI !!! Pracovat když je člověk odpočinutý je snadné, důležité je podat výkon v zátěži při únavě. Podívejte se na inspirativní tréninkové nasazení:


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Suchá příprava běží. (16.5.13)

K dnešnímu dni (16.5) máme za sebou včetně dobrovolných tréninků 7 tréninkových jednotek a to je dostatečný počet na uvodní zhodnocení začátku letní přípravy.
Nejprve se pokusím shrnout poznatky po fyzické stránce chlapců. Neřekl bych, že jsou mezi hráči výrazně znatelné rozdíly, samozřejmě až na výjimky. Velikou zanedbanost vidím především v hlubokém stabilizačním svalovém systému nebo-li core. Tělesné jádro u většiny chlapců není téměř vyvinuté a tento fakt nám nedovolí kvalitní provedení některých cvičebních prvků. Je důležité aby si chlapci uvědomili důležitost těchto tréninkových jednotek. Fyzickou výdrž prozatím hodnotit nebudu, protože jsme v začátcích a na objemech právě pracujeme. Uvidíme kam se posuneme.

Dalším bodem je docházka a volní vlastnosti. Od prvopočátku se snažíme s hráči hodně hovořit, aby pochopili že k naplnění našich společných cílů vede cesta plná dřiny a bolesti. Chlapci podvědomě chápou a souhlasí, ale mám takový pocit, že pokud dojde na činy tak malinko selhávají volní vlastnosti. V extraligových klubech probíhá suchá příprava 5-6 dní v týdnu a z toho 1-2 dny bývá dvoufázový trénink. U nás máme nastolen cyklus 4 tréninků týdně plus jeden dobrovolný. Jsem velmi zklamaný, že na dobrovolný trénik dochází 2-4 hráči. Tento trénink (TRX) vedený zkušenými lektory je zaměřený právě na největší slabinu našich hráčů (CORE). Zde bych chtěl apelovat na některé maminky, které nechtějí chlapce pouštět na tento trénink s odůvodněním, že si potřebují odpočinout, aby přehodnotily svá stanoviska. Samozřejmě vím, že některým hráčům se prostě nechce. Omluvy typu "nepřijdu na trénink bolí mě kotník" prostě nebereme. Tomu kdo chce dokážeme vždy trénink přispůsobit (i bolavému kotníku). V tento moment bych chtěl vyzdvihnout přístup Tomáše Nájemníka a Honzi Štočka, kteří nezanedbali ani jednu tréninkovou jednotku (včetně dobrovolných) a jejich nasazení je na vynikající úrovni. Za včerejší závěrečnou část pomerně náročného kruhového tréninku chci pochválit všechny zúčastněné borce. Prostě chce to méně mluvit a slibovat a o to více pracovat.

Musím se zde zmínit také o absenci vůdčí osobnosti Martina Glose a Dominika Čejky. Tito dva hráči reprezentují Jablonecký hokej na mezinárodním turnaji v Ruském Tveru. Více o turnaji "POHÁR ILJI KOVLAČUKA" se můžete podívat zde...

S přáním vytrvalého odhodlání zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Příprava na čtvrteční trénink. (8.5.13)

Pro inspiraci zde uvádím video obsahující prvky, které se objeví na čtvtečním tréninku. Video není v nejlepší kvalitě, ale obsahem je vynikající.


Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

MEZIDOBÍ NEEXISTUJE (23.4.13)

Včera 22.4.2013 proběhlo oficiální jmenování nových trenérů a vedoucích mužstev do svých funkcí.

Na post trenérů družstva dorostu HC Jablonec sezóna 2013/2014 byli jmenováni pan Jiří Kubsch a pan Jindřich Zeman. Vedoucí týmu se pro následující sezónu stala paní Martina Zemanová.

V nastávající sezóně bude tým TJ HC Jablonec na úrovni dorostu hrát soutěž krajské ligy dorostu. Jablonecký klub projevil zájem o Středočeskou a Libereckou soutěž. Na včerejším zasedání rovněž padl jasný cíl pro sezónu 2013/2014. Tímto cílem je postup do Ligy staršího dorostu.

V sekci soupiska hráčů je aktuální seznam hráčů týmu dorostu. Hráči ročníku 1996, kteří budou zařazeni do juniorského týmu kooperujícího klubu bude v případě jejich zájmu umožněno trénování s týmem dosrostu.

Letní příprava hráčů začíná 6.5.2013. Pozvánka se všemi informacemi je ke stažení... (PDF) Dále předkládáme kompletní makrocyklus (PDF) letní přípravy.

Pevně věříme, že se na nadcházející sezónu všichni dostatečně těšíte.

MY ANO

Zdraví Jindra Zeman & Jiří Kubsch 

Závěr sezóny (4.4.13)

V pondělí 8.4.2013 proběhne vyklízení kabiny a následné posezení se zhodnocením sezóny v bufetu. Sraz je naplánován cca na 16:30.

Zdraví Jindra Zeman 

EASTON CUP 2013 za námi (4.4.13)

Dvanáctý ročník turnaj EASTON CUP 2013 je již minulostí. Pro nás to přineslo nevšední zážitek v tom, že své síly spojily Vlci z Jablonce a Tygři z Liberce. Na turnaji jsme celkově obsadili třetí místo, kdy jsme z osmi zápasů klopýtli pouze v prvním s výběrem královéhradeckého kraje. V ostatních zápasech jsme šli vždy pevně za vítězstvím a je škoda, že nám systém turnaje po úvodní prohře neumožnil boj o nejvyšší příčky.

Podstatné je ale především to, že nám všem turnaj přinesl spousty nevšedních zážitků. Tyto čtyři dny zajisté zaznamenali spousty nových přátelských vztahů. Byl jsem velmi potešen jaký tým se nám podařilo vytvořit nejen po stránce sportovní, ale v první řadě po stránce kolektivního přátelství. Všichni jsme prožili čtyři nádherné dny plné radosti a jsem si jistý, že budeme mít na co vzpomínat. Určitě to byl dobrý krok správným směrem. Všem klukům přeji aby s hokejem prožívali krásné chvíle, na které budou v dobrém vzpomínat.

Tady jsou:

NEJ TEAM


zadní řada: Martina Zemanová, Martin Hujer, Vratislav Kunst, Patrik Šíp, Vítek Turský "C", David Dvořák, Lukáš Henych, Adam Krytinář, Martin Stolle, Jindřich Zeman
v sedě: Jan Šuráň, Petr Havel, Jan Cadrik, Vítek Zeman, Marek Hnízdo, Franta Kalina, Matěj Čermák, Matěj Hájek
brankáři: Martin Hlavnička, Jakub Hrstka


Podívejte co vše se tam děloOdkaz na další informace z turnaje: klikej...

Zdraví Jindra Zeman 

Pohár města Česká Lípa 2013 (3.4.13)

Aktualizace (3.4.2013)

Pozor na změnu v PROPOZICÍCH turnaje. V pátek se mění čas odpoledního zápasu na 15:00.

Sraz v pátek na ZS v JBC: 8:30
Sraz v Lípě: 10:15
Dopravu máme zajištěnou dodávkami L. Švíka a mojí.

Těší se Jindra a Hynek Ve dnech 5 - 6.4.2013 se zúčastníme hokejového turnaje v České Lípě pod názvem "Pohár města Česká Lípa 2013". Jedná se o hokejový dvoudenní turnaj určený pro hráče narozené 1997 a ml. Turnaje se zúčastní 8 mužstev. PROPOZICE turnaje.


Širší nominace hráčů: Hrstka Jakub, Musílek Jiří, Košek Tadeáš, Myšák Jakub, Švík Roman, Štoček Jan, Kubíny Andreas, Glos Martin, Šimůnek Jiří, Šimůnek Jakub, Nájemník Tomáš, Opočenský Josef, Vodseďálek Ondřej, Havel Petr, Hujer Martin, Kalina František, Hájek Matěj.

Cena (ubytování, plná penze, svačiny, pitný režim, startovné): 1100,-

Realizační tým:

  trenér: J. Zeman
  vedoucí: H. Glos

Zdraví Jindra Zeman 

EASTON CUP 2013 (25.3.13)

AKTUALIZACE (25.3.2013)

Odjezd na Esaton Cup 2013 se nám závratně blíží. První zápas hrajeme ve čtvrtek 28.3 od 10:45.

Sraz v kabině (JBC): 7:30
Odjezd: 7:45
Sraz v Jaroměři: 9:30

Podařilo se mi zajistit dodávku s 9 místy. Bohužel nás je celkem 10. Hrstka, Kalina, Cadrik, Havel, Hnízdo, Hujer, Zeman, Hájek, trenér, vedoucí. Zarezervujte si umě zavčasu místo v autě . Finanční obnos začáčínáme vybírat již nyní. Poslední termín je před odjezdem.

Zdraví Jindra  AKTUALIZACE (22.3.2013)

Ve čtvrtek jsem zavítal do kabiny Libereckých hráčů rčníku 1999 abych si popovídal s hráči nominovanými na společný turnaj. Podíval jsem se na trénink a s Romanem Šuráňem jsme společně ladili některé organizační záležitosti.

V sobotu 23.3 od 10:00 do 11:30 proběhne trénink týmu White Wolves Select na Jabloneckém ledě. Chrakter tréninkové jednotky se ponese v seznamovacím a motivačním duchu. Trénink je určen pro všechny nominované hráče a bude doplněn ostatními hráči do naplnění požadovaného počtu 20 hráčů. V příštím týdnu proběhnou samostatně poslední tréninky před turnajem a ve čtvrtek ráno se vydáme bojovat na turnaj EASTON CUP 2013 do Jaroměře za dobré jméno Libereckého a Jabloneckého hokeje.

Zdraví Jindra Zeman Koncem týdne mi dorazil dokument obsahující rozlosování turnaje v Jaroměři. Jak jsem se již zmiňoval turnaje se zúčastníme společně s Libereckými tygry a budeme vystupovat pod názvem "White Wolves Select".

Do širší nominace jsou zařazeni tito hráči: Hrstka, Kuhn, Hlavnička - Kalina, Krytinář, Cadrik, Kačo, Havel, Hnízdo, Hujer, Zeman, Hájek, Kvapil, Čermák, Dvořák, Henych, Chrtek, Krejsa, Kunst, Šíp, Šuráň, Stolle, Bajer

Cenová kalkulace pro jablonecké hráče: 2300,- Kč

PROPOZICE turnaje.

Zdraví Jindra Zeman 

 

   
 
BlueBoard.cz

Aktuální zápasy
Přátelský zápas:

16.4.2017
Repre Skotsko
Nymburk 16:30

T H E   E N DVTIP TÝDNE

Koukám, sousede, že jste si koupil nové auto, copak se stalo s tím starým?“ „Ale, zaseklo se mi centrální zamykání dveří.“ „Tak proč to nespravíte? Kvůli tomu si přece nemusíte kupovat nový vůz.“ „To víte, že bych to spravil, ale tchyně zůstala sedět uvnitř.“

 

Home  l  Vlci Jablonec  l  Poslední sezona  l  Kontakt