Na podruhé už vítězně

Zatímco v prvním přípravném zápase domácí podlehli Kolínu 2:7, tentokrát bylo na ledě vidět více nasazení. Kádr doznal před začátkem přípravy řadu změn, nezůstal kámen na kameni. V podstatě se začíná budovat nový tým.

Příprava jabloneckých hokejistů nabírá tempo a ve čtvrtečním podvečeru nastupovali již ke svému druhému přípravnému zápasu. Soupeřem jim byl celek Nymburka, který se připravuje na ledě stejně dlouhou dobu jako Vlci. Sestava domácího celku doznala oproti klání s Kolínem mírných změn, herní projev však již byl výrazně lepší. Hráči lépe bruslili, byli důraznější v osobních soubojích a z toho vyplývalo i lepší napadání soupeřovi rozehrávky.

Nicméně to byli hosté, kteří se ujali ve 3 minutě vedení. Vlci si sice dokázali vypracovat slibné příležitosti, branky se dočkali ale až v závěru první části, když se trefil Babec.

Podobný obraz hry přinesla i druhá třetina, ve které po domácích hrubkách šli hráči Nymburka až do dvoubrankového vedení a vypadalo to na „nářez“. Jenže Vlci se nezlomili a v závěru třetiny po pěkných individuálních akcích Peřiny a Pavlů srovnali stav na 3:3.

Závěrečná část pak přinesla řadu šancí na obou stranách, hrál se na toto období slušný hokej a jabloneckým borcům se po střele Plíhala podařilo strhnout vítězství na svoji stranu.

Oproti utkání s Kolínem byl tentokrát již znát pokrok ve hře domácích hráčů, lépe se pohybovali a kombinovali. A tak se zaslouženě dočkali první výhry v sezóně. Další utkání pak na Vlky čeká již v úterý.

HC Vlci Jablonec – NED Hockey Nymburk 4 : 3 (1:1, 2:2, 1:0)

Branky domácích : 18.Babec (Frk, Mečíř), 39.Peřina (Havelka), 40.Pavlů (Plíhal), 57.Plíhal (Pavlů)

Sestava Vlků : Jelínek (Hrstka) – Čechura, Pavlů, Havelka, Mrkvička, Tržický, Mečíř, Kulda, Šuráň – Mulač, Plíhal, Tejko – Gecko,Švík, Peřina – Frk, Homolka,Babec