NÁVRH NOVÉHO MODELU SOUTĚŽE, MOHLO BY SE HRÁT VE ČTYŘECH SKUPINÁCH

První červnový den byl pro druholigové kluby ve znamení aktivu. Výsledek? Pravděpodobně znovu nový systém soutěže.

V základní části se 28 mužstev rozdělí do 4 skupin po sedmi týmech. Systém počítá se 4 skupinami – Jablonec by patřil do skupiny STŘED – společně s Nymburkem, Dvorem Králové, Kolínem, Vrchlabím, Trutnovem a Letňany. A v sezoně by se potkal během základní části i s týmy ze skupiny SEVER (Kobra Praha, Děčín, Řisuty, Sokolov, Klatovy, Bílina, Most).

Ve své skupině by týmy odehrály nejprve dvoukolo každý s každým doma a venku, pak by křížem sehráli každý s každým doma venku se skupinou sever a ve třetí části soutěže by se vrátili na utkání každý s každým doma venku do své skupiny.

Na konci by postupovaly 4 první týmy z obou skupin do play off, které by se již hrálo napříč skupinami. Nic není ale jisté, v pondělí bude celou záležitost řešit ještě svaz a ten rozhodne o finální podobě soutěže. Kluby by se měli finální oficiální stanovisko dozvědět během června.