NEJHORŠÍ ZÁPAS SEZONY

Tak by se dalo charakterizovat utkání Vlků proti Bílině na domácím ledě. Ta bojuje o účast v play off a do Jablonce přijela s cílem urvat alespoň bod. Důslednou hrou, založenou na rychlosti a důrazném napadání, se jí nakonec podařilo získat všechny tři. Vlci tentokrát předvedli výkon, kterému scházel nápad a přesnost v rozehrávce a hlavně důraz v osobních soubojích. Jako by se snažili místy hrát bezkontaktní hokej.

Draci z Bíliny se ujali vedení v první třetině a domácímu celku se nedařilo najít recept na soupeřovu hru, která jim zjevně „nechutnala“. V úvodu druhé třetiny se domácím sice podařilo Havlasem vyrovnat, ovšem ke zvratu ve vývoji zápasu to nevedlo. Naopak, šanci cítící soupeř dokázal jít opět do vedení a to si udržel i ve třetí třetině.

Do třetí třetiny Tondra s Víškem nahradil Homolka s Geckem a první pětka přidala na bojovnosti, ovšem v koncovce stejně chyběla přesnost a důraz před soupeřovou svatyní. Poslední dvě minuty pak domácí hráli bez brankáře a po ráně Pavlů byli jen milimetry od vyrovnání. Hostující gólman si ale vzal na pomoc brankovou konstrukci a z následného protiútoku Draci pečetili svůj výkon třetí brankou do prázdné klece.

Jakub Mulač, útočník: „Nebyl to výkon, který dokážeme uhrát, obzvlášť doma. Myslím si, že jsme tam nenechali vůbec nic, počínaje prvním a konče posledním střídáním. Pak jsme se možná snažili bojovat, ale za mne to nebyl výkon hoden toho, co jsme schopní předvést. Udělali jsme blbce sami ze sebe.

Miroslav Kanis, trenér Bíliny: „Po zápase s Letňany jsme si zkomplikovali situaci a ztráceli jsme na play off pět bodů. V posledních třech zápasech, máme dva venku a jeden doma, jsme museli bodovat. A s tím jsme taky do Jablonce jeli. Odehráli jsme to, co jsme chtěli. Celý zápas byl vyrovnaný. Za stavu 2:1, kdy Jablonec hrál power play, jsme měli štěstí, že trefili tyčku a my dali na 3:1. Šli jsme po celý zápas štěstí naproti a podařilo se nám to. Zápas byl vyrovnaný, v přesilovce jsme dali na 2:1. A potom jsme si řekli, že to už ubráníme. A to se nám podařilo.

HC Vlci Jablonec – HC Draci Bílina 1:3 (0:1, 1:1, 0:1)

Branky: 22.Havlas (Nevyhoštěný, Peřina) – 12.Doležal (Sýkora, Jungvirt), 27.Sýkora (Doležal, Běhula), 60.Mála

Sestava: Hosnedl (Petruželka) – Pulec, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Zeman – Víšek (Homolka), Bříška, Tondr (Gecko) – Mulač, Brokeš, Babec – Nevyhoštěný, Havlas, Peřina

Využití: 0:1