OHLEDNUTÍ PREZIDENTA KLUBU PETRA CINIBULKA ZA UPLYNULOU SEZÓNOU A PÁR SLOV PŘED TOU NADCHÁZEJÍCÍ

Vážení sportovní přátelé, dovolte mi, abych se krátce zmínil o úspěšné loňské sezóně a představil vám několik novinek pro sezónu následující, tedy 2018-2019.

Nějvětším úspěchem, potřetí za sebou, byla naše výborná cesta v play-off, kterou jme znovu korunovali naší účastí v kvalifikaci o I.ligu ČR.  Tímto děkuji všem hráčům za skvělé výkony a smekám před jejich výkony, které stabilně podávali po celou sezónu a to i přesto, že mají své osobní a pracovní každodenní povinnosti. To, co jsme dokázali předvést za poslední tři sezóny si zaslouží jen slova chvály a poděkování.

Druhým úspěchem v uplynulé sezóně byl excelentní výkon družstva Starších dorostenců pod vedením Jindry Zemana a Jirky Kubsche, kteří se dokázali proplést nástrahami celé soutěže Regionální ligy a postoupili do kvalifikace o Extraligu Staršího dorostu. Postup se sice nepodařil, ale všichni dorostenci odvedli skvělé výkony, ale na kýžený postup nedosáhli. Pro náš mládežnický hokej je to další skvělý úspěch, za který jim děkuji.

Velký dík také patří všem trenérům mládeže, kteří stejně jako hráči že mají své osobní a pracovní každodenní povinnosti a k tomu ještě vychovávají naše mladé hokejisty a věnují jim všechen svůj volný čas. Práce trenérů nejmenších hokejistů je i zavazující, neboť výchova hokejistů vyžaduje trpělivost a nekonečně dlouhý čas, bez ohledu na své volno, který všichni trenéři mládeže pro malé hokejisty obětují.

Dalším výrazným krokem v uplynulé sezóně byla organizace projektu Pojď hrát hokej, kterou jsme na našem stadionu zorganizovali v září 2017 a lednu 2018, což se projevilo příchodem nových začínajících hokejistů. Díky velkému nasazení v roli hlavního organizátora chci poděkovat Jakubu Mulačovi za fungování tohoto projektu.

Největší poděkování však patří všem rodičům napříč kategoriemi, bez jejichž podpory bychom mládežnický hokej nemohli dělat na dobré úrovni.

Poděkování patří také našim fanouškům, kteří vytvořili jedinečnou atmosféru při všech domácích utkáních a provázeli nás i při utkáních u našich soupeřů.

Pro sezónu 2018-2019 jsme si pro všechny členy klubu připravili několik novinek.

Tou největší je angažování nového trenéra k A týmu, kterým bude Petr Vyskočil, který má velké zkušenosti z I.ligy i Extraligy a zároveň je to trenér s nejvyšší trenérskou licencí, který pro náš klub bude velkým přínosem a samozřejmě chceme od něj podporovat i mládežnické kategorie. Kádr mužstva se velmi změní, neboť po třech úspěšných sezónách skončili některé velké opory týmu a zároveň chceme otevřít větší prostot pro mladé hráče, kteří by v budoucnu měli odcházející opory postupně nahradit.  Nově proto přišli, brankář Jakub Jelínek, Patrik Maďar, Daniel Miškovský, Tomáš Tržický a Adam Jandejsek. K nim samozřejmě tvoří základ týmu již osvědčení hráči. Bohužel nám odešel Tomáš Brokeš do Dvora Králové, kde se chce poprat s větší sportovní výzvou. Nové smlouvy také neakceptovali Vojta Havlas a obránce Pilař. Mladí hráči, kteří se zapojí do přípravy jsou z loňského kádru staršího dorostu (Vítek Zeman, Jan Šuráň, Jakub Hrstka, atd.) a chtějí navázat na svůj velký úspěch probojováním se do kádru A týmu.

V nové sezóně se změní u jednotlivých kategorií obsazení trenéry. Nově povede kategorii dorostu Lubomír Borna spolu s Pavlem Pošíkem. U kategorie mladších a starších žáků se nově objeví šéftrenér mládeže Karel Hornický spolu s Pavlem Klámrtem u mladších a s Pavlem Halamčekem u starších žáků. Vedoucím zůstane Daniel Zavadil. 4.třída (r.2009) povede dvojice Petr Vašek a Roman Béreš spolu s vedoucím Zdeňkem Svobodou. 3.třída (r.2010 a 2011) povede Tomáš Měrtl spolu s Lukášem Žembou a s brankáři jim bude pomáhat Michal Vaníček. 2.třída (r.2011 a 2012) povede Zdeněk Šťovíček spolu s Tomášem Pavlatou a vedoucím Zdeňkem Strnádkem. Tréninku brankářů se bude tak jako v loňské sezóně věnovat Luděk Petruželka.

Další novinkou bude změna času školičky bruslení, kterou budeme mít nově v sobotu i v neděli od 7:45 do 8:45 hodin spolu s přípravkou (1.třída a mladší).

Nejnovější projekt je klubový týden hokeje, který je plně v režii hokejového klubu a umožní tak dětem využít prostor ke sportu i v srpnu. Jednak na ledě, tak i v tělocvičně k různým druhům sportovní činnosti. Letos odstartujeme pilotní projekt a budeme ho postupně zkvalitňovat.

Nakonec bych všechny rád informoval o snaze vtisknout klubu jednotný ráz oblečení pro všechny mládežnické kategorie. Prvním krokem bude oblečení všech hráčů mládežnických týmů do jednotných zimních bund, které chceme postupně doplňovat jednotnými soupravami a mikinami. Je to další malý krok ke zkvalitňování fungování klubu i navenek.

Budu velmi rád, když se nám to ve spolupráci s trenéry, hráči a rodiči bude dařit. Příznivci Jabloneckého hokeje si zaslouží dobře fungující klub, který bude kvalitní výchovou hráčů nejen zásobovat velký klub (Liberec), ale dokáže v takřka rodinných podmínkách doplňovat i svůj A tým.

Všem přeji příjemné prázdniny a těším se v srpnu naviděnou.