shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Po dobrodružné cestě do Kralup dorost vítězí 3:0.

HK Kralupy nad Vltavou : HC Vlci Jablonec 0:3 (0:1 0:1 0:1)

Předposlední utkání v nadstavbové části ligy staršího dorostu s jistotou účasti v kvalifikaci o extraligu juniorů jeli sehrát Jablonečtí Vlci na led Kralup nad Vltavou. Do Kralup neodjeli všichni hráči. Důvody byly různé. Od doléčení zranění a virózy po školní výlet. Více prostoru tak dostali další hráči.

K hlavním ambicím tohoto duelu nepatřilo ani tak vítězství, jako spíše dobrý výkon jednotlivců a především nezranit se před vrcholem sezóny.

Soupeř vstoupil do utkání velmi aktivně a bylo znát, jak moc by chtěl na lídra tabulky uspět. Vlci se spíše trápili a jako by se jim nechtělo přidávat na rychlosti. To se příliš nelíbilo gólmanovi Vlků Zdeňkovi Víchovi, který měl plné ruce, nohy a především lapačku s vyrážečkou práce. Soupeř svou agresivitu přehnal v 16 minutě, když nevybíravým dohráním souboje na mantinel ohrozil hlavu obránce Vítka Zemana. Zdravotní služba měla tak plné ruce práce a sudí trestali. Domácí hráč vyfasoval trest 5 minut plus do konce utkání. Z následné pětiminutové přesilovky Vlci těžili. Konkrétně Patrik Šíp poprvé upravil skóre na 0:1. Za tohoto stavu se šlo i poprvé do kabin. Vítek Zeman do konce třetiny již nezasáhl, ale do druhé třetiny po dohodě se zdravotníky opět vyztužil obranné řady Vlků.

Ve druhém dějství Vlci mírně přidali, ale domácí byli stále aktivnější. Jejich výborný forčekink v útočném pásmu dělal Vlkům problémy. Díky výbornému Víchovi neměli možnost přetavit svou snahu v gólovou koncovku. Naopak po akci Šíp – Mocek, zasouval Petr Benda kotouč do prázdné branky soupeře. Stav po druhé třetině 0:2.

Do třetí třetiny upravil trenér Jindra Zeman sestavu, aby své svěřence více nabudil k aktivnějšímu výkonu. V 6 minutě upravil svým druhým gólem Patrik Šíp konečné skóre na 0:3. Na tomto stavu nic nezměnila ani soupeřova závěrečná hra bez brankáře.

V neděli si na svém ledě Vlci počkají na soupeře z Benátek nad Jizerou. Pro Vlky bude mít zápas podobný nádech jako tento. Samozřejmě se budou chtít před domácím publikem rozloučit s nadstavbovou částí vítězstvím. Utkání začíná v 10:15.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Již samotný odjezd na zápas byl pro nás určitým dobrodružstvím. Autobus, který pro nás přijel bych nepřál ani svému největšímu nepříteli. Společnost Bus line si tímto pokusem u nás určitě neudělala dobrou reklamu. Cestou se nám autobus dokonce na dálnici zastavil, ale nakonec jsme se s ním do Kralup dostali. Výkon to ale dle mého názoru neovlivnilo. Hráči měli v hlavách, že takzvaně nemusí a já měl plné ruce práce s motivací. Pozitivně mě překvapili mladší hráči jako například Ján Hlister, Filip Havlíček, Marcel Virág nebo suveréně nejmladší hráč Jáchym Šťovíček. Náš tým dnes velmi podržel svým skvělým výkonem gólman Zdenda Vích. Po zásahu na hlavu Vítka Zemana mě opravdu zatrnulo. Tento hráč prodělal před rokem těžký otřes mozku a tak jsem byl rád, že sudí hráče domácích poslal do kabin. Vítek se zdá být v pořádku. Následující zápas s Benátkami již musíme brát jako přípravu na kvalifikaci. První zápas nás čeká již ve středu 21.3. na ledě velmi silného Přerova.“

Branky a nahrávky:

18 Šíp (Vlad), 37 Benda (Mocek, Šíp), 46 Šíp (Mocek)

Sestava: 

Vích – Zeman, Pilek, Mojžíšek, Vlad, Havlíček, Hlister – Mocek, Šíp, Koula, Daněk, Litera, Benda, Virág, Hornická, Kačo, Šťovíček.

Všechny zdraví Jindra Zeman

 

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!