AKTUALITY  ZÁPASY  STATISTIKY  SOUPISKA  FOTOGALERIE  ODKAZY  KOMENTÁŘE  MLÁDEŽ  INFO

BlueBoard.cz

od 1.září 2009

ROZPIS UTKÁNÍ 2016-2017 AKTUALIZOVÁN 18.7.2016

Proběhlo rozlosování zápasů soutěže druhé ligy. Jablonečtí začínají ve středu 14.září na domácím ledě od 18:00h. proti celku Klášterce nad Ohří.
Tuto sezonu odehraje jablonecký tým 11 zápasů ve středu na domácím stadionu, 6 v sobotu a 1 ve státní svátek. Venku pak 15 utkání v sobotu a tři ve středu. ... více ...

PŘÍPRAVNÉ ZÁPASY před sezonou 2016-2017 21.6.2016

Zhruba měsíc před startem nového ročníku druhé ligy se pomalu budou rozjíždět přípravné zápasy, Vlci se na domácím ledě předvedou celkem třikrát y už by se mohli objevit posily.
Už v čtvrtek 18.srpna se v úvodu přípravy střetnou s Nymburkem, v úterý 6.září potom změří své síly proti celku Děčína a o dva dny později proti Kolínu.
Všechny domácí zápasy začínají od 18:00h. a některé termíny se ještě mohou měnit.

16.8. Kolín - Jablonec
18.8. Jablonec - Nymburk
23.8. Děčín - Jablonec
30.8. Nymburk - Jablonec
6.9. Jablonec - Děčín
8.9. Jablonec - Kolín

OBSAZENÍ TRENÉRŮ na sezonu 2016-2017 21.6.2016

Vedení HC Jablonec n.N. oznámilo obsazení trenérů pro nadcházející sezónu 2016/17.
Co má léto společného s hokejem? Myslíte, že hokejisté nyní odpočívají? Opak je pravdou. Průběh letní přípravy všech žákovských kategorií je v plném proudu. Mládež se pilně připravuje na novou sezonu, trénují 3-4 týdně v ideálních podmínkách, které naše město nabízí.

TÝMTRENÉRVED.MUŽSTVASOUTĚŽ
DorostZEMAN Jindřich "B", KUBSCH Jiří "B"ZEMANOVÁ MartinaLiga st.dorostu
St.žáciBORNA Luboš, DEMEL Tomáš "B"ZAVADIL DanielLiga st.žáků
Ml.žáciHROUDA Josef "C", DEMEL Tomáš "B"ZAVADIL DanielLiga ml.žáků
3.-4.třídaKLÁMRT Pavel "C", MULAČ JakubKUBÍN TomášMinihokej+Vel.hokej
1.-2.třídaVAŠEK Petr "C", BEREŠ Roman "C",
POŠÍK Pavel "C"
UHLÍŘ VáclavMinihokej
PřípravkaMĚRTL Tomáš "C"BARTEL David
Trenér golmanůBOUŠKA Martin
Šéftrenér a metodik mládežeDEMEL Tomáš "B"

Přejeme kolektivu trenérů, ať se jim daří vzájemná spolupráce, rozvoj dovedností našich mladých hokejistů a hodně štěstí v soutěžích. Cílem je, aby naši hráči byli po sportovní i lidské stránce v opravdu kvalitních rukou.

AKTIV DRUHOLIGOVÝCH KLUBŮ - všechno jinak 24.5.2016

V pražském sídle Českého svazu ledního hokeje se v úterý večer uskutečnil aktiv druholigových klubů, na kterém padlo zřejmě definitivní rozhodnutí v otázce systému třetí nejvyšší soutěže.
Původně plánované divize nahradí tři skupiny. Do druhé ligy se nepřihlásilo mužstvo Velkého Meziříčí. Přihlášku naopak podala Břeclav, jejíž zástupci ale v Praze chyběli.

Systém soutěže - Západ a Střed
V základní části se bude hrát čtyřkolově každý s každým. Následné úvodní kolo play-off si zahraje osm nejlepších mužstev v rámci skupiny a to na čtyři vítězná utkání. Čtyři nejlepší z těchto zápasů začínají čtvrtfinále křížem mezi skupinami (1. Západ – 4. Střed atd.), a to už stejně jako následné semifinále na tři výhry. Finalisté postupují do kvalifikace o WSM ligu. Finále pak opět na 4 vítězná utkání.

Systém soutěže - Východ
Z této skupiny postupuje do play-off osm týmů. Jejich cílem bude soutěž vyhrát a probojovat se do kvalifikační trojky ke dvěma nejlepším týmům českých skupin.

Zajímavé jsou jistě i novinky v případě prodloužení jednotlivých zápasů. V základní části se v při nerozhodném výsledku hraje pětiminutové nastavení se třemi hráči do pole na každé straně. V play-off se prodloužení protáhne na deset minut a nastoupí k němu po čtyřech hráčích.

Složení jednotlivých skupin
ZÁPAD – Děčín, Jablonec, Vrchlabí, Trutnov, Bílina, KoBra Praha, Řisuty, Klatovy, Klášterec a Sokolov
STŘED – Pelhřimov, Žďár nad Sázavou, Havlíčkův Brod, Kolín, Nymburk, Tábor, Písek, Moravské Budějovice, Jindřichův Hradec a David servis České Budějovice
VÝCHOD – Nový Jičín, Poruba, Opava, Kopřivnice, Karviná, Vsetín, Valašské Meziříčí, Brno, Šumperk, Břeclav a Hodonín

SVAZ ODTAJNIL NOVÝ MODEL DRUHÉ LIGY 13.5.2016

Herní systém třetí nejvyšší hokejové soutěže v České republice postihlo doslova zemětřesení. Podle svazem zaslaného modelu by měly být druholigoví účastníci rozděleni do čtyř skupin (dvě české, dvě moravské) a navíc selektovány do divizí.

V praxi to znamená, že jednotlivé týmy čeká v základní části soutěže 42 zápasů. Se soupeři ze své divize se potkají šestkrát, na mužstva ze stejné skupiny, ale sousední divize narazí čtyřikrát a s některými dalšími celky se střetnou dvakrát.

Jablonecké hokejisty zavedl nový systém do divize (s každým 6x) s Děčínem, Trutnovem a Vrchlabím. Druhé kvarteto (s každým 4x) z dané skupiny tvoří Bílina, Klášterec nad Ohří, Řisuty, Sokolov. Po dvou zápasech (doma, venku) sehrají Vlci s Kobrou Praha, Kolínem, Nymburkem a Tábor.
Pro utkání s týmy z vlastní divize budou v kalendáři upřednostňovány středeční termíny kvůli nejbližší vzdálenosti.

Do play off postoupí 8 týmů, první čtyři z obou skupin. Osmifinále se bude hrát křížem se sousední skupinou na čtyři vítězná utkání, na postup ze čtvrtfinále a semifinále budou stačit tři vyhraná utkání. Ve finálové sérii se bude znovu bojovat o čtyři vítězství.

Složení jednotlivých skupin – Čechy
SKUPINA Adivize 1: Bílina, Klášterec nad Ohří, Řisuty a Sokolov. divize 2: Děčín, Jablonec nad Nisou, Trutnov a Vrchlabí.
SKUPINA Bdivize 1: Kobra Praha, Kolín, Nymburk a Tábor. divize 2: David servis České Budějovice, Jindřichův Hradec, Klatovy a Písek.

Složení jednotlivých skupin – Morava
SKUPINA Adivize 1: Karviná, Opava, Poruba a Šumperk. divize 2: Kopřivnice, Nový Jičín, Valašské Meziříčí a Vsetín.
SKUPINA Bdivize 1: Havlíčkův Brod, Pelhřimov a Velké Meziříčí, Žďár nad Sázavou. divize 2: Břeclav, Hodonín, Moravské Budějovice a Technika Brno.

Starší články :

Před sezonou