AKTUALITY  ZÁPASY  STATISTIKY  SOUPISKA  FOTOGALERIE  ODKAZY  KOMENTÁŘE  MLÁDEŽ  INFO

JABLONEC PORAZIL SOKOLOV 5:1

Výborný hokej v úvodních dvou třetinách a tři branky Kamila Bříšky, tak vypadalo klání jabloneckých hokejistů s celkem Sokolova. Ten přijel do Jablonce s mladým mužstvem a nezačal zápas vůbec špatně. Naopak, první minuty zápasu byly v jeho režii.

Domácí borci jako by potřebovali více času na start, ale naštěstí toho soupeř nevyužil. Pak však již byl k vidění rychlý a důrazný hokej s šancemi na obou stranách. Oba brankáři si rozhodně nestěžovali na nedostatek práce a první, kdo musel kapitulovat, byl hostující Fečo. V 11.minutě využili domácí početní výhodu a Mulač poslal Vlky do vedení. O minutu později se Jablonci rozpadla hra na čtyři útoky. Se zlomenou čelistí musel odstoupit agilní Babec. Hra si i nadále držela vysokou úroveň a půl minuty před koncem úvodní části se poprvé v zápase prosadil Bříška a zvýšil na 2:0 pro domácí.

A těm vyšel i vstup do druhé části hry. Po osmaosmdesáti sekundách přidal další branku do sítě hostí Peřina. Puk z jeho hokejky si našel cestu mezi betony hostujícího Feča. Hosté však vůbec nic nevzdávali a hrozili při každé možné příležitosti. Stejskal byl ale pozorný a na jeho straně stálo i štěstí, když mu pomohla i tyč jeho branky. Ve 39.minutě si pak strážce jablonecké svatyně připsal i asistenci u další branky. Jeho rozehrávku prodloužil Moravec na najíždějícího Bříšku a ten sám, tváří v tvář gólmanovi hostí, nezaváhal.

Po dvou třetinách tak byl stav utkání 4:0 pro domácí. Ještě před koncem druhé třetiny ale došlo k oslabení hostujícího celku a na zimní stadion mířila v ten večer již po druhé sanitka. Se zlomeným kotníkem putoval do nemocnice Šik. Stalo se tak po pádu při běžném souboji u mantinelu. Jestliže se po dvě třetiny hrál vynikající hokej, pak ta poslední přinesla, řečeno slovy hokejové klasiky, „holomajznu“. Domácí při vědomí vysokého vedení již zápas dohrávali, po zbytečných faulech a vyloučení však nechali soupeře skórovat. Třetím gólem ale jakékoli drama Bříška vyloučil.

Sestava : Stejskal (Vích) - Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů, Zeman, Žalud, Pulec, Bílek – Šulc, Bříška, Havlas – Nevyhoštěný, Demel, Peřina – Mulač, Brokeš, Frk – Gecko, Babec

Branky: 11.Mulač, 20.Bříška, 22.Peřina, 39.Bříška, 57.Bříška - 54.Račanský

Vyloučení 9:6       Využití 1:1

HC Klášterec n.O. - HC Vlci Jablonec nad Nisou 5:3 (4:1,0:2,1:0) 27.10.2016

Jablonečtí nezachytili v Klášterci úvod utkání a postupně během první třetiny nabrali už tříbrankové manko. Poté sice Zeman snížil, jenže Vrtek opět vrátil žlutomodrým vedení o tři góly. Ve druhé části se Vlci vzchopili, snížili na rozdíl jediné trefy, jenže víc už nepřidali, a tak se vraceli domů s prázdnou kapsou.

Sestava : Hosnédl (Bouška) – Zeman, Pilař, Čechura, Pavlu, Žalud, Bílek, Pulec, Šulc Bříška Havlas - Nevyhoštěný, Demel, Peřina - Mulač, Prokeš, Frk - Gecko, Homolka, Babec

Branky: 6.Šmejc (Macháček), 9.Gröger (Zicho, Zdeněk), 14.Žižka (Charousek, Zdeněk), 19.Vrtek (Hrdlička, Kuncl), 49.Charousek (Žižka, Toušek) – 16.Zeman (Havlas, Bříška), 24.Frk (Brokeš, Zeman), 30.Peřina (Demel)

Vyloučení :       Využití :

HC Řisuty - HC Vlci Jablonec nad Nisou 1:4 (0:1,1:3,0:0) 23.10.2016

DRUHÁ TŘETINA ROZHODLA

Další souboj o body svedli jablonečtí hokejisté na ledě Řisut. Domácí celek měl vynikající vstup do soutěže a tak byl v zápase favoritem. Vlci poprvé v tomto ročníku hráli od začátku na čtyři útoky, podporované sedmi beky. A efekt se dostavil. Jejich hra se zrychlila a domácímu celku byli více než rovnocenným soupeřem. Hrál se oboustranně rychlý, kombinační hokej, bez záludností a přehnané tvrdosti. Přispěli k tomu i rozhodčí, kteří od začátku trestali jakýkoliv náznak faulu a nenechali si do své práce mluvit ( na což doplatil domácí Kolařík).

Vlci svoji mírnou úvodní převahu dokázali přetavit ve vedoucí branku. V počtení výhodě se v 10.minutě trefil nechytatelnou ranou od modré Pavlů. I v posledních minutách třetiny byli Vlci mnohem nebezpečnější než Řisuty, využít toho však nedokázali.

Jenže i domácí tým umí hrát přesilovky a ve 25.minutě bylo srovnáno na 1:1. A zdálo se, že otěže utkání převezmou Řisuty. Odhodlání hostí bodovat však tentokrát slavilo úspěch. Po hrubce domácí obrany se ocitl na neuvěřitelně dlouhou dobu sám před gólmanem Peřina a chladnokrevně svoji šanci proměnil. Tento gól ukázal že obrana středočechů asi nebude v nejlepší pohodě. A Vlkům narostla křídla. Ve 35.minutě si šikovně naskočil ze střídačky za záda beků Demel, Pavlů jej přesnou kolmicí našel na modré čáře a hrající trenér svůj nájezd proměnil – 1:3 ! To ale nebylo vše. Naprosto stejná situace přišla o tři minuty později, navíc ještě s nezvyklou zápletkou. Za zády domácí obrany se ocitl tentokrát Šulc. Domácí brankář ve snaze upozornit své spoluhráče na číhajícího útočníka při klepání o led zlomil hůl ! Šulc tedy jel proti gólmanovi, který neměl hůl. Domácí jen přihlíželi s tím, že je asi hotovo. Jenže hostující útočník nedal ! Odražený kotouč ale v pohodě dojel Bříška a jeho bekhend znamenal již třígólové vedení pro hosty. S tím se také šlo do druhé přestávky.

Poslední část hry pak přinesla snahu domácích o zvrat. Jenže tentokrát velmi pozorně bránící Vlci a pozorný Stejskal žádné drama nepřipustili. „Odehráli jsme velmi dobrý zápas, vyšel tah se čtyřmi útoky a všichni hráči odvedli kvalitní výkony. O utkání rozhodla naše produktivita při zaváháních domácí obrany. Proti Řisutům na jejich ledě se nám nikdy moc nedařilo, tak jsme rádi, že to tentokrát vyšlo a vyhráli jsme“ řekl vedoucí mužstva.

Sestava : Stejskal (Vích) – Zeman, Pilař, Čechura, Pavlů, Žalud, Bílek, Pulec – Šulc, Bříška, Havlas - Nevyhoštěný, Demel, Peřina - Mulač, Brokeš, Frk - Gecko, Homolka, Babec

Branky: 25.Kolařík (Borovanský, Bílek) – 10.Pavlů (Čechura, Bříška), 28.Peřina (Nevyhoštěný, Demel), 35.Demel (Pavlů), 37.Bříška (Šulc, Pavlů)

Vyloučení 8:7 navíc Kolařík (RIS) a Zeman (JBC) 5min.       Využití 1:1

HC Vlci Jablonec nad Nisou - HC Trutnov 5:4pp (0:0,2:3,2:1-1:0) 15.10.2016

DALŠÍ VYDŘENÉ DVA BODY

Kdo se chce pobavit ubrečeným komentářem - viz HC Trutnov

Po tomto kole je velmi vyrovnaná tabulka od čtvrtého místa až na samotný konec. Branky padaly až v druhé třetině a byli to domácí, kdo první využil přesilovou hru. Po zásluze Kamila Bříšky šli Vlci do vedení. Jenomže náskok vydržel jen pouhé čtyři minuty, když dorážel odražený puk Chytráček. O minutu později šli Vlci opět do vedení, když Pavlů náhrou našel Brokeše a ten neměl sebemenší problém zakončit do prázdné branky. Pak přišel konec druhé třetiny a dva goly do šatny. Nejdříve na Stejskala poslal v přesilovce nechytatelnou dělovku extraligový Aleš Píša a za necelou minutu později skoroval Fedulov.

Třetí třetina se hrála stejně jako ta druhá. Spousta zbytečných faulů nejen ze strany hostů a špatné výroky rozhodčích. A rozhodla opět přesilovka. Frk ihned po vhazování překonal Jeschkeho a srovnal skore na 3:3. Trutnov se pak následně dostal do tlaku a vytěžil z toho další a v tomto zápase poslední branku. Pak přišlo několik šancí, ale všechny ztroskotaly na hostujícím golmanovi. Ale další, již několikátá, přesilovka přinesla "ovoce". Do prodloužení utkání poslal hráče v padesátésedmé minutě Nevyhoštěný, když srovnal stav na 4:4.

Početní výhoda domácích pokračovala i v prodloužení. Na trestné lavici seděl Poul za faul na "Démona" a Píša, který nešťastně vyhodil puk ze třetiny. Domácím stačila půlminuta na to, aby Jeschkeho překonali po páté. Dvoubodový zisk zajistil Jablonci v tomto zápase zaslouženě "otloukaný" Demel.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Žalud, Čechura, Pavlů , Zeman, Bílek – Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Havlas, Demel - Mulač, Brokeš, Frk - Gecko, Homolka, Peřina

Branky: 28.Bříška (Pavlů), 33.Brokeš (Pavlů), 42.Frk (Brokeš), 57.Nevyhoštěný (Čechura, Demel), 61.Demel (Peřina, Pavlů) - 32.Chytráček (Fedulov, Píša), 38.Píša (Poul, Ukhin), 39.Fedulov (Vácha, Kysela), 44.Hlaváček (Malý)

Vyloučení 10:16 navíc Brokeš (JBC) 10min NESP, Půlpán (TRU) 10min NESP, Poul (TRU) 5+DKÚ       Využití 3:1

HC Vlci Jablonec nad Nisou - HC Draci Bílina 5:4pp (3:0,1:3,0:1-1:0) 13.10.2016

VYDŘENÉ DVA BODY

Jablonečtí hokejisté mají na míle vzdálenou loňskou herní pohodu. Přesvědčit s o tom mohli diváci v domácím utkání proti Drakům z Bíliny. Vlci vedli po první části již 3:0, ale špatnou obrannou činností si nechali opět vyrovnat. Ti přijeli do Jablonce s omlazeným týmem a od prvního hvizdu ukazovali, že budou těžkým soupeřem. Velmi dobře bruslili, byli důrazní a právě to dělalo domácím hokejistům značné problémy.

Vlci mohou přidat do tabulky další body už v sobotu proti Trutnovu.

Sestava : Stejskal (Bouška) – Žalud, Pilař, Čechura, Pavlů , Zeman, Bílek, Pulec – Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Havlas, Demel - Mulač, Brokeš, Frk - Gecko, Homolka, Peřina

Branky: 12.Bříška (Frk), 12.Havlas (Pavlů), 14.Bříška (Tondr, Šulc), 27.Bříška (Tondr, Pilař), 63.Tondr (Bříška) – 21.Böhm, 24.Petráš (Čmolík, Fučík), 30.Komínek, 47.Petráš (Trübenekr, Čmolík)

Vyloučení 6:8       Využití 2:0

HC Kobra Praha - HC Vlci Jablonec nad Nisou 6:4 (2:1,2:3,2:0) 9.10.2016

KOBRA NAD SÍLY VLKŮ

Pražská Kobra patří, stejně jako v minulé sezóně, k favoritům soutěže. Vlci bez Stejskala a Moravce rozhodně ale nechtěli favoritovi odevzdat body zadarmo.

V utkání začaly padat branky velmi rychle hned v první minutě po chybě hostujícího Hosnedla. Ten si vyjel pro puk až mezi kruhy, trefil přesně Jedličku, který bez problémů zakončil do úplně prázdné branky. Hosté ale odpověděli bleskově. Po dvou minutách prokličkoval po pravé straně Lukáš Tondr, nahrál Bříškovi a Bílka prostřelil mezi betony. V první třetině ještě jednou skorovali domácí, když se prosadil kapitán Jiří Jakeš.

Druhá třetina byla divoká. Hosté nejprve během pěti minut otočili skóre z 2:1 na 2:4, poslední brankou navíc Bříška zkompletoval hattrick. Pak ale zabrali domácí a v poslední minutě v rozmezí 42 vteřin vyrovnali Hlinka s Antončíkem.

Za stavu 4:4 začalo poslední dějství a slibovalo tak napínavý souboj a přetahování o vítězství. Hrálo se ve vysokém tempu a hráči si nic nedarovali. Jenomže branky už dávali jen domácí. Nejprve trefil prázdnou bránu Jakeš a druhou branku přidal Tuma, když seděl hostující Pavlů. Kobře se tak odveta za loňské semifinále vydařila, Vlky porazila 6:4.

Vlci tak v Praze na body nedosáhli a další budou chtít určitě získat doma už tuto středu proti Bílině.

Sestava : Hosnedl (Bouška) – Žalud, Pilař, Čechura, Pavlů , Zeman, Bílek , Pulec – Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Havlas, Gecko - Mulač, Brokeš, Frk - Homolka, Peřina

Branky: 1.Jedlička, 19.Jakeš (Jedlička, Antončík), 40.Hlinka (Vlach), 40.Šteiner (Jedlička, Antončík), 47.Jakeš (Šteiner, Jedlička), 53.Tuma (Semrad) – 3.Bříška (Tondr, Pilař), 30.Nevyhoštěný (Žalud, Havlas), 33.Bříška (Tondr, Pavlů), 35.Bříška (Tondr)

Vyloučení 4:7       Využití 1:1

HC Vlci Jablonec nad Nisou - SHC Klatovy 7:4 (1:0,4:2,2:2) 2.10.2016

V sobotu na zimním stadionu v Jablonci domácí zvítězili 7:4. V první třetině padl jen jeden gol, když na konci druhé minuty domácí využili přesilovku. Z pravé strany posunul puk Mulač, Pulcovu střelu Polívka vyrazil jen před sebe a Marek Frk doklepl puk do sítě. Pak však převzali iniciativu Klatovští, ale Hosnedla překonat nedokázali. Vlci získali převahu poté, co byl v 8.minutě vyloučen klatovský Němec. Nevyhoštěný však trefil jen tyč. Klatovy zlobily domácí ještě v závěru třetiny, ale branku nedaly. Největší šanci hostí měl ve 14.minutě Uhlík.

Druhá třetina rozhodla. Z prvních čtyř branek padly hned tři v přesilovce a čtvrtý gól pak padl přesně ve chvíli, kdy se hráč z trestné lavice vracel. V souboji brankářů Lukáš Hosnedl jasně předčil Patrika Polívku, protože Klatovy měly během zápasu častěji puk na holích, ale Hosnedl dokázal chytit něco navíc. Proti dvěma minelám v obraně Klatov, po nichž šly Jablonečtí do trháku až na 5:1, však těžko mohl Polívka něco zmoci. Klatovy sice v samotném závěru snížily na 2:5, ale hráli jen pět obránců a na tři útoky.

Začala třetí třetina a byli to opět domácí, kdo dával branku. Brokeš vybojoval puk na obranné modré, zavezl ho do pásma, tam se dostal po několika odrazech puk k Peřinovi a ten našel Michala Nevyhoštěného. Jenomže po dvaceti vteřinách po chybě domácí obrany se zmocnil puku Tomáš Pacanda, který střelou z prostoru mezi kruhy trefil přesně levý růžek Hosnedlovy branky. A to nebylo vše. Slavík pálil od modré čáry doprostřed branky, ale Hosnedl puk neudržel a ten se dostal na levou stranu k maličkému Pacandovi, který prostřelil Hosnedla. Ten mnoho neviděl. Pacanda tak v dnešním zápase dokonal hattrick! Po této brance si hosté berou oddechový čas a chtějí ještě něco se zápasem udělat. To se ale nedaří. Kamilu Bříškovi sice trochu utekl kotouč v samostatném úniku proti prázdné brance, ale díky kombinaci s Lukášem Tondrem se znovu dostal k puku a trefil prázdnou branku.
Utkání rozhodly přesilové hry ve druhé třetině, kdy domácí odskočili na 3:1. Klatovy nastoupily jen se čtrnácti hráči do pole, ale vzdorovaly statečně až do samotného konce. Dokázaly snížit na 4:6, ale při power-play inkasovaly sedmou branku.

Sestava : Hosnedl – Moravec, Pilař, Čechura, Pavlů , Zeman, Bílek, Pulec – Šulc, Bříška, Tondr - Nevyhoštěný, Havlas, Gecko - Mulač, Brokeš, Frk - Babec, Homolka, Peřina

Branky: 2.Frk (Mulač, Pulec), 31.Brokeš (Pulec, Mulač), 34.Tondr (Šulc, Bříška), 35.Havlas, 37.Šulc (Tondr, Moravec), 42.Nevyhoštěný (Peřina), 60.Bříška (Tondr) – 23.Uhlík (Kaňák, Topinka), 40.Pacanda (Kaňák, Slavík), 42.Pacanda, 58.Pacanda (Slavík, Topinka)

Vyloučení 7:7       Využití 2:2