S Chrudimí jak na kolotoči.

HC Vlci Jablonec : HC Chrudim 8:5 (3:3 3:2 2:0)

Po páteční výhře v Mělníku přivítali v nedělním dopoledni jablonečtí dorostenci na svém ledě Chrudim. Ve své soutěži v lize staršího dorostu se Chrudim pohybuje v polovině tabulky a první utkání na ledě Chrudimi lépe vyznělo právě pro Vlky.

Chrudimští mladíci vstoupili do utkání jak se lidově říká bez bázně a hany. Než se stačili Vlci nadechnout prohrávali 0:2. Vlci zjistili, že dnes se zadarmo nic dávat nebude a tak museli šlápnout do pedálů. První kdo tak učinil byl Petr Benda, když v 6 minutě snižoval na rozdíl jediné branky. V první třetině se ještě přidali Jan Málek a Václav Mocek. Vedení Vlkům nevydrželo ani do první přestávky, kdy soupeř opět využil nepozornosti domácích a srovnal skóre na 3:3.

Ve druhém dějství se Vlkům vždy dařilo odskočit o jednu branku, ale mládenci z Chrudimi si následně vždy vzali remízu zpět. O branky domácích se ve druhé třetině zasloužili dvakrát Patrik Šíp a obránce Jan Málek. I přes aktivitu hostí šli domácí do kabin s jednobrankovým vedením.

Do třetího dějství trenér Vlků stáhl hru na tři formace a Vlci na ledě začínali dominovat. Ve 43 minutě po samostatném úniku zvyšoval Miroslav Litera a v závěrečné minutě utkání upravil skóre Petr Benda na konečných 8:5.

V neděli zajíždějí Vlci do Nového Města nad Metují, které v současné době opanuje druhou příčku v tabulce právě za Jabloneckými Vlky. Utkání tak slibuje pěkný náboj.

Trenér Vlků Jindra Zeman: „Chlapci se musejí naučit, že na lídra tabulky chce každý zahrát nejlepší hokej jaký umí. Vůbec jsem nebyl spokojený se vstupem do utkání. Byl jsem odhodlaný hrát co nejdéle na čtyři útoky. Otěží jsme se chopili až v závěrečném dějství a musím smeknout před aktivní hrou soupeře především ve středním pásmu. Co mě naopak zaujalo byla hra našeho benjamínka Jáchyma Šťovíčka. Jáchym hrál svoje první utkání za starší dorost a je až o čtyři roky mladší než někteří jeho spoluhráči. Svoji roli přijmul s klidem a grácií. Jen tak dál Jáchyme. V novém Městě nás čeká jeden z nejtěžších soupeřů v druhém kole této soutěže.“