Šlágr kola v Děčíně

Domácí celek zatím neztratil v soutěži ani bod a jasně vede. Vlci stoprocentní bilanci nemají, z pěti utkání ale odešli čtyřikrát jako vítězové. A v přípravných utkáních to byli právě Vlci, kteří byli oproti domácím Medvědům úspěšnější. Dal se tedy čekat špičkový druholigový hokej a boj o každý kousek ledu. Lépe do utkání vstoupili jablonečtí borci.

Po půl minutě hry byl vyloučen domácí Vaněk a Jablonec početní výhodu využil. Přesnou ranou se o to zasloužil Jan Víšek. Hned vzápětí dostali možnost hrát přesilovku domácí, hosté ale jejich tlak přečkali bez úhony. Stejně tak, jako obrovskou šanci Děčína v šesté minutě po závaru před Hosnedlem v jablonecké brance. Ani v dalším průběhu první třetiny nedokázali domácí najít cestu pro kotouč za Hosnedlova záda a protože ani Vlkům se nepodařilo podruhé překonat Lavingera, šlo se do šaten za jednobrankového vedení Vlků.

To se změnilo hned v úvodu druhé části hry. Domácí celek hrál přesilovku při vyloučení Homolky, jenže do brejku se dostal hostující Havlas, byl faulován a následující trestné střílení s přehledem proměnil – 2:0. Neuběhla ani minuta a situace se opakovala. Tentokrát na druhé straně. Jenže domácí Navarra na Hosnedla nevyzrál ! Ve 25.minutě se ale domácí dočkali a Kaltenböck snížil na rozdíl jedné branky. Domácí branka nabudila a ve 28.minutě bylo srovnáno, když domácí Hašek využil dvojnásobnou přesilovku pěti proti třem. O minutu později se pak strhla za jabloneckou brankou šarvátka a na obou stranách bylo po dvou vyloučených. Domácí Sladkovský dokonce s 5 minutami a osobním trestem do konce utkání. Při hře 4 na 4 pak byl vyloučen hostující Bříška za vysokou hůl, přesilovku čtyři na tři ale Děčín nevyužil. Ovšem o chvíli později bylo vše jinak . Děčínský Hašek dokonal obrat a poslal svůj tým do vedení 3:2. Vlci se ale ani náhodou nevzdávali, nepříznivý vývoj je na kolena nesrazil a ve 38.mintě Havlas zblízka srovnal na 3:3 !

Do závěrečného dějství se tedy šlo za vyrovnaného stavu. A poslední třetina tak byla ve znamení bitvy o každý kus ledu. Výhodné situace se střídali na obou stranách, oba gólmani ale byli muži na svém místě. V šanci tak neuspěl hostující Víšek, Mulač i Brokeš, stejně tak jako domácí Hašek nebo Oliverius. V 51.minutě Vlci přeci jen uspěli. Po přihrávce od Bříšky se dostal před Lavingera Lukáš Tondr a domácí gólman byl proti jeho střele bez šancí – 3:4 ! A mohlo být ještě veseleji, Mulače v šanci ale domácí brankář vychytal. Po té museli hosté čelit tlaku domácích, který vyvrcholil závěrečnou minutu a půl trvající power play. Vlci ale zvládli i tuto situaci a z Děčína si po strhujícím zápase vezou tři body za vítězství 4:3 ! Připravili tak domácím první porážku v soutěži a potvrdili dobrou formu. Tu můžou potvrdit v sobotním utkání, ve kterém hostí od 18 hodin celek Řisut.

HC Děčín : HC Vlci Jablonec 3:4 (0:1, 3:2, 0:1)

Branky : 25. Kaltenböck (Oliverius), 28. Hašek (Kaltenböck, Volráb), 32. Hašek – 2. Víšek (Pavlů), 22. Havlas (TS), 38. Havlas (Pavlů), 51. Tondr (Bříška, Homolka)

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Hosnedl (Petruželka) – Moravec, Žalud, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M., Zeman, Pulec – Homolka, Bříška, Tondr L. – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Mulač, Brokeš, Babec – Frk, Peřina, Gecko

Foto : Miroslav Zdražil