Sokolov ve šlágru 2. ligy přehrál Jablonec

V úvodu se Baník do svého soupeře pořádně zakousnul. Bohužel pro domácí však výsledkem byly pouze přesilové hry Sokolova. Baník si vypracoval několik šancí, nejblíže byl gólu David Hruška, který v krátkém sledu dvakrát trefil tyč. Hosté sice číhali na každou příležitost k brejku, v prvním dějství však byl jednoznačně lepší sokolovský tým, avšak bez gólového efektu.

V úvodu druhé třetiny konečně udeřilo. Baník hrál další přesilovou hru, když David Hruška zpoza brány odrazem o brankáře překlopil štěstěnou na svou stranu – 1:0. Zanedlouho tentýž hráč měl další příležitost, ale v samostatném nájezdu na Hosnedla nevyzrál. Pak se ke slovu dostali i hosté, ale domácí defenziva v čele s Tomášem Závorkou byla pozorná. Ve 36.minutě Baník skóroval podruhé. Střela od modré čáry od Přindiše propadla až za záda Hosnedla a domácí vedli již 2:0. A protože další šance na obou stranách zůstaly nevyužity, stejný stav platil i po čtyřiceti minutách.

Ani ve třetí třetině Baník ve svém úsilí nepolevoval. Hráči plnili své úkoly a hra měla říz. Domácí tým měl stále o něco navrch, ale i hosté byli neustále nebezpeční. David Hruška se v 51.minutě dostal do dalšího sólového nájezdu, ale i tentokrát byl vítězem tohoto souboje brankář Hosnedl. Jenže o chvíli později přišla velmi důležitá třetí branka. Bečvář od mantinelu našel Jakuba Vránu, který mezi kruhy vystřelil a zvýšil vedení Baníku na 3:0. Sokolov tak mířil za cenným vítězstvím. V předposlední minutě se dočkali i hosté zásluhou produktivního Bříšky, čímž skončila neprůstřelnost Tomáše Závorky, ale inkasovaný gól byl pouze korekcí skóre.

HC Baník Sokolov : HC Vlci Jablonec nad Nisou 3:1 (0:0,2:0,1:1)

Sestava: Hosnedl (Jelínek) – Abraham, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Pilař, Havelka ,Melovič – Plíhal, Tondr, Bříška – Homolka, Brokeš, Maďar – Frk, Nezbeda, Babec – Švík

Branky: 23.Hruška (Přindiš, Vracovský), 36.Přindiš (Hotěk), 55.Vrána (Bečvář, Pajk) – 59.Bříška (Abraham, Tondr)

Vyloučení – 4:5      Využití – 1:1