Ukončení trenérské činnosti.

Třináct slovy, nebo 13 číslicemi? Ve skutečnosti to není podstatné, ale právě toto číslo v letech vystihuje mojí trenérskou aktivitu v ledním hokeji. Po celou dobu jsem byl věrný jednomu klubu a to TJ HC Jablonec. Právě u Vlků v Jablonci nad Nisou mě životní pouť zavedla na trenérskou dráhu. Zmíněné číslo vystihuje právě jednu generaci od přípravky až k dospělosti. Toto období mého života mi přineslo spousty životních poznatků a zajisté mě vybavilo nespočtem životních zkušeností. Po přečtení citátu Karla Čapka: „Kritizovat – to znamená usvědčit autora, že to nedělá tak, jak bych to dělal já, kdybych to uměl“,  jsem se naučil lépe pracovat s touto lidskou vlastností.

Jsem velmi potěšen, že poslední sezóna našich svěřenců v mládežnickém hokeji byla nadmíru úspěšná. Před čtyřmi lety tito borci postupovali z krajského dorostu do celostátní ligy dorostu. Ve své poslední sezóně před odchodem mezi seniory postoupili mezi 3 nejlepší celky této soutěže a zúčastnili se tak kvalifikačních bojů o extraligovou příslušnost.

Důvody mého rozhodnutí jsou prosté. Jedná se čistě o mé profesní vytížení. Ve firmě, ve které pracuji musím na svá bedra převzít větší část zodpovědnosti. Den není nafukovací a lidské tělo není stroj, do kterého stačí dolévat palivo a občas ho promazat.

Chtěl bych touto cestou poděkovat především své ženě za trpělivost, kterou se musela obrnit a hlavně za pomoc na pozici vedoucí týmu. Dále všem trenérům, kteří pomáhali rozvádět mé trenérské zkušenosti. Všem mým asistentům, vedoucím a lidem, bez kterých bychom nikdy nemohli vytvořit takové hokejové zázemí, jaké naši synové měli. V neposlední řadě také děkuji vedení klubu za dlouholetou spolupráci.

V sobotu 14.4.2018 od 17:00 pořádáme malé slavnostní rozloučení s uplynulou sezónou a velké loučení s mým hokejovým životem. Kdo se bude chtít této akcičky zúčastnit, je srdečně zván do našeho bufáče u Petry na hokejáči. Budu velmi potěšen, pokud se vám podaří najít si cestu na stadion a společně zavzpomínat na časy, které jsme společně prožili.

VŠECHNY VÁS ZDRAVÍ VÁŠ JINDRA ZEMAN