Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Úspěšné vykročení Vlků

Téměř tropické vedro provázelo úvodní kolo nového ročníku druhé hokejové ligy. Jablonečtí Vlci cestovali k prvnímu klání na led Nymburka. A po rozbruslení bylo v jejich kabině slyšet unisono „Je hrozný vedro…“ a propocené dresy to potvrzovaly. Nic to ale nezměnilo na tom, že se od prvního hvizdu hrál hodně svižný hokej.

Domácí celek začal zostra, Vlci ale nezaostávali a byli to oni, kdo se ujal vedení. Bekhendem, spíše nahozením než střelou, překonal domácího gólmana Mulač. Radost z vedení si ale jablonečtí neužívali příliš dlouho. Podobným způsobem a za pomoci teči několika bruslí, zkušený domácí Stehlík o čtyři minuty později vyrovnal. A nesmlouvavý boj pokračoval. Jak později glosoval mladý útočník Vlků Švík : „soupeř na nás vlítnul, bylo to těžký, ale zvládli jsme to …“ .

Do druhé třetiny udělal hostující trenér drobné změny v sestavě, Švík se posunul do první formace a na střídačce zůstala čtvrtá útočná řada. Tempo utkání se však nezměnilo. V polovině zápasu pak šli Vlci opět do vedení, když se důrazem v těsné blízkosti branky prosadil po náhře Bříšky Nevyhoštěný. Těsné vedení si pak hosté udrželi i do poslední části hry.

A byl to právě mladý Švík, který ve svém prvním startu v dospělém hokeji přidal další trefu do domácí sítě. Jak se později ukázalo, byl to rozhodující gól. A takto to viděl úspěšný střelec: „dostal jsem se do dobré lajny, Kamil (Bříška) a Nevy (Nevyhoštěný) mi hodně pomáhali. Dostal jsem za úkol být před brankářem, Pavlů to tam dobře nahodil a já to zpracoval a dostal do branky“ . 3 : 1. Na drama se ale zadělalo v 51.minutě – unikající domácí útočník byl přibržděn faulem a nařízené trestné střílení Eis proměnil. Domácí pak vrhli vše do útoku, i rozhodčí dobře věděl, kdo je domácí. Vlci však v dramatickém závěru vedení uhájil a zaslouženě si vezou domů první tři body.

NED Hockey Nymburk : HC Vlci 2:3 (1:1,0:1,1:1)

Branky : 13.Stehlík (Josefus,Loučka), 51.Eis TS – 9.Mulač ( Abraham, Plíhal), 31.Nevyhoštěný (Bříška), 45.Švík (Bříška, Pavlů)

Vyloučení : 3 : 7 , navíc Eis (Nym) a Frk (Jbc ) 10 min osobní trest

Sestava : Jelínek – Čechura, Pavlů, Mrkvička, Abraham, Havelka, Melovič, Šuráň – Nevyhoštěný, Bříška, Tejko – Mulač, Plíhal, Maďar – Babec, Homolka, Frk – Gecko, Švík, Kotyza