Utkání rozhodla druhá třetina

V dalším zápase II.hokejové ligy jablonečtí Vlci znovu vysoko rozstříleli soupeře z Vrchlabí. Vzájemná utkání měla vždycky příznaky derby a stejně tomu bylo i tentokrát.

Čtyři stovky fanoušků, mezi nimi i vrchlabští, viděli hokej špičkové úrovně. Soupeř přijel s vidinou toho, že si z Jablonce odveze body. Zápas dvou týmů z čela tabulky tomu také zpočátku nasvědčoval. Vrchlabí vstoupilo do hry lépe, hráči lépe kombinovali, více rozehrávali a dokonce šli do vedení. Domácím se podařilo brankou Víška vyrovnat.

Do druhé poloviny Jablonečtí taktiku hry změnili. Šli důrazněji do soubojů, nepřenechávali soupeři šance a volný prostor. A brzy šli do vedení. Rozhodující okamžik přišel ve 38.minutě, kdy soupeř šel do oslabení 3na5. Domácí obě ořesilovky využili, dali dvě branky a před koncem třetiny ještě další. A to ještě rozhodčí neuznal regulérní branku. Druhou třetinu Vlci tak vyhráli 4:0.

V poslední třetině viděli fanoušci na ledě doslova divočinu. Oba týmy vsadily na tvrdý a útočný hokej. Soupeř už neměl co ztratit, tak vsadil na útok. Vlci zápas kontrolovali a přidali další góly na 8:2. Vrchlabí pak ještě v přesilové hře upravilo skóre na 8:4.

Pro jablonecké hokejisty to bylo velmi důležité utkání a ještě důležitější body, protože se chtějí opět usadit v čele tabulky, ve vedoucí skupině. Chtějí být nejhůře do čtvrtého místa, ale míří i výš. Trestné střílení viděli diváci na obou stranách, jen s tím rozdílem, že domácí ho proměnili. Emotivní utkání potěšilo diváky, kteří si skandováním říkalo o desítku.

K zápasu se vyjádřil také trenér Vrchlabí Petr Hlaváč: „V Jablonci se nám hraje vždycky perfektně. Dneska jsme to dobře rozehráli, pak jsme dostali nešťastný gól na 1:1, potom jsme neproměnili nájezd na 2:2, to bylo ve druhé třetině. Inkasovali jsme další góly a domácí nám utekli. Prohráli jsme o čtyři góly. Na to, co jsme dneska předvedli, jsme z toho ještě vyválčili přijatelný výsledek.“

HC Vlci Jablonec – HC Stadion Vrchlabí 8:4 (1:1, 4:0, 3:3)

Branky: 15. Víšek (L.Tondr), 29. Brokeš (Pavlů), 38. Mulač (Bříška), 38. Nevyhoštěný (Pavlů), 40. Mulač (Čechura), 47. L.Tondr (TS), 50. Moravec (Bříška), 52. Bříška (Mulač) – 7. Šimoníček (Pšurný, Jirků), 43. Šťastný (Filip, Pojkar), 55. Miškovský (Šimoníček), 59. Pojkar (Niko, Šťastný)

Sestava: Hosnedl (Petruželka) – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Holub, Tondr M., Pulec – Babec, Bříška, Tondr L., Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Brokeš, Gecko, Peřina.

Využití : 3:2       Vyloučení : 5:6