V infarktovém závěru rozhodl Mrkvička

Středeční druholigový zápas jabloneckých hokejistů měl hodně dramatický scénář. A tan rozhodně nebyl psán podle představy domácího celku. Ten totiž od začátku zápasu tahal za kratší stranu provazu. Hosté ze Dvora Králové v dosavadních zápasech nezískali ani bod a chtěli tento vývoj zlomit v Jablonci.

A šli tomu naproti – využili svoji první přesilovou hru a v páté minutě se ujali vedení. Hráli rychlý hokej s důrazným napadáním domácí rozehrávky a Vlci si s tím nevěděli rady. Krok srovnali v patnácté minutě, když se trefil Frk. Za nerozhodného stavu se šlo do kabin a pokyn trenéra domácích Vyskočila na úvod druhé třetiny byl jasný: „jdeme na to a začneme lépe, než tu první třetinu !„.

Opak byl pravdou ! Po 32 vteřinách se hosté po chybě domácích opět ujali vedení. Odpověď byla rychlá – minutu po té srovnal v přesilovce Bříška. Pak už se ale vše odvíjelo v režii hostí. Jednoduché – Vlci útočí, chyba v rozehrávce, únik do rozestoupené obrany – gól ! Na konci druhé části pak na ukazateli svítil stav 2:4. A bylo hůř.

V úvodu třetí části hosté zvyšují na 5:2 v jejich prospěch a zdálo se, že, řečeno slovy fanouška „ je vymalováno„ ! Nebylo. K obratu zavelel Bříška, po akci Tondra snížil. Napodobil ho Mulač a v čase 48:08 to bylo 4:5 z pohledu Vlků. Pak ale začal trochu úřadovat sudí, na ledě se jiskřilo a přibývalo vyloučených. Hlavně na straně jabloneckého celku. Ten se dvakrát po sobě ocitl dokonce ve třech hráčích na ledě. A toto oslabení mělo netradiční průběh. Po akci Pavlů srovnal stav zápasu necelé tři minuty před koncem Plíhal. A drama vrcholilo. Se šťastným koncem pro Vlky. V čase 58:17 po přesné nahrávce Maďara dostal kotouč za záda hostujícího gólmana Mrkvička a obrat v zápase byl dokonán ! Ač tomu podle vývoje utkání ještě deset minut před koncem nikdo nevěřil, Jablonec utkání otočil a získal plný počet tří bodů !

„Neodehráli jsme dobrý zápas. To, že to nebude jednoduché se vědělo, ovšem že utkání bude mít takový průběh jsme opravdu nečekali. Soupeř byl agresivnější, šel si za ziskem prvních bodů a nebyl od nich daleko. Klobouk dolů, kluci to nezabalili a v poslední třetině, i když nám sudí moc nepřál, dokázali zabrat a zápas otočili. Fakt vydřené vítězství, rozhodla vůle, když se hra nedařila“ hodnotil zápas vedoucí týmu Vlků Březina.

HC Vlci – HC Rodos Dvůr Králové 6 : 5 (1:1,1:3,4:1)

Branky : 15. Frk (Maďar), 22. Bříška (Pavlů), 44. Bříška (Tondr), 49. Mulač (Mrkvička,Abraham), 57. Plíhal ( Pavlů), 59. Mrkvička (Maďar) – 5.Hamerský (Filip,Petira), 21. Valášek (Fořt, Filip), 24. Luštinec (Havlas), 25. Tondr M. (Dušek,Půhoný), 44. Fořt ( Půhoný)

Vyloučení – 11:7          Využití – 1:1            V oslabení – 1:0

Sestava: Hrstka (25.Jelínek) – Čechura, Pavlů, Abraham, Havelka, Mrkvička, Melovič, Šuráň, Homolka – Nevyhoštěný, Bříška, Tondr – Maďar, Plihal, Frk – Mulač, Brokeš, Babec – Švík, Tejko, Gecko