shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

foto: Archiv HC

Vlci chybovali a soupeř je nešetřil

Utkání 22. kola 2. ligy ledního hokeje skupiny Západ se odehrálo 2. prosince na zimním stadionu v Jablonci nad Nisou. Utkaly se týmy HC Vlci Jablonec nad Nisou a HC Baník Sokolov.

„Udělali jsme v zápase šest chyb a dostali z toho pět gólů,“ tak stručně glosoval zápas trenér domácích Tomáš Demel.

A měl pravdu, v utkání II. ligy, vynikající úrovně, to byly právě chyby domácí defenzívy, které rozhodly o vítězi. Hosté tahali od začátku za delší konec provazu a v 5.minutě šli do vedení. O minutu později Vlci Havlasem vyrovnali, jenže dobře hrající soupeř se opět ujal vedení. A historie se opakovala – Vlci srovnali, aby opět chybovali a v 15.minutě inkasovali. Za stavu 2:3 se šlo do kabin.

Ve druhé třetině výborný hokej nahoru – dolu pokračoval. Vlci se častěji dostávali do střeleckých příležitostí a vyrovnání viselo ve vzduchu. Přišlo ve 30.minutě, když při vlastním oslabení vzal kotouč na hokejku před vlastním gólmanem Tondr. Proháčkoval se přes celou hrací plochu a svoji pouť zakončil přesnou střelou – 3:3. Jenže přišla další hrubka obrany a o minutu později Sokolov opět vedl. Vlci však kapitulovat nehodlali, dál bojovali. Odměnou jim byla Víškova vyrovnávací branka v přesilové hře těsně před koncem druhé části.

Poslední třetina přinesla vynikající gradaci zápasu. Stav byl dlouho vyrovnaný a zdálo se, že vše spěje do prodloužení. Pak ale přišla rozhodující půlminutovka. V 57.minutě nejprve Víška vychytal ve stoprocentní šanci hostující Fečo, aby téměř z protiútoku využil zaváhání v domácí obraně Hruška a poslal Sokolov do vedení. V té době již hráli Vlci v notně redukované sestavě – pro zranění odstoupil ve 40.minutě Homolka, osobní trest do konce utkání ve 44.minutě vyfasoval Pavlů a „desítku „si vykoledoval v 51.minutě Brokeš.

I tak ale domácí přišli v závěru s hrou bez brankáře – a dvakrát v ní inkasovali. Hosté si tak s duelu prvního s druhým odvážejí cenné vítězství ze zápasu, který měl více než druholigovou úroveň.

HC Vlci Jablonec – HC Sokolov 4:7 (2:3, 2:1, 0:3)

Sestava : Hosnedl, Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr Martin, Homolka, Bříška, Tondr Lukáš, Víšek, Havlas, Mulač, Brokeš, Babec, Peřina, Gecko

Využití : 1:1     V oslabení  1:0        Vyloučení :  8:7   navíc Pavlů OK do konce utkání a Brokeš 10min OT

BŘÍŠKA HLÍDAL TELEFON
A také měl zvláštní náboj pro kanonýra Kamila Bříšku. Ten nastoupil do utkání s očekáváním zprávy o narození potomka! Na střídačce hlídal, kdy zazvoní mobil. „Bude to syn, Oliver,“ prozradil a spěchal po utkání domů.

Foto : Deník Petr Zbranek

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!