Vlci doma opět padli

Jabloneckým nevyšel další domácí zápas, když po první části prohrávali s Rodosem už o dvě branky. Za domácí dával branky jen Lukáš Tondr, ale dotahoval marně.

Ve třetí třetině už hosté převážně bránili, mohli se spolehnout na skvělého Františka Veselého v brance. Skóre ještě kosmeticky upravil tři sekundy před koncem Tadeáš Kocián a domácí na vlastním ledě o body znovu přišli.

Trenér hostů Juraj Jurik okomentoval vítězný zápas slovy: „Věděli jsme, že zajíždíme k favoritovi naší skupiny. Chtěli jsme hrát ze zajištěné obrany a to se nám dařilo. Domácí dnes nebyli ve své kůži. Bylo důležité, že jsme se v první třetině dostali do vedení 2:0. V některých momentech jsme měli štěstí, ale to k hokeji patří. Minulý zápas v Letňanech jsme prohráli, dnes jsme utkání venku dovedli do vítězného konce. U prvního se body lehce nesbírají. Jsme za ně rádi, potřebovali bychom je ještě potvrdit v domácím zápase. Kolem osmého místa v tabulce jsou týmy hodně vyrovnané. Další utkání doma hrajeme s Kobrou. Sice ji známe, ale každé utkání je jiné. Do play off bychom se chtěli dostat.“

Vedoucí týmu Vlků Josef Březina: „Odehráli jsme velmi nepovedený zápas. Z naší hry se v poslední době vytratila lehkost, rychlost a hokejové překvapení. Když se k tomu přidají hrubé individuelní chyby, není divu, že výsledek je takový, jaký je. Soupeř výborně bruslil a dobře takticky zvládl konec zápasu. Po zásluze zvítězil.

HC Vlci Jablonec nad Nisou – HC RODOS Dvůr Králové n. Labem 2:4 (0:2, 1:1, 1:1)

Branky a nahrávky: 29.L.Tondr (Bříška), 45.L.Tondr (Moravec) – 15.Valášek, 20.Ukhin (Luštinec), 24.Karlík (Hrazdira, Fořt), 60.Kocián (Ukhin, Luštinec)

Vyloučení: 5:8 navíc M.Tondr 10min       Využití : 2:0        V oslabení: 0:1