Vlci na Sokolov nestačili

V dalším utkání II. hokejové ligy jablonečtí Vlci nestačili na soupeře ze Sokolova. I když vstřelili úvodní branku utkání, tři body putovaly na konto hostujícího celku.

„Proti soupeři, jako je Sokolov, nemůžete hrát v oslabení. Sokolovští velmi dobře bruslí, jsou důrazní v osobních soubojích a před brankou. A trestají chyby.“ Bohužel, ač to trenér Petr Vyskočil jabloneckým hráčům zdůranoval, tak Vlci právě na zbytečná vyloučení a nedisciplinovanost doplatili.

A jak hodnotil zápas vedoucí mužstva Vlků Josef Březina? „Začali jsme dobře, šli jsme do vedení, dokonce o dvě branky. Jenže právě pak v oslabení jsme inkasovali a soupeře pustili do hry. Rozhodující bylo oslabení 3 na 5 v úvodu druhé třetiny. Sokolov vyrovnal a i když jsme ještě dali branku a vedli, iniciativu převzal soupeř.“

A tak to bylo. Sokolov se rozjel, předčil domácí tým v rychlosti bruslení i v kombinaci a dařilo se mu také střelecky. Na konci druhé části tak svítil na ukazateli skóre stav 3:6 a o osudu utkání bylo rozhodnuto. Definitivní tečka za domácími šancemi pak přišla po třinácti vteřinách poslední části hry. Hosté přidali sedmou branku, v domácí svatyni nahradil Jelínka Hrstka a zápas se víceméně již dohrával. Pravda, oboustranně ve vysokém tempu, s řadou šancí na obou stranách, ale již bez brankového vyjádření. A tak Vlci zůstali v zápase bez bodového zisku, všechny body zaslouženě putovaly do Sokolova.

HC Vlci Jablonec – HC Baník Sokolov 3 : 7 (2:1,1:5,0:1)

Branky: 3.Babec (Nezbeda, Homolka), 11.Tondr, 28.Frk (Bříška, Brokeš) – 12.Šik (Čurda, Kuběna), 24.Šik (Kuběna, Stříbrný), 30.Čejka (Trapl), 33.Kuběna (Vrána, Stříbrný), 35.Kuběna (Rohan, Hruška), 36.Zadražil (Bečvář), 41.Zadražil (Přindiš, Vracovský)

Vyloučení: 7:8      V oslabení: 1:0       Využití: 1:3

Sestava: Jelínek ( 41. Hrstka) – Havelka, Abraham, Čechura, Pavlů, Mrkvička, Melovič,Šuráň – Mulač, Bříška, Tondr – Maďar, Brokeš, Frk – Babec, Nezbeda, Homolka – Hájek, Šilhán