Vlci padli po druhé – ve středu hrají o všechno

Po domácí prohře cestovali Vlci k utkání do Mostu s odhodláním srovnat stav série. A nezačali vůbec špatně.

V osmé minutě využili přesilovou hru a dělovka Mrkvičky je poslala do vedení. Jenže podobně jako v prvním zápase se neradovali dlouho. Po necelých čtyřech minutách hráli přesilovku domácí borci a i oni početní výhodu využili. Hrál se v tu dobu rychlý, důrazný hokej, který se musel přítomným divákům líbit. Ovšem méně se jim líbila rychlá branková odpověď z hole Babce, která poslala Vlky opět do vedení.

S jednobrankovým náskokem nastupovali hosté i do druhé části hry. Oba týmy v ní zvolili opatrnější způsob hry a v něm byli úspěšnější domácí hokejisté, když ve 25.minutě opět srovnali stav zápasu. Po vyhraném vhazováním se trefil hned „z první“ Čmolík. A mohlo být pro Vlky ještě hůře. O minutu později zastavil unikajícího domácího útočníka nedovoleným způsobem Havelka a rozhodčí nařídil trestné střílení. Hosnedl však domácího Smolku vychytal. Vyrovnaný stav pak vydržel až do 37.minuty, kdy opět v přesilové hře skóroval Tondr a Vlci se opět ujali vedení.

To jim vydrželo do druhé minuty poslední části hry. V jejím úvodu hrál Most přesilovku, v ní sice neuspěl, jenže těsně po jejím konci srovnal s přispěním teče hostující obrany Hrdlička. Poté se na ledě odehrával boj o každý kousek ledu s řadou slibných příležitostí na obou stranách. Ve chvíli, kdy se již zdálo, že zápas dospěje do prodloužení a Vlci hráli přesilovku přišel smrtící úder Lvů. Po chybě v útočném pásmu ujela dvojice Kýhos – Smolka a druhý jmenovaný v čase 59,16 vstřelil vítězný gól domácích. Po dvou zápasech vede Most v sérii 2:0 a ve středu může v Jablonci sérii ukončit. Vlci však jistě udělají vše pro to, aby sezóna ještě neskončila.

Trenér Vyskočil po zápase řekl : „Dvě třetiny jsme tahali za delší stranu provazu, jenže pak jsme dostali gól na 3:3 odrazem od našeho obránce. Hra se stala opatrnější a soupeř byl v závěru šťastnější. Prohráváme dva nula, ve středu se hraje o všechno. Musíme se ještě více tlačit do střelby a poučit se z toho, co nefunguje. Konec ještě není ! „

Mostečtí Lvi – HC Vlci Jablonec 4:3 (1:2,1:1,2:0)

Branky : 12.Přeučil (Mála, Urbánek), 25.Čmolík (Böhm), 42.Hrdlička, 60.Smolka (Kýhos) – 8.Mrkvička (Tondr, Bříška), 13.Babec (Nezbeda, Homolka), 37.Tondr (Mulač, Mrkvička)

Sestava: Hosnedl (Jelínek) – Mrkvička, Abraham, Čechura, Melovič, Havelka, Šuráň – Mulač, Bříška, Tondr – Maďar, Brokeš, Frk – Babec, Nezbeda, Homolka – Švík