Vlci rozstříleli Most a oživili naději

Po dvou těsných vítězstvích mohli mostečtí hokejisté v Jablonci učinit poslední krok a poustoupit do dalšího kola play off. Jenže zápas se tentokrát odehrável ve zcela jiné režii. A tu psali domácí Vlci.

Tentokrát vstoupili do utkání s důrazem, zodpovědností a vysokým nasazením. Odměnou jim bylo vedení 3:0 po první části hry a další čtyři branky v soupeřově síti ve druhé třetině. Brankově tentokrát zabrala druhá formace Vlků a v ní konečně protrhl střeleckou smůlu Frk, který si připsal na své konto hned hattrick ! A podíl na tom měl, kromě výtečného výkonu všech spoluhráčů, i Patrik Maďar s pěti gólovými asistencemi. Přihrával totiž na gól ještě Brokešovi a Čechurovi.

Most tentokrát propadl v obranné činnosti a s přibývajícím časem i přidal na tvrdosti, často za hranicí povoleného. Vrcholem byl zákrok Böhma na Brokeše, po kterém domácí hráč patrně s otřesem mozku, zápas nedokončil. I přes vysokou prohru ale Lvi byli v útoku hodně nebezpeční, v cestě jim však stál výtečně chytající Hosnedl. Zaplněné hlediště se pak v závěru mohlo dočkat i vyvolávané desítky, Nezbedův únik ale gólman hostí Kovařík zlikvidoval.

Domácí kouč Petr Vyskočil pak zápas zhodnotil takto : „Dnes to bylo vše o koncovce a srdíčku. V prvních dvou utkáních jsme si asi mysleli, že budou fungovat stejné věci, jako v základní části. Jenže play off je jiné. To srdíčko tam dnes bylo a stejně tak důraz v zakončení. Určitě mne dnešní výsledek potěšil, takhle to ale mohlo být už dříve. Během utkání byla výtečná atmosféra, bylo hodně diváků a těm se muselo utkání určitě líbit. Vždyť 7:0 po dvou třetinách je hodně zajímavý výsledek. V pátek tedy cestujeme znovu do Mostu“.

Na otázku, zda Lvi zápas trochu nepodcenili odpověděl : „ Určitě ne , Most má svoji kvalitu. V prvních zápasech nám chybělo trochu štěstí, kdyby nám to tam padalo, mohlo už být hotovo. V pátek to bude hodně těžké, ale musíme bojovat !“

HC Vlci Jablonec – Mostečtí Lvi 9 : 1 (3:0,4:0,2:1)

Branky: 8.Čechura (Brokeš, Homolka), 11.Frk (Maďar, Brokeš), 12.Babec (Pavlů, Nezbeda), 21.Mrkvička (Abraham, Tondr), 23.Frk (Maďar, Brokeš), 33.Nezbeda (Homolka), 36.Brokeš (Maďar), 53.Babec (Homolka, Čechura), 58.Frk (Maďar) – 41.Smolka (Kýhos)

Sestava: Hosnedl (Jelínek) – Mrkvička, Abraham, Čechura, Melovič, Havelka, Šuráň – Mulač, Bříška, Tondr – Maďar, Brokeš, Frk – Babec, Nezbeda, Homolka – Švík, Gecko

Vyloučení: 4:10 navíc Přeučil a Havlůj ( Most ) 10min a Böhm (Most) trest ve hře.       Využití: 3:0