Vlci se doma pořádně nadřeli, soupeř překvapil

Zápasy s královédvorským Rodosem rozhodně nebývají jednoduché a platilo to i tentokrát. Vlci sice začali aktivněji a hned v úvodu měli dvojnásobnou početní výhodu při oslabení soupeře.

Jenže přesilovka se jim nevydařila a i následné akce nevedli k brankovému vyjádření. To hosté byli produktivnější a hned svoji první větší šanci Duškem využili a šli do vedení. A byli to oni, kdo se ujal iniciativy. To platilo do konce první části, když domácí před větší pohromou zachránila v jednom případě i tyčka Hosnedlovi branky.

Na začátku druhého dějství sice Vlci srovnali, jenže obraz hry se příliš nezměnil. Kompaktní obrana hostí činila domácím problémy a téměř každý útok znamenal nebezpečí pro domácí svatyni. A Rodos šel opět do vedení. Domácí kontrovali Babcem, „plichta„ trvala pouze minutu a vedení strhli na svoji stranu opět hosté. Zvrat ve vývoji přišel až v úvodu posledního dějství.

V rozmezí 18 vteřin Vlci Nezbedou a Plíhalem otočili skóre a opět převzali otěže zápasu do svých rukou. Na nervy domácím fanouškům zabrnkal ještě hostující Valášek, když srovnal stav na 4:4. Jenže Vlci, více bojující než hrající na krásu, si již zápas vzít nenechali. Tondrem se opět ujali vedení a poté dotáhli zápas do vítězného konce. Byl to tentokrát z domácí strany více boj a dřina než pěkný hokej, důležité jsou ale body, a ty zůstali v Jablonci

HC Vlci – HC Rodos Dvůr Králové 5:4 (0:1, 2:2, 3:1)

Branky: 23.Tondr (Bříška, Plíhal), 29.Babec (Plíhal), 42.Nezbeda (Homolka, Pilař), 43.Plíhal (Tondr, Bříška), 53.Tondr (Plíhal, Bříška) – 11.Matějíček, 27.Franc (Tondr), 30.Půhoný (Hoskovec), 46.Valašek (Dušek)

Sestava: Hosnedl (Jelínek) – Abraham, Mrkvička, Pavlů, Čechura, Pilař, Havelka ,Melovič – Plíhal, Tondr, Bříška – Mulač, Brokeš, Maďar – Frk, Nezbeda, Babec – Homolka