Vlci vybruslili z duelu výhrou. Porazili doma Novou Paku

Do posledního zápasu II. ligy v letošní sezóně, proti Nové Pace, vykročili Vlci ve svižném tempu a první minuty zápasu se nesly ve znamení jejich tlaku. Jenže bez gólového vyjádření. Jejich šance k vedení zpočátku nevedly.

To bruslaři z Paky na tom byli lépe. První střela na domácí branku znamenala v sedmé minutě vedení. Autorem byl, kdo jiný, Jablonečák Hric. Hra Vlků se od té chvíle rozpadla, chyběla přesná rozehrávka, rychlý přechod do útoku a hlavně přesnost, jak v kombinaci, tak v koncovce. Nic na tom nezměnila ani vyrovnávací branka z hokejky Nezbedy v deváté minutě. Obraz hry se nezměnil až do konce první třetiny. Až diskuze v kabině přinesla změnu a od druhé třetiny se Vlci vrátili ke své hře z úvodu zápasu. A udělali dobře.

Trenér Karel Hornický k poslednímu utkání sezóny řekl: „Výhra 4:1 byla určitě příjemná. Od začátku jsme měli navrch. V prvních pěti minutách jsme vedli 8:0 na střely. Pak se k puku dostal soupeř a první ranou nám dal branku. Takhle jsme to ale měli celou sezónu. Tlačíme, tlačíme a gól nedáme. Soupeř se dostane k puku a hned inkasujeme. Po třech minutách jsme se ale z toho oklepali a vyrovnali na 1:1.“

MOC CHTĚLI VYHRÁT

Také ve druhé třetině měli Vlci na ledě převahu, bránili se pouze v oslabení. Soupeř podnikal rychlé protiútoky do vlčí otevřené obrany. „Kluci chtěli ale moc vyhrát a rozloučit se s fanoušky důstojně, vítězstvím. Náš brankář Jelínek má na konci sezóny skvělou formu, nedovolil Pace skórovat. Pochytal jí spoustu střel a šancí. Dali jsme ještě další dvě nádherné branky. V poslední třetině jsme přidali čtvrtou a tím jsme výsledek zpečetili,“ řekl trenér Hornický.

Vlci nevyužili sice přesilovku pět na tři, ale to už tentokrát nikoho tolik nebolelo. Výhra, rozloučení se s diváky vítězstvím bylo satisfakcí po trochu rozporuplné sezóně, kterou mají Vlci za sebou. Takové poděkování Vlků patřilo těm fanouškům, kteří při nich stáli a podporovali je, i když se jim příliš nedařilo. „Fandili nám, nenadávali. Pochopili, že přerod mužstva taková rizika s sebou nese. A že se rozhodující zápas může prohrát třeba o jednu branku a všechno je jinak. Zkušení hráči ve hře hodně chybí. Dnes ale naši hráči odjeli z ledu v klidu. Chtěli vyhrát a to se jim povedlo,“ zdůraznil kouč Vlků.

V poslední části hry pak hosté zvyšovali své úsilí změnit stav, ale domácí gólman Jelínek odolával. A byli to opět Vlci, kdo přidal branku – Homolka navýšil skóre na 4 : 1. Poté se již zápas nesl ve zanamení konce sezony, Vlci si svůj náskok s přehledem pohlídali a před závěrečnou děkovačkou se pak ještě dostal do hry náhradní brankář domácích Lank. Sezónu tak jablonečtí hokejisté zakončili výhrou a děkovačkou se rozloučili s věrnými diváky

Třetiny: 1 : 1, 2 : 0, 1 : 0
Branky a nahrávky: 9. Nezbeda (Kačírek), 35. Kačírek (Nezbeda, Pulec), 38. Kačírek (Pilař, Nezbeda), 54. Homolka (Frk) – 7. Hric (Malík)
HC Vlci Jablonec nad Nisou: Jelínek (58. Lank) – Pavlů, Krejsa, Tržický, Pilař, Pulec, Ira, Pilek – Frk, Kačírek, Miškovský, Jursa, Homolka (A), Nezbeda, Král, Nevyhoštěný, Bouřil