Vlci ztratili vedení a odjíždí z Paky s jedním bodem

Minimální bodová ztráta na celky v tabulce II. Ligy před sebou, ale také minimální bodový náskok na své pronásledovatele, velel Vlkům v utkání proti Nové Pace bodovat.

Hokejový tým z malého podkrkonošského města, který v sezoně 2018/19 vyhrál krajskou ligu Královéhradeckého kraje, a poté uspěl i v kvalifikaci o 2. národní hokejovou ligu, šel ale také do zápasu s tím, že plný počet bodů zůstane doma.

A Bruslaři jsou jedním z mužstev, se kterým Jablonečtí bojují o šesté místo v tabulce, které by jim zajistilo účast v play off. Nástup do utkání vyšel lépe domácímu celku, který si v úvodní desetiminutovce vytvořil tlak. Jenže Vlci ve značně kombinované sestavě postupně hru vyrovnali a naopak, začali být lepší. Sebevědomí jim zvedla vedoucí branka z hokejky Bouřila. Na tu dokázala Nová Paka poměrně rychle reagovat a Hric vyrovnal.

Ukázal se opět problém, který Vlky v poslední době hodně trápí – po vstřelené brance jako by ztratili koncentraci a inkasují. I po vyrovnávací brance ale jablonečtí hokejisté měli mírně navrch nad nervózně hrajícími domácími.

A v úvodu druhé třetiny to potvrdil přesnou trefou Kotyza a Vlci opět vedli. Bruslaři sice vyrovnali, ale Nezbeda ještě před koncem druhé části opět poslal hosty dovedení. A když ve 49.minutě Král zvýšil na 4 : 2 pro Vlky, zdálo se být o osudu utkání rozhodnuto. Ale nebylo!

Jablonecký trenér Karel Hornický:

„Stalo se nám to již po několikáté. Vedeme, máme šance přidat další góly, které by soupeře definitivně dorazily. Jenže místo toho uděláme chyby, soupeř je využije a je zle. Malinko se také na stranu domácích přiklonili v závěru sudí, ale byly to naše chyby, které nechaly soupeře vyrovnat. Trápíme se s proměňováním šancí a to nás stojí body.“

Paka totiž v závěru dokázala využít i oslabení Vlků a srovnala stav na 4 : 4. Zápas tak dospěl do prodloužení.

Trenér Hornický: „V prodloužení se situace opakuje. My máme šance, jenže nedáme a soupeř využije jedno zaváhání a je rozhodnuto. Je to stále dokola – nedáváme góly a lacino inkasujeme. Ale bojujeme dál.“

Po tomto kole zůstává Vlkům na šesté pozici pouze jednobodový náskok  před sedmým Trutnovem a tříbodový náskok právě před Novou Pakou. Nutně tedy potřebují bodovat, ovšem v příštím utkání, které hrají už tuto sobotu 1. února na ledě třetího Mostu, to bude opravdu hodně těžké.

Třetiny  : 1 : 1, 1 : 2, 2 : 1, 1 : 0

Branky a nahrávky: 15. Hric (Abraham), 34. Půlpán (Houška, Malík), 52. Hric (Půlpán), 58. Hidveghy (Abraham, Mlčoch), 62. Dvořák (Hric) – 12. Bouřil (Maďar, Jursa), 22. Kotyza (Nezbeda, Nezbeda), 40. Nezbeda (Maďar), 49. Král

HC Vlci Jablonec nad Nisou: Mašek (Jelínek) – Čechura, Pilař, Tržický, Pavlů (C), Pulec, Ira, Krejsa – Maďar (A), Král, Nezbeda, Kačírek, Homolka (A), Kotyza, Jursa, Bouřil