Vstup do play off jabloneckým Vlkům nevyšel

První utkání play off se jabloneckým hokejistům nevydařilo a před slušně zaplněným hledištěm jabloneckého zimního stadionu podlehli Mosteckým lvům. Ti rozhodně nebyli v zápase favority, ovšem bojovným a soustředěným výkonem domácí celek zaskočili a zaslouženě si odvezli vítězství a tím vedení v sérii 1:0.

O osudu zápasu rozhodla první třetina, ve které jsme se poměrně rychle dostali do vedení, jenže to hráče jakoby ukolébalo a důrazný a houževnatý soupeř toho dokonale využil. Poté už led patřil hostům. Most důrazně bránil a jeho protiútoky nám dělali starosti. Vstřelil tři branky, navíc neproměnil trestné střílení a šel tak do dvoubrankového náskoku.

V prostřední dvacetiminutovce Jablonečtí výrazně zlepšili svůj herní projev. Byli to oni, kdo měl více ze hry, avšak přesto se jim ve srovnání s předchozí částí nepovedlo z manka ukrojit ani kousek. Oba celky se jednou prosadily a Most tak stále vedl o dva góly.

V poslední třetině se domácím příliš nedařilo. Hosté skvěle bránili a nestačili až na kombinaci při jablonecké hře bez gólmana. I když jsme v powerplay snížili, na zvrat to nestačilo. Ale budeme bojovat dál a o osudu série se teprve bude rozhodovat.

HC Vlci Jablonec – Mostečtí lvi 3:4 (1:3,1:1,1:0)

Sestava: Hosnedl (Jelínek) – Mrkvička, Abraham, Čechura, Pavlů, Melovič, Havelka, Šuráň – Mulač, Bříška, Tondr – Maďar, Brokeš, Frk – Babec, Nezbeda, Homolka – Gecko, Švík

Branky: 4.Mulač (Mrkvička, Bříška), 21.Mulač (Bříška, Tondr), 59.Tondr (Bříška, Mrkvička) – 11.Nedrda (Přeučil, Urbánek), 15.Kýhos (Mical, Smolka), 19.Mála (Bakrlík), 39.Böhm (Nedrda, Hrdlička)

Vyloučení : 4:10             Využití: 2:0          V oslabení: bez využití