VÝHRA I PŘES DRAMA V POSLEDNÍ TŘETINĚ

Pro jablonecké hokejisty pokračovala II.liga na ledě soupeře. V dramatickém utkání stálo štěstí na jejich straně a domů, i přes selhání v závěru zápasu, odjížděli jako vítězové. Jednalo se o duel týmů z opačných konců tabulky. Domácí bojovali o to, aby se dostali do osmičky pro play off a hosté hráli o čelo tabulky. Vlci nechali domácí snížit až na stav 5:4 a to už se začali bát o výsledek.

Řisuty začaly aktivně. Jablonečtí je takticky přehrávali, ale nedařilo se jim v koncovce. Domácí se v přesilové hře ujali vedení. „Dlouho jsme se trápili, až do poloviny zápasu, než se nám podařilo vyrovnat a po dvou třetinách byl stav 1:1. Měli jsme větší počet příležitostí, ale vlítli na nás rychlými protiútoky. Pak se nám na začátku poslední třetiny podařilo dát gól na 2:1 a ovládli jsme hru.“ Hosté se dostali do vedení až na 5:1 a tento stav Vlky ukolébal. Začaly se dít věci.

Jablonečtí předváděli v poslední dvacetiminutovce trestuhodně ledabylou hru, bez důrazu a bez šancí. “ V posledních šesti minutách jsme obdrželi laciné góly. Ledabylým přístupem a špatnou koncovkou jsme málem o body přišli,“ uvedl vedoucí týmu.

„Kdybych byl v bráně, tak bych musel o vás ty hokejky přerazit“ ohodnotil výkony svých svěřenců, trenér Vlků Demel, když nechali svého gólmana na pospas domácích. Byl to jeden z těch publikovatelných výrazů, kterými popsal dramatickou situaci v závěru utkání. Bouchaly dveře jablonecké kabiny, padala silná slova, bylo dusno. Ale body si Vlci na své konto přece jen připsali.

HC Řisuty – HC Vlci Jablonec 4:5 (1:0, 0:1, 3:4)

Branky: 7.Babický (Rod, Krpata), 53.Dostál, 54.Krpata (Kos, Babický), 60.Kos (Krpata) – 32.Havlas (Peřina), 42.Pulec (Havlas), 46.Bříška (Nevyhoštěný), 47.Bříška (Šuráň), 52.Bříška (Víšek, Tondr

Sestava: Hosnedl (Petruželka) – Šuráň, Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Pulec – Babec, Bříška, Tondr – Víšek, Havlas, Nevyhoštěný – Brokeš, Gecko, Peřina