Trenér Vlků Karel Hornický k utkání řekl: „Zápas probíhal tradičně. Hned v první třetině přišla jedna naše chyba a prohrávali jsme 1:0. Jak se říká, byli jsme jaloví v koncovce. Do druhé jsme šli s tím, že musíme zvýšit aktivitu před brankou. Opak byl pravdou. Aktivitu zvýšili domácí a my jsme prohrávali 2:0. Trochu nás to dostalo do kolen. Naše hra byla neurovnaná. Pak přišla přesilová hra a v té jsme dokázali snížit na 2:1. A to byl pro nás ten spouštěcí moment, který nám vylepšil výkon. Nakoplo nás to a domácí to naopak překvapilo. Hráli jsme konečně tak, jak jsme měli hrát. Třetí třetina byla plně v naší režii, i když Bílina měla snahu něco s vývojem zápasu udělat. Jednoznačně jsme měli hru pod kontrolou, soupeři jsme už nic nedovolili a stav utkání jsme ještě vyšperkovali čtvrtou a pátou brankou a tím i zaslouženou výhrou.“

Generální manažer Vlků David Bartel potvrdil, že z pražské Kobry přišel Tomáš Plíhal a vedení klubu ještě bude možná jednat i dalšími posilami. Zdůraznil, že hlavním cílem mužstva je play off. Kouč Hornický potvrdil, že přítomnost Plíhala na ledě byla okamžitě znát nejen na výkonu mužstva, ale také na celkové atmosféře týmu. „Díky Plíhalovi hlavně první lajna hodně ožila.“

Třetiny: 1:0, 1:3, 0:2
Branky a nahrávky: 6. Šimeček (Procházka), 30. Zdeněk (Kuba, Dubský) – 33. Maďar (Pavlů, Plíhal), 36. Nezbeda (Petr Král, Pilek), 36. Plíhal (Kačírek, Maďar), 47. Maďar (Kačírek, Plíhal), 50. Petr Král (Nezbeda, Jandejsek)
Vyloučení: 2 : 5 využití : 0 : 1
Sestava Vlků: Mašek ( Král ) – Čechura, Pavlů, Pilař, Pulec, Jandejsek, Pilek – Maďar, Kačírek, Plíhal – Homolka, Miškovský, Gecko – Jursa, nezbeda, Král – Bouřil, Kotyza