Záříjová akce Pojď hrát hokej znovu přilákala na jablonecký zimní stadion řadu potencionálních hokejistů

V rámci celostátní akce Týden hokeje si i v letošním třetím záříjovém týdnu přišla slunečné, ale chladné sobotní dopoledne zkrátit řada rodin. V sobotu 22.9.2018 již počtvrté přišlo nahlédnout k hokeji a všemu co k němu patří celkem 236 účastníků v doprovodu svých rodičů. První nadšenci se objevili u registračního pultu již v 9:30 hodin. Registrace byla oficiálně započata v 10:00 a dokončena kolem 10:40 hodin. Po ní následovala asi čtvrthodinová prezentace pro rodiče účastníků. Obsahem prezentace byly nejen informace o hokeji jako takovém, ale také konkrétní informace o výstroji pro malého hokejistu. Dále také o možnostech hokejových začátků přímo v klubu TJ HC Jablonec. Nechyběl ani spot Pojď hrát hokej a videoukázky z tréninků jabloneckých nadějí. Aby měli rodiče možnost získat všechny potřebné informace v klidu, o děti bylo postaráno díky trenérům, kteří zatím hovořili s účastníky o bezpečnosti na ledě a připravovali je tak na další bod programu. Po shlédnutí ukázky minihokeje a nájezdů ročníků 2010 – 2011 došlo na finální přípravu dětí na program . Asistenti absolvovali s dětmi malou rozcvičku. Díky spolupráci celkem 6 pomocníků a také rodičů při oblékání již nebránilo nic tomu, aby od 11:00 vyzkoušeli účastníci cca na hodinu jaké je to být hokejistou. Střelba na brankáře, honičky, hry na honěnou, mrazíka a nakonec jízdu slalomem. To vše bylo pro děti připraveno dnešní den. Na bezpečí a program na lední ploše dohlíželo celkem 6 trenérů, 6 pomocníků. Nablízku však mohli v bezpečné zóně být i rodiče pro ty, kteří zpočátku na ledě potřebovali i jinou podporu. K hladkému průběhu akce pomáhalo celkem 16 osob. Z toho 2 asistenti u registrace, 2 asistenti na techniku, 6 trenérů a 6 pomocníků na ledě. Jednalo se jak o trenéry a další činovníky, kteří působí v klubu TJ HC Jablonec, tak o starší žáky klubu. Chtěli bychom, aby i letos akce přivedla do klubu nové hokejové naděje, jako tomu bylo po obou akcích v září 2017 a lednu 2018.

Pro stažení kompletního balíku fotek přejděte na odkaz :  http://www.uschovna.cz/zasilka/EOEDX5CNL2774VNP-AFV/

Video z akce najdete zde: https://www.youtube.com/watch?v=IwXgulWLpfM