shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Poslední utkání sezony a špatný výkon rozhodčích

V závěrečném zápase padaly branky pouze v první části. V dalších dvou o sobě domácí dávali vědět a hosté měli co dělat, aby se ubránili. Vlci jim hatili jednu šanci za druhou a naopak mnoha vydařenými střelami útočili na havlíčkobrodskou svatyni a jen díky Novákovi neinkasovali. Zápas řídil jako jeden z hlavních rozhodčí P.Vokřál, který si toto vystoupení za rámeček určit nedá. 

   Lepší vstup do zápasu měli Vlci, ale nedokázali jej zužitkovat. Soupeř poslal svůj tým do vedení ranou mezi betony Patrik Přidal. Zanedlouho se Rebelové radovali znovu, když pohlednou akci zužitkoval Petr Kuchta. Domácí se dostali zpět do hry využitou přesilovkou, ve které vymetl pavučiny v horním rohu Novákovy klece Martin Tondr. Početní výhodu si poté zahrál také Bruslařský klub a jedenáct sekund před koncem periody ji zúročil skrytou střelou Patrik Přidal.

   Toto utkání mělo několik zajímavostí. Třetí třetina trvala neuvěřitelných 52minut, domácí vyfasovali 50 minut osobních trestů. Někteří hostující hráči si ani nešli podat po zápase ruce. Na hrací plochu létaly pet lahve a sudí měli důvod přemýšlet o tom, jak se nenápadně ze zimního stadionu vytratí. Domácí fanoušci dávali nespokojenost viditelně a hlasitě najevo.

   I když vítězem posledního utkání sezóny o postup do WSM ligy se stal tým BK Havlíčkův Brod, tak pro domácí publikum byli Vlci absolutními vítězi. V poslední třetině odvedli skvělou práci v oslabení. Vlci se ubránili totiž sedm minut v kuse ve třech a zvládli také následné klasické početní nevýhody. Havl.Brodu se nepodařilo v tak dlouhé přesilovce snad vůbec nic.  

   Havlíčkův Brod bude tedy hrát o postup s Porubou. A právě jméno Poruby vyvolávali jablonečtí fanoušci po závěrečném hvizdu, než za pár minut začali oslavovat Vlky. Poděkovali jim potleskem a hlasitým povzbuzováním za víc jak vydařenou sezónu. Excelentním výkonem ale hráči Jablonce potvrdili, že byli jak Porubě, tak Havlíčkovu Brodu vyrovnanými soupeři. Se svými příznivci se rozloučili potleskem a někteří šťastlivci si odnášeli i hokejky nebo rukavice, které jim házeli Vlci do ochozů zimního stadionu.

Prezident HC Vlci Jablonec Petr Cinibulk: „Tisíc lidí dnes vidělo jednostranně odpískané utkání. Tak slabí rozhodčí by neměli být nominovaní na zápas, ve kterém jde o postup do WSM ligy. Poděkování patří našim fanouškům, kteří vytvořili jedinečnou atmosféru a také realizačnímu týmu a všem, kteří se po celou sezónu podíleli na tom, aby všechno klaplo. Hráči odvedli vynikající výkony i přesto, že mají své pracovní a osobní povinnosti.“

HC Vlci Jablonec – BK Havlíčkův Brod 1:3 (1:3, 0:0, 0:0)

Branky : 19. M.Tondr (Pavlů, Demel) – 11. Přidal (Endál), 13. Kuchta (Beneš, Chlubna), 20. Přidal (Voříšek)

Vyloučení: 11:3 navíc M. Tondr 5 + OK, L. Tondr 10 min. OT , 5 + OK

Sestava: Hosnedl – Zeman, Moravec, Čechura, Pavlů, Pilař, Tondr M. – Babec, Bříška, Tondr L., Víšek, Havlas, Nevyhoštěný, Mulač, Gecko, Demel, Homolka, Peřina

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!