shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Od juniorů až po žáky! Přes 100 Vlků se podruhé vypravilo na 4 dny do Szklarské Poreby.

Na polské straně Krkonoš opět řádila vlčí smečka – ochránci přírody ale můžou tentokrát zůstat v klidu. Jedná se totiž o mladé Vlky z jabloneckého hokejového klubu, kteří se po více než měsíci vrátili začátkem června do známého prostředí Szklarské Poreby, aby tady po čtyři dny měřili své síly v atletických disciplínách s kamarády z klubu KS SMS Szklarska Poreba. Projekt “Vícedenní přeshraniční atletické závody”, který je spolufinancován z Evropského fondu pro regionální rozvoj tak navázal na dubnovou akci “Sportem ke vzájemnému poznávání“, tentokrát ale do Polska odcestovalo více než sto mladých hokejistů z kategorií mladší a starší žáci, mladší a starší dorost a junioři.

S atlety ze Szklarske Poreby se Vlci utkali v disciplínách běh na 60 m, 300 m, 600 m, ve “švédské štafetě”, štafetě na 4×200 m, v člunkovém běhu, ve skoku do dálky a v hodu kriketovým míčkem, Závody a tréninková příprava na ně probíhaly v několika moderních sportovních areálech v blízkém okolí Sport hotelu Bornit, kde byli Vlci i tentokrát ubytováni, a kde měli k dispozici veškerý komfort včetně bazénu se saunou, tělocvičnou a kongresovým sálem. Všechny aktivity probíhaly pod vedením realizačního týmu zkušených trenérů, ve kterém nechyběli ani kondiční specialista, fyzioterapeutka a atletičtí trenéři z polského partnerského klubu – mistrně Evropy do 23 a stříbrná medailistka z letní univerziády v běhu na 800 m let Anna Rostkowska a její manžel, reprezentant a polský rekordman na středních tratích Piotr Rostkowski.

Prezident klubu a zároveň jeden ze zúčastněných trenérů Pavel Klámrt k tomu dodává : “Oba česko-polské projekty připravovalo vedení HC Vlci již od loňského podzimu, organizační a administrativní práce nám zabrala hodně času a energie, byla to hromada práce a starostí, aby vše klapalo podle plánu. Do tak velkých akcí jsme se ještě nikdy nepustili, jsme proto moc rádi, že jsme to zvládli, vše proběhlo bez sebemenších problémů a i zástupci rozvojové agentury hodnotili obě akce jako velmi zdařilé. Věříme také, že si pobyt a společné sportování užili hlavně ti, pro které jsme to vše zorganizovali – mladí Vlci a jejich polští kamarádi.”

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!