HC VLCI JABLONECVSBK NOVÁ PAKA
26 Zář 2020 - 18:003. KOLO

AKTUÁLNĚ

Poslední příprava vyšla Vlkům na jedničku

Zdroj: Josef Březina – Jablonecký deník Vlci se v přípravném utkání pořádně rozjeli. A diváci viděli to, na co byli zvyklí. Děčín od nich dostal osm branek. Snad si to zopakují i v mistrovském zápase II. hokejové ligy. V posledním přípravném utkání před začátkem II. hokejové ligy přivítali jablonečtí hokejisté na svém ledě celek Děčína. Po...

HC Vlci Jablonec

Založení klubu - K založení klubu došlo 21. června 1996 pod názvem TJ HC Jablonec nad Nisou.
Zimní stadion - Výstavba zimního stadionu byla zahájena v roce 1997. Ledová plocha má rozměry 58 x 26 m (zmenšená plocha s kanadskými parametry).
Vznik a činnost A mužstva - Vznik A mužstva se datuje do roku 1999.
Účast v krajském přeboru ČR - Nově vzniklé mužstvo se krátce (v sezoně 1999/2000) účastnilo utkání v krajském přeboru, ze kterého rychle postoupilo do 2. ligy.
Účast ve 2. lize - Do druhé hokejové ligy postoupili jablonečtí Vlci po úspěšné sezoně 1999/2000.
Dokončení výstavby stadionu - V roce 2002 byly završeny práce na zimním stadionu, který se mimo jiné dočkal i zastřešení.
Účast v play-off - Klub se od sezony 2002/03 pravidelně účastní play-off. V sezoně 2015/16 Vlci postoupili do bojů o WSM ligu. Stejně tak v sezoně 2016/2017, kde vypadli až v posledním možném utkání proti Vsetínu. Prozatím největší úspěch Jabloneckého klubu. A do třetice v sezoně 2017/2018 se jablonecký hokejový klub dostal znovu mezi tři nejlepší. Jako jediný zástupce skupiny ZÁPAD ale v bojích o WSM neuhrál ani bod.
Mládež - Na začátku sezóny 2019/20 byl spuštěn projekt PRJH, jež má za cíl výchovu mládeže v klubu na té nejvyšší úrovni tak, aby si byli Vlci schopni vychovat vlastní hráče do A-týmu.