shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

„Áčko“ nastoupí proti CHINA GOLDEN DRAGON

Tým HC VLCI Jablonec se utká v sobotu 31.8.2019 od 18:00 s týmem CHINA GOLDEN DRAGON. Přípravný zápas proběhne na zimním stadionu v Jablonci n.N. v rámci „Hokejového dne s Vlky“.

Čínský tým je složený z mladých čínských hráčů, kteří nemají dlouhodobé angažmá v zahraničí nebo v týmu Kunlun Red Star, který hraje KHL a někteří z nich jsou zároveň perspektivní pro výběr Číny , který se bude účastnit OH2022 v Pekingu. Hokejový projekt je organizován ve spolupráci Čínské hokejové asociace a ČSLH, s podporou klubu Rytíři Kladno, Jaromíra Jágra a Czech Ice Hockey Academy se sídlem na Kladně.

Hlavním trenérem je Jiří Šejba a jeho asistent a zároveň manažer týmu je Josef Zajíc. V realizačním týmu je i trenér brankářů Vojta Skliba a další asistenti. Týmu bude po dohodě obou svazů umožněna účast v soutěži 2.ligy ČR, ve skupině Jih, včetně odehrání všech zápasů základní části do konce ledna. Pak se tým musí vrátit zpět, účastnit se asijských her a následně se připravovat na MS 2020 v Záhřebu na konci dubna 2020, kde se budou snažit o postup z v Divize II, skupina A do divize I.

Tým přiletěl do ČR 08.07. 2019 a zahájil intenzivní přípravu. Postupně se doplňuje o další hráče z Číny a bude mít ve svém kádru i několik českých hráčů, kteří by měli tým posílit. Součástí tréninkového období je i 10 přípravných zápasů a jedním z nich je i přátelský zápas s týmem HC Vlci Jablonec.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!