“Na turnaji si užili hokej i basketbal, trénink s Tomášem Plíhalem byl super zážitek”

Ohlédnutí za uplynulými turnaji a kempem pohledem Dagmar Březinové – Jablonecký deník:

Na ledě jabloneckého zimního stadionu bylo zase rušno. Další tři turnaje odehrály mládežnické týmy. Prvního, pro páté třídy, se zúčastnily čtyři týmy. Do Jablonce dorazili soupeři z Vrchlabí, Ústí nad Labem a Turnova. Nastoupili i Vlci.

„Další dva, které jsme pro děti připravili, byli multisportovní. Vedle hokeje si kluci zahráli v sousední sokolovně také basketbal,“ vysvětlil šéftrenér TJ HC Vlci Jan Šuráň. A hráčům se tato kombinace líbila.

Multisportovních turnajů se zúčastnila tři mužstva. Týmy hrály tři hokejové zápasy a tři utkání na palubovce haly pod koši.

„Zvolili jsme tuto variantu proto, že chceme, aby se děti rozvíjely komplexně a ne aby byly, díky jednomu sportu, kterému se věnují, zatížené jednostranně. Basketbal jsme vybrali proto, že se nám zdál technicky a fyzicky nejblíže hokeji. Stejně tak jako v hokeji je v basketbalu hodně náročné skloubit nohy s rukama. A děti nás velmi příjemně překvapily, protože oba sporty zvládaly dobře a podaly kvalitní výkony,“ uvedl Honza Šuráň. Multisportovního turnaje starších žáků se zúčastnili vedle Vlků také zástupci Neratovic a Vrchlabí. Do dalšího, který byl určený mladším žákům, se zapojili opět domácí Vlci společně s Vrchlabskými a také pražští Letci z Letňan.

„Všechny turnaje byly velmi kvalitně obsazené. A v jejich průběhu došlo ke konfrontaci výkonů zúčastněných žákovských týmů, které se pohybují na horních příčkách tabulek žákovských lig,“ uvedl k akci na jabloneckém ledě šéftrenér Šuráň.

Třemi turnaji akce pro mladé Vlky ale nekončily. Kdo chtěl, mohl se ještě zúčastnit hokejového kempu. Určený byl Vlkům, ale přihlásit se mohl každý zájemce.

Na hokejový kemp se přihlásilo šedesát dětí. Pořadatelé (TJ HC Vlci) je rozdělili do dvou skupin. Program byl nabitý, děti trénovaly na ledě i na suchu. „Nacvičovaly herní a jiné dovednosti, na které běžně v tréninku není tolik času,“ popsal kempu Jan Šuráň.

Na kempu se dětem věnovalo dvanáct trenérů. A nechyběl mezi nimi ani kapitán A týmu a bývalý reprezentant a hráč NHL Tomáš Plíhal. Měl pro malé hokejisty připravené jedno stanoviště, takže každý s ním chvíli trénoval. „A to byl pro účastníky kempu obrovský zážitek, být na ledě s takovým hráčem. Pro mnohé je Tomáš Plíhal velkým hokejovým vzorem,“ okomentoval účast kapitána A týmů Jan Šuráň, který už dnes plánuje další akce.