shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

DALŠÍ ÚSPĚŠNÁ SEZÓNA VLČÍ MLÁDEŽE JE ZA NÁMI

Úspěšné náborové akce, stabilní základna nejmenších hokejistů, premiérová účast žáků v nejvyšší soutěži, zastoupení Vlků v reprezentačních výběrech a postup týmů dorostu a juniorů do nadstavbových skupin potvrzují spolu s dalšími úspěchy mládežnických kategorií jabloneckých Vlků v uplynulé hokejové sezóně skvělé renomé, které náš klub získal během několika posledních let právě v práci s mládeží.

Nedílnou součástí klubové koncepce jsou náborové akce ve školkách a školách, díky nimž se vedení a trenérům HC Vlci daří přilákat vždy koncem léta dostatečný počet nejmenších dětí na jablonecký zimní stadion. Tam se můžou zapojit do bezplatného kurzu – hokejové přípravky “Školička bruslení”, kdy po zvládnutí prvních krůčků na ledě pokračují v učení základních hokejových dovedností v nejmladších Vlčích kategoriích – U8 a U9. Tyto týmy v průběhu sezóny úspěšně poměřily své síly se stejně starými soupeři z Liberce a z dalších hokejových základen v kraji. Vyvrcholením hokejové sezóny těchto nejmenších dětí ve věku 8-10 let (kategorie U8, U9 a U10) byla série turnajů “O pohár Preciosy”, pořádaná našim klubem na jabloneckém zimním stadionu v průběhu března.
Vedení HC Vlci má ale velkou radost nejen z neustále narůstajícího počtu těch nejmenších dětí, které se aktivně zapojují do sportování v našem klubu, ale i z příchodů hráčů žákovských, dorosteneckých a juniorských kategorií, kteří přichází do Vlčí smečky z jiných oddílů. Potvrzuje se tím dobře nastavená koncepční práce celého klubu a trenérského týmu, díky které se z HC Vlci stalo významné centrum hokejové výchovy mládeže. V souvislosti se zkvalitňováním tréninkového procesu mládeže angažovalo vedení HC pro novou sezónu další dva profesionální trenéry a nového kondičního specialistu.
K rozšíření kádru došlo v minulé sezóně zejména u starších žáků (U14), díky příchodu několika nových hráčů bylo možné přihlásit do Ligy žáků dva týmy. Mužstvo “White” bojovalo spolu s družstvem mladších žáků (U12) v rámci regionu, “Blue” si vyzkoušeli vyšší soutěž, ve které se střetli mimo jiné i se Spartou, M.Boleslaví, Letňany nebo Kolínem. Všichni hráči získali v těchto těžkých zápasech cenné zkušenosti, pro trenéry byly tyto konfrontace ukazatelem toho, na čem je třeba se svými svěřenci zapracovat. Zpestřením sezóny byly pro žákovské kategorie výhry na Vánočních a jarních turnajích a na samém konci roku i přátelské trojutkání starších žáků s výběrem stejně starých hokejistů z Colorada.
Největší úspěchy ale v uplynulé sezóně zaznamenaly kategorie staršího dorostu (U17) a juniorů (U20), které postoupily z Ligy dorostu a juniorů Libereckého kraje do nadstavbových skupin, ve kterých pokračovaly v dobrých výkonech. Postup v obou nejstarších věkových kategoriích mládeže se podařil v regionu pouze jabloneckým Vlkům, o to je tento úspěch cennější. Velkou pochvalu si zaslouží i nově postavený tým mladších dorostenců (U16), kteří zvítězili v patnácti z 38 utkání v sezóně, byli vyrovnaným soupeřem i těm nejlepším týmům a pohybovali se v klidném středu tabulky.
Vlci měli i letos zastoupení v reprezentačních výběrech – Tereza Plosová a Věra Šťástková patřily k oporám svých týmů, Tereza pomohla jako nejmladší hráčka vybojovat A-týmu žen bronzovou medaili na mistrovství světa, Věrka dovezla domů zlato ve své kategorii do 16 let hned dvakrát – z Evropského olympijského festivalu mládeže v Rakousku a z Evropského poháru (neoficiální Mistrovství Evropy). Jablonečtí “deváťáci” Lukáš Kouďa a Martin Mairich poté získali jako hráči výběru Libereckého kraje bronzové medaile na Olympiádě dětí a mládeže.

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!