shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Nový trenér žákovských kategorií Pavel Daněk: “V klubu máme dobře nastavenou filozofii výchovy a následné možnosti kariérního růstu mladých trenérů.”

Mladší a starší žáci mají nového trenéra! Pavel Daněk, který v minulých sezónách působil jako vedoucí základny malých Vlků se nově přesune na pozici vedoucího žákovských kategorií, a jako hlavní trenér bude mít na starost týmy U12 a U14.

Pavle, jak se tvůj posun ke starším kategoriím zrodil a jak se těšíš na svou novou roli?

Šlo to postupně – po dvou letech, kdy jsem se v našem klubu staral jako vedoucí základny o nejmladší věkové kategorie jsme spolu s Honzou Šuráněm a vedením Vlků přemýšleli co dál, kam se posunout. V klubu máme totiž dobře nastavenou filozofii výchovy a následné možnosti kariérního růstu mladých trenérů. Variant bylo několik a rozhodování nebylo snadné, budu muset skloubit náročnou práci v klubu se studijními povinnostmi. Ale byla to hodně lákavá nabídka a tak jsme se domluvili, že do toho půjdu. Na moji novou roli se samozřejmě těším, je to velký krok dopředu oproti mému dosavadnímu trenérskému působení u Vlků. Doufám, že se s tím dobře popasuji a bude se nám v nové sezóně dařit.

Už dva týdny trénujete s hráči na suchu. Jaké jsou zatím tvé dojmy?

Zatím převažují ty pozitivní, s hráči se navzájem poznáváme a myslím si, že vše funguje jak má. Stanovený plán tréninkových jednotek se nám daří plnit a kluci se snaží nic neošidit.

Co bys chtěl svým hráčům během sezóny předat? Mohou se těšit na nějaké novinky?

Chtěl bych jim předat jednak zkušenosti ze své hokejové kariéry, ale i ze studia na vysoké škole, které je též částečně zaměřené na sport. Novinek jako takových asi moc nebude, tréninkový systém a metodika jsou v našem klubu nastavené v souladu s moderními trendy a není důvod na nich nic zásadního měnit. S ostatními trenéry se budeme samozřejmě snažit pracovat s hráči podle těchto metod a posouvat je v jejich dovednostech i v celkové týmové souhře.

Na co se v tréninku nejvíce zaměříte?

Zaměříme se určitě na rozvoj dalších individuálních dovedností – pořád je potřeba zdokonalovat bruslení, techniku hole, střelbu… A dbát budeme také na spolupráci během hry, bez které dnešní hokej není možné hrát. V případě, že se nebudeme chovat jako tým, tak nevyhrajeme. Proto pro naše hráče připravujeme i společné aktivity, jako jsou například teambuildingové pobyty v Polsku. Základem všeho je dobrá parta, na tom se dá stavět. Až vyjedeme na led, musí bojovat jeden za druhého. V žákovských týmech máme lídry – zkušené hráče, vedle kterých by měli výkonnostně růst i jejich spoluhráči. Všechno do sebe musí zapadat, pak budeme úspěšní.

Kategorii U14 čeká premiérová sezona v nejvyšší lize starších žáků. Je to velká výzva?

Samozřejmě že ano. Hráči U14 mají za sebou výbornou sezónu v krajské lize i v nadstavbové části. Chtěli bychom na to navázat, i když to bude ve vyšší soutěži mnohem těžší. Tým má ale velký potenciál, když bude pokračovat v dobré práci tak se určitě dostaví i výsledky.

Můžeme ještě očekávat příchody nějakých posil?

Pracujeme na tom, chceme do Vlčí smečky přivést ještě pár hráčů, kteří mají zkušenosti z těžkých zápasů v této nejvyšší žákovské soutěži. Klubový skauting má již něco rozjednané, ale zatím nemůžeme být konkrétní… Do konce srpna by již ale měl být tým kompletní.

Jako hráč si odchovancem Vlků. Co tě vůbec vedlo k tomu zapojit se v klubu do trénování?

Moje trénování se vlastně zrodilo z ničeho nic. Chodíval jsem občas vypomáhat jabloneckým trenérům na stanovištní tréninky a docela mě to bavilo. Následně mě oslovil Honza Šuráň, zda bych se nechtěl víc zapojit do Vlčí organizace. Absolvoval jsem trenérský kurz s licencí „B“ a stal se vedoucím základny.

Jak porovnáváš práci s mládeží v Jablonci teď a za dob, kdy si hrával?

Na to je jednoduchá odpověď. Když jsem hrával já, tak neměla jablonecká hokejová mládež takovou péči a servis jako v současnosti. Dříve byl vedením klubu podporován hlavně A-tým, a mládež stagnovala. Trenéři byli rádi, že měli vůbec koho trénovat. Dnes máme dva týmy dorostu a starších žáků, a i ostatní kategorie mládeže máme pokryty dostatečným počtem hráčů. To v době, když jsem působil v mládeži Vlků já nebývalo, a je skvělé, jak se to za poslední tři roky podařilo změnit.

 

Pavle, děkujeme Ti za rozhovor a přejeme hodně úspěchů v nové trenérské pozici, ve studiích i v soukromém životě.

 

1 Response

  1. Pingback : HC Vlci Jablonec nad Nisou » Realizační týmy mládeže doznaly pro novou sezónu změn! Kdo se bude v ročníku 2022/23 starat o Vlčí mláďata?

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!