Drama až do konce, ale bez bodu

Stejně jako Mladší žáci i Starší se rozloučili s letošní sezónou na domácím ledě s týmem HC Baroni Opočno. Na ledě soupeře jsme po skvělém výkonu celého týmu a hlavně gólmana Michala Schejbala vyhráli 4 : 2 a těšili jsme se, že se znovu o vítězství porveme. A od první minuty byla vidět velká chuť si vítězství zopakovat i doma. Už ve třetí minutě po hezké spolupráci se Štěpánem Lietavou dával gól Vítek Nechanický. V první třetině jsme měli navrch, ale i přes několik slibných šancí se nám nepodařilo dát další gól. Naopak skóroval soupeř, kdy po nahození na branku kotouč nešťastně zapadl za gólmana do naší sítě. Třetina tak skončila nerozhodně 1 : 1. Druhá třetina přinesla opět velmi vyrovnaný hokej, ale našim klukům se překonat hostujícího gólmana nepovedlo. Skóroval naopak soupeř a dostal se tak do vedení. Přesto, že nám rozhodčí neuznal regulérní gól, naši kluci neztratili bojovnost a snažili se vyrovnat. To se už do konce druhé třetiny bohužel nepovedlo a hned ve druhé minutě třetí třetiny jsme bohužel opět inkasovali a náskok soupeře se tak zvýšil na 1 : 3. Nicméně ani to naše kluky nezlomilo a pustili se do soupeře s odhodláním výsledek srovnat. Vyrovnání se začalo rodit ve 46. minutě, kdy skóroval po samostatné akci Vítek Nechanický a vyrovnání zařídil v 57. minutě Štěpán Lietava po asistenci Mariána Šímy. Bylo tedy srovnáno a dalo se čekat, že poslední minuty přinesou ještě boj o vítězství z obou stran. Kluci si chtěli urvat body pro sebe a tak tlačili soupeře stále v jeho obranném pásmu. Nicméně smůla přišla 6 vteřin před koncem zápasu, kdy jsme inkasovali a zápas tak byl rozhodnut. Skvělý výkon a také touha po lepším výsledku málem vedla k tomu, že zároveň se sirénou vystřelil Pepa Moťovský na branku a trefil přímo horní roh soupeřovi branky. Gólman kotouč minul a ten zapadl do sítě. Nicméně rozhodčí již gól neuznal. Kluci si za výkon zasloužili pochvalu a to včetně gólmana Jáchyma Tůmy, který odchytal celý zápas.

HC Vlci Jablonec : HC Baroni Opočno 3:4  (1:1, 0:1, 2:2)

Branky a nahrávky: 3. Nechanický V. (Lietava), 46. Nechanický, 57. Lietava (Šíma)