shopping-bag 0
Items : 0
Subtotal :
View Cart Check Out

Článek

Důležitá zpráva pro smečku. Plíhal v následující sezoně zůstává v dresu Vlků.

Vlci se v letošním roce rozhodli opětovně vsadit na zkušeného osmatřicetiletého Tomáše Plíhala, který je kapitánem, hrajícím trenérem a sportovním managerem A-týmu. Zkušenosti z bohaté hráčské kariéry, během které oblékal dres klubu NHL San Jose Sharks, finských týmů TPS Turku, Kärpat Oulu a Tappary Tampere, nebo třeba německého Landshutu, Znojemských Orlů a Třineckých Ocelářů předává svým spoluhráčům a svěřencům z Vlčí smečky už čtvrtou sezónu.

Od loňské sezóny se ale Tomáš zapojuje i do klubového managementu coby sportovní manažer A-týmu, v jeho kompetenci je mimo jiné i složení hráčského kádru a vytipování případných posil. Aktuálně tak komunikuje s hráči a buduje pro nadcházející sezonu silný tým, se kterým by chtěl bojovat o nejvyšší příčky.

V NHL působil Plíhal u žraloků ze San Jose.

 

“Tomáš je velkou osobností nejen na ledě, ale i v kabině, pro naše mladé hráče je obrovskou inspirací a zároveň i školou být v jednom týmu s takovým hokejistou. Můžou vidět jeho nasazení v tréninku, přípravu na zápasy, přehled ve hře a čerpat z jeho zkušeností. Měli by si cenit každé rady a instrukcí, které od něj jako od hrajícího trenéra dostávají. Téměř stovka zápasů v NHL a dalších čtyři sta v dresu elitních finských a českých týmů jsou jasným argumentem”, komentuje přínos Tomáše Plíhala pro A-tým generální manažer klubu David Bartel. Zároveň také dodává, jak je důležité, že se Plíhal začlenil i do vedení Vlků – “na lidech jako je on chceme postavit budoucnost našeho klubu. Samozřejmě budoucnost úspěšnou…”

 

Plíhal v dresu finského TPS Turku.

 

Autor: Tomáš Kubín

Leave a Reply

Do NOT follow this link or you will be banned from the site!